Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza – CSM Oradea 24:23 (vége) | HC Minaur Baia Mare – PLER-Budapest 29:29 (vége) | Tatai Atlétikai Club – Vác 20:31 (vége)
SBS Eger-Eszterházy SE – ETO-SZESE 24:19 (vége) | PLER-Budapest – CSM Oradea 31:25 (vége) | HC Minaur Baia Mare – Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza 31:20 (vége)
Tatai Atlétikai Club – ETO-SZESE 22:29 (vége) | SBS Eger-Eszterházy SE – Vác 29:22 (vége)
Nyír-Flop-Holding Nyíregyháza
24:23 (18:13)
CSM Oradea
vasárnap 19.01.2014, 10:20 • Dr. Kemény Ferenc Városi Sportcsarnok, Eger • Dobó Kupa

A románok a második félidőre elég összeszedetten jöttek ki. Ezt bizonyítja hogy az öt gólos hátrányból viszonylag könnyedén felálltak és nagyon szorossá tették a második játékrészt. A Nyíregyháziak mintha kicsit elbízták volna magukat, de szoros mérkőzésen végül tudták hozni a győzelmet. (11:24:24)

50
    Mérkőzés vége. (24:23)

50
    Babici adta le az utolsó lövést amivel kiegyenlíthettek volna, de Gadnai ezt is hárította. (24:23) (24:23)

50
    Kiegészült az Oradea. Ők támadnak. (24:23) (24:23)

49
    Elég hosszan támadott az Oradea. A támadás végén ellőtték a labdát messziről. Gadnai óriásit védett. (24:23) (24:23)

48
    A románok majdnem a meccs végéig emberhátrányban játszanak. Ez nagyban csökkenti a győzelmi esélyüket. (24:23) (24:23)

48
    Időt kért az Oradea. (24:23) (24:23)

48
    Cintec a gól közben rántotta vissza Debreczenit. Emiatt kiállították két percre. (24:23) (24:23)

48
    Debreczeni az ötödik gólját szerezte beállósból. Kaplonyi játszotta be neki. (24:23) (24:23)

47
    Kiegészült a Nyíregyháza. (23:23) (23:23)

46
    Az óriási hajtás közben elég pontatlan a játék az utóbbi percekben. (23:23) (23:23)

45
    Varga kapott két perces büntetést. Macovei fejére ütött. (23:23) (23:23)

44
    Oradea időt kér. (23:23) (23:23)

43
    Egál. Nagyon szoros végjátékra számíthatunk. (23:23) (23:23)

43
    Varga passzát csípte el Farcas A. aki végig vitte és a kilencedik gólját szerezte meg. (23:23) (23:23)

42
    Macovei villám gyorsan válaszolt Juhász góljára. (23:22) (23:22)

41
    Juhász hatodik gólját szerzi egy gyönyörű támadás után. Bal oldalról tört be középre majd a jobb kapufa segítségével született meg a gól. (23:21) (23:21)