24:31 (12:15)
Érd
vasárnap 22.09.2013, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Tisztelt Olvasóink! Vasárnap délután 6 órától Debrecenben a Hódos Imre Rendezvénycsarnokban a magyar női kézilabda NB1 két, eddig 100 százalékos csapata feszül egymásnak. A DVSC fogadja az Érd csapatát. Ahogy már fent említettem: a két csapat kiválóan kezdte a bajnokságot. Az érdiek ellentmondást nem tűrően verték meg az Eger, a Siófok és a Vác csapatát is. A legszorosabb mérkőzésük egy nyolcgólos győzelem volt. Míg a Pest megyeiektől ezt a szezon előtt talán el is várták a vezetők és a szurkolók, a hazaiak ilyen rajtról talán álmodni sem mertek. Idegenben a BSE-MTK-t és az Egert verték, otthon pedig a két talán legnagyobb riválisukat, a Békéscsabát és a Dunaújvárost küldték haza nulla ponttal.

Meg kell azonban jegyezzük, hogy a hazaiak eddigi jó szereplése kissé csalóka. Szó sincs arról, hogy bajnokesélyesek lennének, a jó szereplés mellett a kedvező sorsolás is szükséges volt ahhoz, hogy a forduló előtt listavezetőnek mondhassák magukat. Mindez elmondható a vendégekről is – mármint, hogy nem bajnoksóesélyesek – hiszen a Győr-Fradi duó befoghatatlannak tűnik. Ők a tavalyi évhez hasonlóan a harmadik helyre predesztináltak. Ennek megfelelően a vendégek a mérkőzés esélyesei, azonban ne feledjük: a Hódos félelmetes atmoszférájában sok meglepetést okozott már a DVSC a kézilabda történelmében. Vajon képesek lesznek erre az Érd ellen is? Tartsanak az onlajnok.com-mal és megtudják!

Az érdiek a múlt héten részt vettek a Bajnokok Ligája selejtezőjében, ahol összességében minden a papírforma szerint alakult. Az elődöntőben 34-25-re verték az LK Zug Hnadball csapatát majd a döntőben – félidei vezetésük ellenére – 31-24-re kikaptak a Fradiból, búcsúzva ezzel a BL küzdelmeitől. A nemzetközi kupaszereplés majd a KEK-ben folytatódhat számukra.

Érd – Vác 24-14

Kapuralövésekkel gyakorolnak a csapatok.

Most futott be körübelül 30-40 érdi szurkoló, akik dobokkal és dudákkal szerelkeztek fel. A debreceniek egyelőre csendben vannak.

A debreceniek keretében nincs ott az egyik nehéztüzérük, Siska Pálma, talpsérüléssel bajlódik. Komoly veszteség ez a hazai oldalon.

Kezdődik a bemutatás, utána a mérkőzés is. Jó szórakozást kívánunk!

Megszólaltak a debreceni szurkolók is, remek a hangulat ismét a Hódosban!

1

A kezdők:

DVSC: Lajtos – Slakta, Sopronyi, Kudor, Ábrahám, Barna, Szilágyi
    Érd: Janurik – Koren, Kovács, Vukcevic, Szekeres Klivinyi, Schatzl (0:0) (0:0)

1
    Kudor tört be és lőtt fölé az első akció során. (0:0) (0:0)

2
    Koren lövését Lajtos, Barna próbálkozását Janurik védte bravúrral! (0:0) (0:0)

3
    Klivinyi lőtt fölé (0:0) (0:0)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Klivinyi (Érd). (0:0)

3
    Ábrahám nem tudott gólt szerezni a beállóból, a szurkolók hetest reklamák. (0:0) (0:0)

4
    Klivinyi átlövése a kapufáról megy mellé, majd Szilágyi ziccerét védi Janurik! (0:0) (0:0)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Valovics (DVSC - TVP). (0:0)

