FK Anzsi Mahacskala – Newcastle United 0:0 (vége) | FC Viktoria Plzen – Fenerbahce 0:1 (vége) | VfB Stuttgart – S. S. Lazio 0:2 (vége)
FCSB – Chelsea F.C. 1:0 (vége) | Benfica – Girondins Bordeaux 1:0 (vége) | Tottenham Hotspur – Internazionale 3:0 (vége)
Levante – FC Rubin Kazany 0:0 (vége) | FC Basel – Zenit 2:0 (vége)
FC Basel
2:0 (0:0)
Zenit Szentpétervár
csütörtök 07.03.2013, 21:05 • St. Jakob-Park, Bázel • Európa liga

A vége előtt 10 perccel nagyon döntetlenszagú volt a meccs, a második félidő korántsem volt olyan jó, mint az első, azonban az utolsó 10 perc rácáfolt mindenre.
    A svájciak vezető gólja némileg váratlan volt, és a végén a kitámadó oroszok ellen a legutolsó kontra egy kétes 11-essel eredményre vezetett, így a Basel előnye tetemesnek mondható a visszavágó előtt. (23:00:17)

93
    Salah újabb kiugrása, Neto tisztáz, de a bíró 11-est ad.

93
    Szankció kiszabására került sor.

92
    Diaz lő nem sokkal fölé a szögletből.

92
    Salah robog végig a kontrával, Sirokov ment szögletre közvetlenül a kapu előtt.

91
    Sommer kiüti a beívelést.

91
    Hulkot rúgják fel, beívelés következik a 16-oson belülre.

90
    3 perc a hosszabbítás.

89
    A Basel adogat a Zenit 16-osánál.

87
    Salah lő egy Malafejevről kipattanó labdát tiszta ziccerben az égbe Nenny lövése után.

87
    Hulk játssza tisztára magát és lő 22 méterről, oldalháló.

86
    Dragovic ment egy jobb oldali beadás után.

85
    A gól után is a Baselnél a labda.

84
    Steinhöfert szerelik a 16-osnál az oroszok.

82
    Salah lövését bravúrral védi Malafejev, a kipattanóra Diaz érkezik, aki egyből a kapu sarkába lő. Védőket alig lehetett látni a környéken.