Tatabánya – Kisvárda 1:1 (vége) | Ajka – Gyirmót 1:2 (vége) | Békéscsaba – Sopron 2:0 (vége)
– Cegléd 3:0 (vége)
FC Ajka
1:2 (0:1)
Gyirmót FC Győr
szombat 29.03.2014, 15:00 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

Jákli Péter:Gyirmót megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Óriási hibákat vétettünk a két gól előtt. Gyermeteg hibák voltak ezek. Sajnos az ellenfél kapuja előtt határozatlanok voltunk. (17:02:55)

Sisa Tibor: A győzelem a csapat érdeme. Úgy tudom, hogy Ajkán nagyon régen nyert a Gyirmót. Ez a győzelem nagyon sokat jelent. Ez az egész ajaki csapat NBI-es múlttal rendelkező, jó csapat. Otthon nagyon veszélyesek. Sok helyzetet kihagytunk, örültem volna ha kihasználjuk őket de ne legyünk elégedetlenek. Gratulálok a csapatomnak.

A 2. játékrészben sok helyzetet dolgozott ki az Ajka ám nem találtak be. Addig az 57. percben a Gyirmót büntetőből megduplázta előnyét. Az Ajka mindent bevetett és sikerült szépíteni is. Az utolsó 10 percben azonban már az Ajka sem és a Gyirmót sem tudott ólt szerezni. A jobb helyzet kihasználó csapat nyert, végül.

90+3
    Sowunmi beadását követően Major fejelt tisztán 7 méterről, alig ment mellé.

90+3
    Horváth felrúgott labdája után Pákai alá álltak be de ehet tovább.

90+2
    Madarász ívelte át a labdát ami veszélyesen ment el Jánosa kapuja előtt.

90+1
    3 perc a ráadás.

90+1
    Országh jött be Oross helyett.

90
    Dóczi vitte be a labdát a tizenhatoson belülre majd 15 méterről balról lőtt Somogyi védett.

89
    A szögletből nem alakult ki veszély.

88
    Hanzl szabadrúgása a sorfalon megpattan, erre Somogyi ráugrik a labdára de az átpattan rajta.