5
    Itt az első gól! Kovács tört be és pattintott a kapuba! (0:1) (0:1)

6
    Egy lerohanás után Koren volt eredményes ejtésből! (0:2) (0:2)

7
    Tanácstalan debreceniek, Barna lő mellé, majd a lerohanás után Vukcevic eredményes! (0:3) (0:3)

7
    Hazai időkérés. (0:3) (0:3)

7
    Időkérés vége, támadhat a Loki! (0:3) (0:3)

7
    Vajon mire lesznek képesek az eddig remeklő érdi védelem ellen? (0:3) (0:3)

7
    Sopronyi harcolt ki hetest (0:3) (0:3)

7
    Gridnyeva jött be, de ez nem zavarta Sopronyit, szemtelenül átejtette! (1:3) (1:3)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Karalyos (DVSC - TVP). (1:3)

8
    Klivinyi, mintaszerű átlövés! (1:4) (1:4)

9
    Kudor nagyon megverte az emberét és a jobb alsóba lőtt! (2:4) (2:4)

9
    Balog eladta a labdát, de Janurik védte Barna lövését! (2:4) (2:4)

10
    Vukcevic beállóból! (2:5) (2:5)

10
    Kudor gyorsan válaszolt, ismét remekül tört be! (3:5) (3:5)

10
    Balog váltotta gólra Klivinyi bejátszását, ügyesen futott be! (3:6) (3:6)

11
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Barna (DVSC - TVP). (3:6)

11
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Szekeres (Érd). (3:6)

11
    Sopronyi kiváló bejátszását Ábrahám pattintott a bal felsőbe! (4:6) (4:6)

12
    Wolfra nem lépett ki senki, így 10-ről lőtt, gól! (4:7) (4:7)

12
    Eladott labda a hazaiaknál, jön az Érd. (4:7) (4:7)

13
    Passzív játéknál szerez gólt Wolf! (4:8) (4:8)

13
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kisfaludy (Érd). (4:8)

14
    Szilágyi a szélről! (5:8) (5:8)

14
    Szekeres lő kapufát, támadnak a hazaiak. (5:8) (5:8)

14
    Kudor nagyon föé lőtte. (5:8) (5:8)

15
    Koren tört be, szabálytalanság, hetes (5:8) (5:8)

15
    Wolf fölé lövi! (5:8) (5:8)

16
    Érdi lerohanás, Kovács lő fölé! (5:8) (5:8)

16
    Balog védekezett belül, hetes (5:8) (5:8)

17
    Ismét Sopronyi lőtte, ismét Gridnyevának, ismét gól! (6:8) (6:8)

17
    Kovács átlövését fogta Lajtos! (6:8) (6:8)

18
    Szétnyílt az érdi fal egy látványos debreceni figura után, Kudor használta ezt ki és lőtt gól! (7:8) (7:8)

18
    Vendég időkérés. (7:8) (7:8)

18
    A hangulat továbbra is remek a lelátókon. Ezért szeretik oly sokan a Hódost! (7:8) (7:8)

18
    Időkérés vége, jöhet az Érd! (7:8) (7:8)

18
    Klivinyi lőtt 9-ről, Lajtos véd! (7:8) (7:8)

18
    Ezután Lajtos indította Slaktát, akivel ütközött a kijövő Janurik, a szabályok értelmében ez azonnal piros! (7:8) (7:8)

19
    És hetes is (7:8) (7:8)

19
    Sopronyi lövését ezúttal kivédte Gridnyeva! (7:8) (7:8)

19
    Eladott labda érdi oldalon, debreceni támadás jöhet. Oguntoye van a kapuban. (7:8) (7:8)

20
    És máris véd, Szilágyi lőtt kissé gyámoltalanul a szélről. (7:8) (7:8)

