Tottenham Hotspur – Newcastle United 2:1 (vége) | Swansea City – Queens Park Rangers 4:1 (vége) | Stoke City – Reading FC 2:1 (vége)
Norwich – Fulham FC 0:0 (vége) | Sunderland AFC – Arsenal FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Wigan Athletic 4:1 (vége)
Southampton FC – Manchester City 3:1 (vége)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:1)
Newcastle United
szombat 09.02.2013, 13:45 • White Hart Lane, London • Barclays Premier League

A második félidő az ápolások miatt eléggé töredezett játékot hozott, nem úgy az utolsó 15 perc, ahol futószalagon jöttek a helyzetek, csak Bale szerezhetett volna egymaga még 4 gólt, a kettő meglévő mellé.
    A Tottenham megérdemelten nyerte meg a találkozót, és ezzel (lehet, csak ideiglenesen) feljött a tabella dobogójának alsó fokára.
    A Newcastle United vereségével nem tud távolodni a kiesőzónától. (15:43:52)

99

98
    Ismét Bale helyzetben!
    Ezúttal 18 méteres lövését hárította Krul

97
    Bale került ismét hatalmas helyzetbe, először Krul tudta kipaskolni, ám pont Bale lábához, aki második kísérletre csúnyán fölé lőtt

95
    A hazai csereember, Livermore is lövőhelyzetbe került, de kevésbé veszélyes az akció

87
    Bale kis híján megszerezte 3. gólját is!

81
    Bale szögletét Krul nem tudta elérni (aláfutott), Caulker éppen a kapu mellé fejelt

80
    Taylor ismét rossz megoldást választ, ezúttal még mentett Adebayor elől

78
    A Tottenham gólt szerzett!

BALE futotta le a lassan visszafutó Taylort, és a 16-oson belülről megszerezte második gólját a találkozón

Lapok:   89. Cabaye (NEW)

Tottenham Hotspur: Lloris - Walker, Dawson, Caulker, Naughton (Assou-Ekotto, 74.) - Parker, Dembélé (Livermore, 93.) - Lennon, Bale, Holtby (Adebayor, 69.) - Dempsey
    Newcastle United: Krul - Debuchy, Taylor, Coloccini, Santon - Perch (Tioté, 82.), Cabaye - Gouffran (Marveaux, 59.), Sissoko, Gutiérrez (Ameobi, 86.) - Cisse

Játékvezetők: P. Dowd