Győri ETO FC II. – Tököl VSK 3:1 (vége) | ESMTK – Maglódi TC 5:0 (vége) | Szombathelyi Haladás II. – Budaörs 0:0 (vége)
Veresegyház VSK – Kazincbarcikai SC 0:7 (vége) | Tarr Sprint Andráshida SC – Dorog 2:0 (vége) | BKV Előre SC – Aqvital FC Csákvár 2:4 (vége)
ESMTK
5:0 (2:0)
Maglódi TC
vasárnap 03.11.2013, 13:30 • Pesterzsébet, ESMTK sporttelep • NBIII - Nyugati csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Az NBIII. Közép csoportjában, a 13. fordulóban két eddig gyengén szereplő együttes csap össze. Mind a két csapat 9 pontot gyűjtött eddig, csak a jobb gólkülönbsége miatt áll az ESMTK a 13., míg a Maglód a 14. helyen. Az utóbbi fordulókban egyértelműen az erzsébetiek szerepeltek jobban, az elmúlt 3 meccsen ők 5, míg a vendégek csak 1 pontot szereztek.
    A hazaiak a héten hősies küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal estek csak ki a Magyar Kupából a jóval esélyesebb Debrecen ellen, kérdés, hogy ez a teljesítmény lendületet ad-e erre a meccsre, vagy ellenkezőleg, túl sokat vett ki hazaiakból? Vasárnap minden kiderül, tartsatok velünk!

ESMTK: Bonica – Soós, Pintér, Nemes, Kőbányai – Áder, Havlik, Bányai, Rápó – Lőrinczy, Fekete
    Cserék: Imre, Kiss, Lóránt, Vágó, Surányi, Zimon, Kazi

Maglódi TC: Szacskó – Bornemissza, Németh, Polyák, Murinai – Bencsik, Budafai, Weisz, Vincze – Lukács, Pintér
    Cserék: Gecse, Lukács, Makovi, Szőke, Lanczkor, Greskó, Rábold

Játékvezetők: Hofbauer Péter; Horváth Zoltán, Makkosné Petz Brigitta.

1

1
    A fehér mezben játszó ESMTK kezdte a mérkőzést.

1
    A Maglód sárga-kék szerelésben játszik ma.

2
    Lőrinczy kapott egy jó kiugratást, de a labda rosszul pattant le róla, és így visszaértek a védők.

4
    Az első szabálytalanságot a hazaiak követték el, a félpálya magasságában.

6
    Az első szögletet a Maglód végezheti el.

7
    A szöglet nem okozott semmilyen veszélyt, a labda mindenki feje fölött átszállt.

10
    Egyelőre nem forognak veszélyben a kapuk, kiegyenlített mezőnyjáték folyik.

12
    Pintér elől mentett nagyot Bonica, egészen 20-22 méterre kijött a kapujából.

14
    Lőrinczy volt lesen, pedig most pontos labdát kapott, és egyedül mehetett volna a kapura.

16
    Hatalmas helyzet! Rápó szerzett labdát az ellenfél térfelén, a balszélen felfutott, jól adott középre, ám Lőrinczy közelről Szacskóba lőtte a labdát, a kipattanóval pedig már nem tudtak mit kezdeni a hazaiak.

17
    Hazai szöglet jöhet, most Lőrinczy ment el a bal oldalon, beadását szögletre fejelte a védelem.

18
    Akárcsak a túloldalon, itt sem okozott veszélyt a szöglet.

20
    Vincze beadását húzta le Bonica.

22
    Az ESMTK gólt szerzett!
    GÓÓL! Egy hosszú ívelést fejelt a kapuba kb. 14 méterről LŐRINCZY SOMA, Szacskó nagyon rosszul jött ki a kapujából, így a gólszerzőnek csak bele kellett tennie a fejét az ívelésbe, 1-0!

24
    A gól megfogta a Maglódot, többet támad most a hazai csapat.

26
    Lőrinczy volt ismét lesen.

27
    Sok a pontatlan labda, talán a vizes pálya is okolható az elpattanó labdákért.

29
    Rápó távoli szabadrúgása pattant meg veszélyesen, de Szacskó fogta.

31
    Vincze cselezett jól, majd felrúgta az őt szerelő Soóst, nincs lap, de szabadrúgás kifelé.

33
    Fekete harcolt ki egy szögletet.

34
    Veszélytelen volt ez a sarokrúgás is.

36
    Továbbra is sok hibával játszanak a csapatok, a hazaiaknál van többet a labda, de az előrejátékuk nagyon pontatlan, a Maglód pedig támadásokig sem nagyon jut.

38
    GÓÓÓL! Rápó nagyon szépen indult meg a félpályáról, több jó csel után laposan passzolt FEKETE LÁSZLÓ-hoz, aki 16 méterről külsővel a kapuba lőtt, 2-0!

39
    Ha Lőrinczy jól veszi át Fekete passzát, akkor könnyen hárommal mennének a hazaiak, mindenesetre kezd bajban lenni a vendég csapat.