20
    Vajon tudja-e helyettesíteni Oguntoye a kiállítása eőtt remeklő Janurikot? (7:8) (7:8)

20
    Fenn a játékvezetők keze, Klivinyi fölé. (7:8) (7:8)

21
    Gyors támadás rendezetlen védelem ellen, aminek végén Kudor szerzi meg negyedik gólját! (8:8) (8:8)

21
    Az eset után épphogy kiegészült a vendéggárda, újabb kétperc, Szekeres. (8:8) (8:8)

22
    Karalyos rendezetlen érdi védelem ellen pattint gólt! (9:8) (9:8)

22
    Koren válaszolt kisodródott helyzetből! (9:9) (9:9)

23
    Kisfaludy kap két percet Ábrahám visszahúzásáért, jöhet azonban az Érd. (9:9) (9:9)

23
    Wolf ellépi, a kontra után Slakta eredményes! (10:9) (10:9)

24
    Remekül védekeznek a hazaiak! (10:9) (10:9)

24
    Most Klivinyi lépi el, a letámadásból Ábrahám eredményes! Extázisban a közönség! (11:9) (11:9)

25
    Kisfaludy, remek átlövés! (11:10) (11:10)

25
    Fenn a bírók keze, Sopronyi lőtt fölé. Kiegészülve támadhatnak az érdiek. (11:10) (11:10)

26
    Koren tartott ki a levegőben, majd átlövése eredményes volt! (11:11) (11:11)

26
    Ábrahámmal volt szabálytalan Kisfaudy és Szekeres, hetes! (11:11) (11:11)

27
    Sopronyi hetesét kivédte Gridnyeva, de a kipattanót már belőtte a debreceni átlövő! (12:11) (12:11)

27
    Szekeres maradt tisztán, így nem okozott gondot neki a gólszerzés! (12:12) (12:12)

28
    Egyik érdi kiállítás a másik után: ezúttal Vukcevic száll ki két percre. (12:12) (12:12)

28
    Majd Sopronyi is az ellentámadás után. (12:12) (12:12)

28
    Hetes is lesz. (12:12) (12:12)

29
    Balog a jobb alsóba lőtte! (12:13) (12:13)

29
    Elveszik a Lokitól a labdát, jöhet az Érd! (12:13) (12:13)

30
    Kovács verekedte át magát Karalyoson, majd lövése bevánszorgott Lajtosról! (12:14) (12:14)

30
    Karalyos kap két percet. (12:14) (12:14)

30
    Koren lövése visszapattan a kapufáról, de Schatzl a kipattanót belövi! (12:15) (12:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (12:15)

30

Lepörgött az óra a debreceni támadás közben, lövés nélkül fejeződik be az első játékrész.

A debreceniek a már-már szokásos rossz kezdés után ismét talpra álltak és átvették a vezetést. Ekkor remekül működött a védelmük és a lerohanásokból is eredményesek tudtak lenni. Azonban ismét jött egy rövidzárlat, amit az érdiek könyörtelenül kihasználtak. A vendégek jóval kiegyensúlyozottabb játékot nyújtanak, ennek köszönhetően vezetnek a félidőben. Janurik piros lapja viszont okozhat fejfáját vendég oldalon, hiszen remekül védett, Oguntoye pedig egyelőre nem tudja azt a teljesítményt nyújtani. Meglátjuk, mit hoz majd a második félidő, maradjanak velünk!

A debreceniek már kinn vannak a pályán, az érdiek közül a legtöbben még az öltözőben vannak.

Jönnek az érdiek is. Ők fogják kezdeni a második félidőt.

