Magyarország_dup – Szlovénia 26:20 (vége)
Magyarország_dup
26:20 (15:12)
Szlovénia
hétfő 07.07.2014, 18:30 • Dugo Selo, Horvátország • U20 női VB

Várható volt, hogy nem lesz sétagalopp a mérkőzés, többnyire kiválóan tartották magukat a szlovénok. Két rövid, de annál erősebb mélypontunkat kihasználták az első, illetve a második félidőben, amikor vezettek, illetve háromról egy gólra zárkózott ellenfelünk, miközben mi voltunk kettős emberelőnyben.

Ezeket leszámítva azonban a magyar válogatott nagyon fegyelmezett játékot játszott, hibák most is akadtak, de egy világbajnoki nyolcaddöntőben ez azért gyakori.
    Az első félidő utolsó 10 percére állt össze a védekezésünk és onnantól a hullámvölgyet leszámítva úgy is maradt szerencsére.
    Reméljük nem komoly Kurucz sérülése, a győzelem egyik letéteményese volt.

Nagyon sok lányt lehet dicsérni a mieink közül, Szemerey és Ferenczi a kapuban mutatott be sok parádés védést, mezőnyben Walfisch, Tóth és Kurucz okozott sok veszélyt elöl, hátul pedig Mészáros Rea kiváló védekezése is nagyon kellett. Sirián is többnyire lekötött egy-két embert, Korsós pedig a második félidőben volt igazán elemében.

Bejutottunk tehát a legjobb nyolc közé, negyeddöntős ellenfelünket még nem ismerjük.
    Magyarország – Szlovénia: 26-20!
    ---- (20:01:45)

60
    Mérkőzés vége. (26:20)

60
    Ferenczi Annamária véd még talpról egy erős átlövést és ezzel vége!!! (26:20) (26:20)

60
    Virág lövi fölé. (26:20) (26:20)

60
    Hétre is felmehetünk akár. (26:20) (26:20)

60
    Nagyon szép támadási kombináció, de a beugró Stanko mellé bombázza. (26:20) (26:20)

60
    Az utolsó perc, már zúg a szép volt csajok!! (26:20) (26:20)

59
    HAJTAI szép, pattintós gólja! (26:20) (26:20)

59
    A mieink támadnak, megvan a továbbjutás!! (25:20) (25:20)

59
    Ugrin a bal szélről a kapufára ejti, ez megvan!! (25:20) (25:20)

59
    Folytatódik a szlovén támadás. (25:20) (25:20)

59
    58:01-nél időt kért a szlovén kapitány. Remélhetőleg innen már nincs visszaút Szlovéniának, 5 gól ide és nincs már 2 perc hátra! (25:20) (25:20)

58
    KORSÓS DORINA KÖZÉPRŐL talpróóóól!!!! (25:20) (25:20)

58
    Tóthot lökik meg, még mindig nálunk a labda. (24:20) (24:20)

58
    Már 3 perc sincs hátra, ha ezt bedobjuk, szinte biztosan továbbjutunk! (24:20) (24:20)

58
    Kijönnek Korsósra zavaróra, Korsós most irányítót játszik. (24:20) (24:20)

57
    3,5 perc hátra, ezt védekezzük ki! Ezaz, mellé dobja Ugrin! (24:20) (24:20)

57
    KURUCZ a hetesre visszajött, bebombázta és újra lement! (24:20) (24:20)

Magyarország_dup: (1) Ferenczi Annamária, (12) Szemerey Zsófi, (16) Bíró Blanka – (3) Májer Krisztina, (4) Hajtai Vanessza, (5) Sirián Alexa Szederke, (6) Virág Noémi, (8) Kurucz Ivett, (9) Szekerczés Luca, (11) Korsós Dorina, (13) Dombi Luca, (14) Mészáros Rea Réka, (15) Walfisch Mercédesz, (17) Gyimesi Kitti, (22) Lukács Viktória, (23) Tóth Gabriella

Szövetségi edző: Hajdu János

Szlovénia: (1) Tripkovic Tajda, (12) Golob Pia – (2) Milakovic Nevenka, (3) Juric Manca, (4) Mrmolja Dominika, (5) Ferfolja Spela, (6) Jagurdzija Amina, (8) Melavc Sandra, (9) Regner Katarina, (10) Stanko Tjasa, (11) Ljepoja Natasa, (13) Leski Veronika, (15) Pirc Anja, (16) Hrovatic Klara, (17) Ugrin Pia, (19) Pisek Jasmina

Szövetségi edző: Voglar Bojan

Játékvezetők: Andreas BETHMANN (görög) – Michail Tzaferopoulos (görög)