CA Osasuna – Valencia 1:1 (vége) | Levante – Getafe CF 0:0 (vége) | Real Sociedad – RCD Espanyol 2:1 (vége)
Real Sociedad
2:1 (1:1)
RCD Espanyol
szombat 19.04.2014, 20:00 • Anoeta, San Sebastián • Primera División

Azt kell mondjam, hogy megérdemelten tartotta végül otthon a három pontot a Real Sociedad, mert bár mindkét oldalon adódtak jócskán helyzetek, azért sokkal többet támadott összességében a hazai csapat és bár az Espanyol szerezte meg a vezetést, az utolsó percekben mégis a Real Sociedad meg tudta nyerni az összecsapást!
    Értékes három ponttal gazdagodtak a hazaiak, ezzel ideiglenesen a 6., nemzetközi kupaszereplést érő helyre léptek előre, az Espanyol marad tizedik, kiesés veszélye nincs ott sem.
    Végeredmény:
    Real Sociedad – Espanyol: 2-1!
    ---- (21:53:31)

90+3
    Bravo ütközött Stuanival egy előreívelést követően, nem volt szándékosság.

90+3
    A ráadás utolsó perce, a hazaiaknál a labda, de feleslegesen eladják egy pontatlan indítással.

90+2
    Másfél perc maradt a hosszabbításból, most mindent egy lapra kell feltennie és rohamoznia az Espanyolnak. Fordított végül a Sociedad!

90+1
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Már a ráadásba léptünk át, amikor is VELA kapott jó passzt, csodás csellel rázta le két védőjét is, betört a tizenhatoson belülre és 10 méterről, bal lábbal kilőtte a hosszú alsót!! 2-1!!

90+1
    Bravo remek védése, a beívelés után középen fejelni tudott Pizzi, de a kapus védett!

90
    R. Pardo szabálytalan a saját térfele közepénél a jobb oldalon. Szabadrúgás az Espanyol javára, egy esély a vendégek előtt!

89
    Ismét egy jó kis lövés középről, Seferovic tüzelt 19 méterről középről! Casilla ismét megvédte kapuját!

88
    Casilla hárítja Hervias lövését 20 méterről. Végre egy lövés.

87
    A középpályán adogat éppen a hazaiak védősora.

86
    Javi Lopez helyett Raul Rodriguez a pályán a vendégeknél. Ezzel mindkét csapat kihasználta a három cseréjét.

85
    Támad a Real Sociedad, Joseba Zalduval szemben szabálytalankodnak, szabadrúgás jön majd egy csere után.

85
    Már nem cserélhet többet a hazai gárda, az Espanyolnak még maradt egy cserelehetősége.

84
    Az utolsó hazai csere, Canales helyett érkezett Zurutuza.

83
    Sok az apró szabálytalanság, nem folyamatos a játék.

82
    Nagyjából tíz perce maradt a csapatoknak, hogy eldöntsék az összecsapást, ami egyelőre 1-1-es döntetlenre áll.

81
    Simao ellen ítél a játékvezető a bal oldalon elöl, úgy tűnt, Joseba Zaldu kissé fellökte őt, szabadrúgásgyanús volt a dolog.