31
    Elkezdődött a második félidő. (12:15)

31
    Kovács harcolt ki hetest egy betörés során. (12:15) (12:15)

31
    Balog Lajtos szeme közé lövi! (12:16) (12:16)

31
    Kiegészült a Loki az első félidő végén összeszedett emberhátrány után. (12:16) (12:16)

32
    Karnik átlövésből a bal alsóba! (13:16) (13:16)

33
    Vukcevic akasztotta meg Valovicsot, két perc! (13:16) (13:16)

33
    Barna máris kihasználja, átlőtte az érdi falat! (14:16) (14:16)

33
    Szekeres elügyetlenkedte, lábbal ért a labdához, majd Karnik passza rossz Slaktának. (14:16) (14:16)

34
    Wolf távoli bombáját ütötte ki Lajtos! (14:16) (14:16)

35
    Támad a Loki a kiegészült Érd ellen. (14:16) (14:16)

35
    Karnik átlövését lábbal védte Oguntoye! (14:16) (14:16)

36
    Koren lőtt mellé, majd a kontrából Slakta volt eredményes a szélről, ügyesen ejtette át Oguntoyét! (15:16) (15:16)

37
    Egy debreceni eladott labda után hihetetlen elánnal indult meg az egész érdi csapat, majd Kovács fejezte be az akciót! (15:17) (15:17)

38
    Lajtos védte bravúrral Vukcevic ziccerét, majd Barna távoli próbálkozása bal alsóban kötött ki! (16:17) (16:17)

38
    Lajtos újbóli bravúrja után Szilágyira lőtt gólt a szélről! (17:17) (17:17)

39
    Ezt már Lajtos se tudta védeni, Kovács volt eredményes kilencről! (17:18) (17:18)

40
    Oguntoye ezúttal megfogta Slakta átövését! (17:18) (17:18)

40
    Barna lopott labdát, majd adta Kudorhoz, aki újfent egyenlített! (18:18) (18:18)

40
    Lajtos hihetetlen formában! Vukcevic lövését fogta megint! (18:18) (18:18)

41
    Slakta volt szabálytalan Schatzllel, hetes. (18:18) (18:18)

42
    Balog belövi! (18:19) (18:19)

42
    Gyors érdi támadás, aminek végén Schatzl volt pontos a szélről, gól! (18:20) (18:20)

43
    Kovács Gréta kapot két percet. (18:20) (18:20)

43
    Eladott labda a hazaiaktól, Schatzl robogott végig a pályán és talált be! (18:21) (18:21)

44
    Schatzl ismét, ezúttal a szélről! (18:22) (18:22)

44
    Pontosítás: az eddigiekben amikor a közvetítésben "Kovács" szerepelt, az Kovács Annát jelentette. Kovács Gréta eddigi egyetlen megmozdulása a két perces kiállítás volt. (18:22) (18:22)

45
    Úgy tűnik, Schatzl beindult! Kiváló labdát kapott és góllal fejezte be a lerohanást! (18:23) (18:23)

45
    Hazai időkérés. (18:23) (18:23)

45
    Időkérés vége. (18:23) (18:23)

45
    Eladott labda Sopronyitól. Megtörni látszanak a hazaiak? (18:23) (18:23)

45
    Kovács Gréta lövését védte Lajtos. (18:23) (18:23)

46
    Szekeres egy labdaszerzés után végigrohant a pályán és a bal felsőbe lőtt! (18:24) (18:24)

46
    Nem rendeződtek vissza a vendégek, ezt használta ki Varsányi! (19:24) (19:24)

47
    Kovács Anna lövését kivédte Lajtos! (19:24) (19:24)

47
    Koren a kapu mellé lőtt, majd egy eladott labda a Lokitól, ismét jöhet az Érd. (19:24) (19:24)

48
    Vendég időkérés. (19:24) (19:24)

48
    időkérés vége, a vendégek jöhetnek. (19:24) (19:24)

