Bayern München – Norimberk 2:0 (vége) | Bayer Leverkusen – Borussia M'gladbach 4:2 (vége) | Hannover 96 – FC Schalke 04 2:1 (vége)
1899 Hoffenheim – SC Freiburg 3:3 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 2:0 (vége) | Hertha BSC – Hamburger SV 1:0 (vége)
Bayer Leverkusen
4:2 (2:0)
Borussia M'gladbach
szombat 24.08.2013, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Bundesliga

Köszönjük a figyelmet! (17:22:54)

Remek találkozón aratott megérdemelt kétgólos győzelmet a Leverkusen a Mönchengladbach ellen. Bő húsz percig helyzet sem volt, majd pillanatok alatt kétgólos előnyre tettek szert a hazaiak, azonban a második félidő elején az addig pályán sem igen lévő Gladbach három perc alatt egyenlített. A hazaiak nem estek azonban kétségbe, gyorsan visszavették a vezetést, majd Castro találata húsz perccel a vége előtt mindent eldöntött. Soha rosszabb Bundesliga-találkozót!

92
    Hosszú előreívelés De Jong felé, de könnyedén szerelik a hazai védők.

91
    A gyorsan elvégzett szabadrúgás után Robbie Kruse-nál láttak kezezést a vendégek, a bíró azonban nem értett egyet velük.

90
    Két perc a hosszabbítás.

90
    Szabadrúgást harcolnak ki a vendégek a 16-os vonala előtt.

89
    Baloldali beadás találja az ötösnél egyedül De Jongot, aki a kapu fölé fejel.

88
    Stranzl ível remekül a balkötőben kilépő M. Kruse felé, aki élesen keresztbe lövi a labdát a kapu előtt.

87
    Szon helyett pedig a Düsseldorfból igazolt Robbie Kruse a hazai csapatban.

87
    Herrmann helyére De Jong érkezik a legvégére a Gladbachban.

86
    Rossz középre adás balról, takarít a Toprak vezette hazai védelem.

85
    Hegeler lő balkötőből, 22 méterről egyenesen ter Stegen kezébe.

85
    Hazai kontra végén Szon nagyon hosszan passzol balra Hegelernek, ezen bukik el a lehetőség.

83
    Hatalmas taps búcsúztatta a ma nagyot játszó Stefan Kiesslinget.

82
    A ma a 100. Bundesliga-gólját szerző Kiessling helyén Hegeler folytatja a hazai csapatban.

81
    Próbálnak hajtani a vendégek az újabb szépítésért, de most már igyekszik jobban odafigyelni a leverkuseni védelem is.

80
    Szon passzát Sam elöl gyűjti be ter Stegen, akinek a kirúgása lesen találja Max Krusét, így jöhet a Leverkusen.

79
    Jobboldalon próbálna akciót felépíteni a vendégcsapat, de képtelen a leverkuseni védelem mögé kerülni.

Attila Varsányi

Gólok: 23. Kiessling (bünt.), 28. Sam, 60. Sam, 72. Castro – 54. Stranzl, 57. Arango

Lapok:   21. Xhaka (MNC)

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert (61. Donati), Toprak, Spahic, Boenisch – L. Bender, Reinartz, Castro – Sam, Kiessling (82. Hegeler), Szon (87. R. Kruse). Edző: Sami Hyypiä
    Borussia M'gladbach: ter Stegen – Jantschke, Stranzl, Alvaro Dominguez, Daems – Herrmann (87. De Jong), Kramer, Xhaka (75. Hrgota), Arango (75. Younes) – Raffael, M. Kruse. Edző: Lucien Favre

Játékvezetők: Dr. Brych – Lupp, Achmüller – Osmers

Nézőszám: 30000