41
    Lukács próbált megindulni, de szögletet sem tudott kiharcolni.

42
    Szacskó jött ki jól, Áder vezette rá a labdát, ám végül szöglet sincs.

43
    Bányai rossz helyen volt szabálytalan egy ártalmatlan szituációban, jó 25 méterről jöhet íveléssel a Maglód.

44
    Murinai labdája mély volt, Bonicáé.

44
    Az ellentámadás végén Lőrinczy kiszorított helyzetben a jobb szélen, üres kapura lőtt kapufát.

45
    Lőrinczy rázott le két embert magáról, így létszámfölényben indulhatott az ESMTK, ám rossz ütemben jött a passz, les!

Az első félidő nem hozott jó játékot, ám miután felébredt a hazai csapat, könnyen el is dönthette volna a meccset már az első félidőben, de pontatlanok az utolsó passzok. A Maglód egyelőre nagyon gyengén játszik, össze kell szedniük magukat a 2. félidőre, ahhoz, hogy ledolgozzák a két gólos hátrányukat.

46

46
    Nem volt csere a szünetben.

47
    Weisz megpattanó lövését fogta Bonica.

48
    Közben érdemes említést tenni a kisszámú, ám látványban és hangban is nagyot alakító hazai ultrákról is, akik jó hangulatot teremtenek!

50
    Lőrinczy a 16-os vonalában passzolt pontatlanul, újabb nagy helyzet lehetett volna.

51
    Rápó volt ezúttal lesen.

52
    Támad a Maglód is, egyelőre azonban figyel a védelem.

53
    Csere a Maglódnál: lemegy Vincze, bejön Makovi.

55
    Most beszorult a hazai csapat egy pár percre, de kapura nem tudott lőni a Maglód, végül egy levágódó felszabadítási kísérlet után kirúgás jöhet.

57
    Egy hosszú ívelést fogott Szacskó.

58
    Most pedig Rápó beadását fogta meg a vendég kapus.

59
    Kinyíltak a hazaiak, így az ellentámadásból nagy helyzet lehetett volna, de Kőbányai nagyot mentett Bencsik elől.

61
    Lőrinczy reklamálásért kapott sárgát.

62
    Németh fejelhetett tisztán, de jócskán fölé ment a fejese.

63
    Újabb lesállás a hazaiaknál, most Fekete volt előrébb a védőknél.

65
    Csere a ESMTK-nál: lemegy Rápó, bejön Kazi.

67
    Hazai szöglet jöhet.

67
    Csere a Maglódnál: lemegy Murinai, bejön Rábold.

68
    A szöglet nem jelentett veszélyt.

69
    GÓÓL! FEKETE LÁSZLÓ indult meg egy kiugratással, a menteni igyekvő Szacskó fölött kb. 14 méterről a kapuba lőtt, 3-0!

69
    A góllal minden bizonnyal eldőlt a meccs.

71
    GÓÓL! ÁDER ANDRÁS kapott jó labdát a félpályán, ugyan érkeztek középen a társak, de Áder lerázta a védőjét majd gyönyörűen a jobb alsóba tekert 12-13 méterről, 4-0!

72
    Az utolsó csere a Maglódnál, lemegy Weisz, bejön Lukács Bálint.

74
    Pont a csere után lent maradt Polyák, végül tudja folytatni.

75
    Csere a ESMTK-nál: lemegy Fekete, bejön Zimon.

76
    Lőrinczy elől fejeltek haza egy labdát, ebből is lehetett volna nagyobb helyzet.

77
    Közben az utolsó perceket az időjárás miatt bizony majdnem sötétben, rossz látási viszonyok között kell lejátszani.

79
    Bányai szerzett labdát a saját térfelén, majd jól gurított középre Lőrinczy elé, aki nagy helyzetben hibázott, avagy Szacskó védett nagyot, marad a 4-0.

80
    Ez már gól! LŐRINCZY SOMA most jól tört be jobbról a 16-oson belülre, elfektette a kapust, majd két védő között 12 méterről az üres kapuba lőtt, 5-0!

82
    Az utolsó csere a meccsen! Áder helyén Surányi a hazaiaknál.

82
    Rábold nagyon messziről rátűzött egy szabadrúgást, Bonica kiszedte, szöglet, majd a szögletből az egyik fejről kapufára pattant a labda!

83
    Németh csúszott el, Surányi passzolhatott az üresen érkező Lőrinczyhez, ám kicsit hosszú volt a labda, Szacskó felszedte a csatár elől.

85
    Kazi beadását vágták ki Lőrinczy elől.

87
    Surányi elsőre úgy tűnt, nagyon szépen passzolt Lőrinczy elé, de les volt!

88
    Lőrinczy ment el a baloldalon, beadását szögletre mentették.

89
    A kis szöglet után Bányai lőtt középre, lövése megpattant egy védőn, kis híján öngól született, Szacskó nagyot mentett.

Nagyon simán nyert az ESMTK a mai napon kifejezetten gyengén játszó Maglód ellen, bár mind a két félidő első felét a hazai csapat is átaludta, végül a meccs utolsó 20 percében az ESMTK kiütötte ellenfelét. (15:19:25)