48
    Kovács Anna és Valovics is a kapufát találta el, majd Lajtos védett újfent! (19:24) (19:24)

49
    Karalyos maradt lenn Kisfaludy mellett, csak szabaddobás. (19:24) (19:24)

50
    Karalyos és Klivinyi ütköztek egy érdi támadás közben, mely után utóbbit állították ki. (19:24) (19:24)

50
    Koren lőhetett tiszután a szélről, de mellé ment. (19:24) (19:24)

50
    Karnik átlövésből négyre hozza vissza a Lokit! (20:24) (20:24)

51
    Vukcevic kapott egy bejátszást Kovács Annától, belövi! (20:24) (20:24)

52
    Szekeres átlövése kis szerencsével bepattant Lajtos kezéről! (20:26) (20:26)

52
    Mostmár a balszerencse i üldözi a Lokit. Karnik lövése kipattant a kapufáról. (20:26) (20:26)

53
    Kovács Anna volt harcias, ez gólt eredményezett! (20:27) (20:27)

53
    Hazai időkérés. (20:27) (20:27)

53
    Barna kígyózott át három védőn és a jobb alsóba lőtt! (21:27) (21:27)

54
    Kovács Anna lövését blokkolják, sarokdobás. (21:27) (21:27)

54
    Klivinyi, hatalmas bomba talpról, gól! (21:28) (21:28)

54
    Újabb debreceni eladott labda, ezúttal Karnik volt pontatlan. (21:28) (21:28)

55
    Karnik ziccerét védte Oguntoye, majd indított a kapus, Koren fejezte be góllal! (21:29) (21:29)

56
    Bouhus-Karnik lőtt gólt beállóból! (22:29) (22:29)

56
    Klivinyi kap két percet kiállításért, de ez aligha fogja megváltoztatni a mérkőzés kimenetelét. (22:29) (22:29)

57
    Kovács Anna lövését ütötte ki Lajtos, bedobás. (22:29) (22:29)

57
    Vendég időkérés. (22:29) (22:29)

57
    Időkérés vége. (22:29) (22:29)

58
    Kovács Gréta kissé nagyképű lövése szállt fölé. (22:29) (22:29)

58
    Kovács Gréta faltolta Karalyost, hetes. (22:29) (22:29)

58
    Kudor cselezgetés nélkül belőtte Gridnyevának! (23:29) (23:29)

59
    Kovács Gréta került ziccerbe és lőtt gólt! (23:30) (23:30)

59
    Sopronyi harcolt ki hetest. (23:30) (23:30)

59
    Kudor Gridnyeva szeme közé lőtte! (24:30) (24:30)

60
    Koren a bal szélről próbálkozott, kapufás gól! (24:31) (24:31)

60
    A dudaszó előtt pár másodperccel védte Kudor lövését Oguntoye, ezután vége i a meccsnek. (24:31) (24:31)

60
    Mérkőzés vége. (24:31)

Egy szorosan induló meccs volt ez, aminek végén a kiegyensúlyozottabb, kevesebb hibával játszó Érd gyűjtötte be a két pontot. A DVSC a végére már talán el is fáradt. A jobb erőkből álló és pontosabban játszó vendégek megérdemelten győztek. A Debrecen ezzel maradt nyolc pontos, az érdiek ezzel a győzelemmel szintén nyolc pontosak és ők maradtak az egyedüli veretlen csapat az NB1-ben. Mára megköszönöm a figyelmüket, maradjanak velünk, hiszen számos további mérkőzést közvetít az onlajnok.com! (19:30:33)

Salacz Bence

DVSC - TVP AQUATICUM: Makai Veronika, Lajtos Nóra – Bohus-Karnik Mercédesz, Szilágyi Ágnes, Varsányi Ágnes, Karalyos Orsolya, Simsik Cynthia, Sopronyi Anett, Slakta Petra, Ábrahám Szilvia, Barna Éva, Mikula Dóra, Karnik Szabina, Valovics Nóra, Kudor Kitti
    Érd: Szvetana Gridnyeva, Janurik Kinga, Oguntoye Viktória – Schatzl Nadine, Kovács Anna, Sara Vukcevic, Balog Beáta, Szekeres Klára, Kisfaludy Anett, Klivinyi Kinga, Wolf Alexandra, Oláh Nóra, Kovács Gréta, Alja Koren, Kamuti Réka

Játékvezetők: Tomecskó-Hunyadi Tamás, Unyatinszki Tamás