Bayern München – Hamburger SV 3:1 (vége) | Hannover 96 – Norimberk 3:3 (vége) | 1899 Hoffenheim – Borussia Dortmund 2:2 (vége)
1. FSV Mainz 05 – Borussia M'gladbach 0:0 (vége) | FC Augsburg – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 4:1 (vége) | VfL Wolfsburg – VfB Stuttgart 3:1 (vége)
Hannover 96
3:3 (0:3)
1. FC Norimberk
szombat 14.12.2013, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Bundesliga

Elképesztő játékot hozott a Hannover – Nürnberg találkozó. Az első félidőt követően még a vendégek vezettek 3:0-ra, majd a második játékrészben a hazaiak azonnal nyomás alá helyezték ellenfelüket, egy szép támadás végén pedig a 60. percben a szépítés is összejött. Az esetnél Huszti Szabolcsot kell kiemelnünk, akinek oroszlánrésze volt a gólszerzésben. Ekkor még azt gondolhattunk, hogy most kezdődik csak az igazi nyomás a Nürnberg kapujára, de a vendégek taktikusan tördelték a játékot. A legvégén, mikor talán már mindenki elkönyvelte magában a Nürnberg győzelmét, Diouf kétszer is betalált, ezzel pedig pontot mentett a Hannovernek.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:30:33)

90+2
    A Hannover gólt szerzett!
    MAME BIRAM DIOUFOV a legvégén pontot mentett a Hannovernek. Jobb oldalról beívelt szabadrúgást a hazaiak középről kapura fejelték, ezt még Schäfer védte, de a kipattanót közelről Diouf már a hálóba pofozta.

87
    MAME BIRAM DIOUF góljával a vége előtt néhány perccel szépít a Hannover. A felezővonalról való kiugratást váltott ziccerben gólra.

85
    Egy kontra végén kis híján betalál a Nürnberg. Jobb oldalon vezettek támadást a vendégek, a lapos beadást Marcelo mentette a kapusához.

84
    A Hannover teljesen feltolta játékát, nagyon megnyomja a végét.

82
    Pander jött be a lecserélt Prib helyett.

81
    Kisebb szabálytalanság után Zieler rúgja hosszan előre. Építkezik a Hannover, szövögeti a támadást.

80
    Fegyelmezetten visszazár a Nürnberg, a hazaiak egyelőre nem tudnak veszélyes helyzeteket kialakítani.

79
    Nem sok izgalom van most a pályán, sok az apró szabálytalanság, ami mindenképpen a vendégeknek kedvez.

77
    Pekhart jött be a lecserélt Ginczek helyére.

76
    Nem tudja nyomás alatt tartani ellenfelét a Hannover, kiegyenlített a harc a mérkőzésnek ebben a szakaszában.

75
    A Nürnberg ívelhetett be szögletet, középen már szabálytalanság történt. Kifelé jöhet szabaddal a Hannover.

74
    Sulejmani jött be a lecserélt Sobiech helyére.

73
    Hosszas előkészület után Schäfer rúgja mezőnybe a labdát. Kezdik látványosan húzni az időt a vendégek.

72
    Feulner jött be a lecserélt Drmić helyett.

Gólok: 60. Bittencourt, 87. Diouf, 90+2. Diouf – 31. Hlousek, 38. Drmić, 41. Nilsson

Lapok:   11. Huszti (HAN), 40. Stindl (HAN), 90+1. Andreasen (HAN) – 47. Pogatetz (NUR), 48. Hloušek (NUR)

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Sané, Andreasen – Schmiedebach (66. Bittencourt), Prib (82. Pander), Stindl, Huszti – Diouf, Sobiech (74. Sulejmani)
    Cserék: Fuhry – Cherundolo, Avevor, Pander, Hoffmann, Bittencourt, Sulejmani

1. FC Norimberk: Schäfer – Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt – Frantz (89. Mak), Drmić (72. Feulner), Hasebe, Kijotake, Hloušek – Ginczek (77. Pekhart)
    Cserék: Rakovsky – Dabanlı, Pinola, Feulner, Mak, Pekhart, Esswein

Játékvezetők: Kinhöfer – Scheppe, Ittrich