ETO-SZESE – PICK 19:31 (vége) | Vác – Tatabánya 21:22 (vége)
ETO-SZESE
19:31 (10:11)
OTP Bank - PICK Szeged
vasárnap 22.09.2013, 16:00 • Egyetemi Csarnok, Győr • Férfi kézilabda NB1

Az első félidőben nagyon jól tartotta magát, és nagyon jól is játszott az újonc, és a második félidő elején is volt esélye az egyenlítésre.

Ez nem sikerült, és ezután fokozatosan növelte az előnyét a Pick, elsősorban Ancsin átlövéseinek köszönhetően, de kapusai is remekül védtek.

Jobb csapat a Szeged, de az látszik az ETO-SZESÉ-n, hogy egyre komolyabb játékerőt képviselnek, számolni kell velük minden ellenfelüknek. (17:37:49)

55
    Ancsin áll ki két percre (18:26) (18:26)

53
    Parrondo ziccerét fogja Lorger, de kiállítás a Győrieknél, Tóth Emil pihen 2 percig (17:25) (17:25)

48
    Larholm ezt is kihasználja (15:23) (15:23)

48
    Hernandez szabálytalan Zubaival, két percre kiáll (15:22) (15:22)

40
    Somogyi áll a kapuban Lorger helyett, de Larholm neki sem kegyelmez (13:18) (13:18)

31
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Maggi Serra (ETO-SZESE).

Az első félidő feléig vezetett a hazai csapat, de az egész félidőben nagyszerűen kézilabdáztak és egy gólra vannak a papíron lényegesen nagyobb játékerőt képviselő Pick Szegedtől.

Ez az egy gól is inkább annak köszönhető, hogy az ETO SZESE több ziccert és egy hetest is kihagyott. Ha a második félidőben is így tartják magukat és bírják erővel, akár meglepetést is okozhatnak.

30
    Vadkerti áll ki fogásért két percre, majd egy percig kettős előnyben a Győriek (9:11) (9:11)

28
    Vranjes áll ki két percre, ismét Halászt rántotta le (9:10) (9:10)

26
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ancsin (Pick Szeged). (9:9)

26
    Vranjes kap két percet a Halásszal szembeni szabálytalanságért (8:9) (8:9)

25
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül j(Pick Szeged). (7:9)

23
    Mota a kapufára dobja a hetest (7:9) (7:9)

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Parrondo (Pick Szeged). (7:8)

21
    Larholm hetesével átveszi a vezetést a Szeged (7:8) (7:8)

19
    Hernandezt állítják ki lerántásért (7:6) (7:6)

Nem véletlenül kérnek időt a vendégek, egyelőre nem találják a fogást a Győrieken (6:5) (6:5)

7
    A Gál szabálytalansága utáni hetest Larholm magabiztosan lövi a jobb sarokba (4:3) (4:3)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Gál (ETO-SZESE). (4:2)

6
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Hernandez (ETO-SZESE). (4:2)

4
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rivnyák (ETO-SZESE). (2:1)

2
    Larholm magabiztosan lövi be a hetest (1:0) (1:0)

ETO-SZESE: Lorger, Somogyi – kapusok / Szabó, Németh G., Sokoray, Konkoly, Gubó, Terenyi, Mota, Kalmár, Rivnyák, Hernandez, Halász, Gál, Gebhardt, Rosta, Tóth Emil – mezőnyjátékosok / vezetőedző: Maggi Serra
    OTP Bank - PICK Szeged: Tóth Mihály, Tatai, Mikler – kapusok / Mindegia, Kekezovity, Vadkerti, Larholm, Gidai, Zubai, Ilyés, Balogh Zsolt, Blazevic, Sulc, Parrondo, Vranjes, Ancsin – mezőnyjátékosok / vezetőedző: Juan Carlos Pastor

Játékvezetők: Bóna, Miskei