szerda 06.08.2014, 19:00 • Sheriff stadion • Bajnokok Ligája

Vittek (Slovan) eldönthette volna a továbbjutó kilétét.

61
    A holland Benson helyére a brazil Potiguar érkezett.

60
    A második félidő első tizenöt perce sem hozott meglepetést, az első félidőben domináló csapat ott folytatta ahol abba hagyta, sőt most már csak tíz ember ellen kell játszaniuk. Igaz egy hazai gól az FC Sheriff Tiraspol továbbjutását jelentené!

59
    Fort helyére Vittek érkezett.

59
    Ricardinho helyét Olimpio veszi át.

58
    Blanco megkapja második sárgáját, tíz emberre fogyatkozik az amúgy is hátrányban játszó hazai csapat!

46
    Henrique Ghinsari helyt vette át a szünetben.

46

A hazai pályán megszerzett 2:1-es vezetés ellenére idegenben is jobbak a szlovákok. A labdabirtoklásban kiegyenlített a mérkőzés, de a gólszerzési kísérletek száma a hazai oldalon kettő, a vendégeknél hat!

A kaput eltaláló kísérletek számában már nincs ekkora különbség 1:2 az arány.

45+2
    A mérkőzés legszebb jelenete:

18
    Blanco is begyűjt egy sárgát.

6
    Grendel belépőjét sárga lappal díjazza Vad II.

1

FC Sheriff Tiraspol: Degrá- Balima, Metoua, Mureşan, Joãozinho- Gînsari, Blanco, Cadú- Isa, Benson, Ricardinho

Cserék: Juninho Potiguar, Thiago Galvao, Leonel Olímpio, Ernandes, Juric, Ligger, Henrique Luvannor

ŠK Slovan Bratislava: Perniš- Cikos, Hudak, Ňinaj, Jablonsky- Kolčák, Grendel- Žofčák, Fort, Milinković- Soumah

Cserék: Halenár, Mészáros, Polacek, Jakúbek, Vittek, Peltier, Bagayoko

Játékvezetők: Vad II – Tóth V., Kispál – Szabó S. (HUN).

A két csapat korábban európai kupamérkőzésen még nem futott össze egymással. Magyar szempontból érdekessége a mérkőzésnek, hogy Vad II István, Tóth Vencel, Kispál Róbert és Szabó Sándor révén honfitársaink alkotják majd a bírói négyest.

A Slovan a 2. selejtezőfordulóban a walesi TNS csapatával találkozott, s kettős győzelemmel lépett túl a briteken: Pozsonyban csak 1:0-ra, Rhyl városában azonban már 2:0-ra győztek. A Sheriff ugyanekkor a montenegrói Sutjeska ellen szintén kettős győzelemmel és kapott gól nélkül lépett tovább, hiszen otthon 2:0-ra, idegenben pedig 3:0-ra nyertek.