Szigetszentmiklós – Soroksár 1:3 (vége) | Békéscsaba – ZTE 2:0 (vége) | Ajka – Sopron 3:1 (vége)
BFC Siófok – Szeged 2011 1:1 (vége) | Szolnok – Cegléd 1:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Aqvital FC Csákvár 1:0 (vége)
– Gyirmót 2:0 (vége)
FC Ajka
3:1 (2:1)
Soproni VSE
szombat 16.08.2014, 17:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

Klement István: Rendkívül fontos volt az első mérkőzés. hiszen egy új csapatot építünk és ez volt az első érték mérő mérkőzés. Gratulálok a fiúknak nagyon jól küzdöttek és jól játszottak. (19:33:01)

Supka Attila: A mérkőzés elején rontottuk el a meccset. Az első két gólnál olyan egyéni hibákat követtünk el amit nem lett volna szabad. Két gólos előnyt adtunk az ellenfélnek. A félidő végén sikerült visszajönni 1 gólra. Úgy jöttünk ki a 2. félidőre, hogy Thomas játékára koncentrálunk. Sajnos elcsúszott a védekezésünk a gólnál. Megpróbáltunk 10 emberrel mindent megtenni, nem sikerült.

A 2. félidő elején sikerült a hazaiaknak megszerezni a 3. gólt, ez megnyugtatta őket. A soproniak mindent megtettek azért, hogy közelebb kerüljenek az Ajkához. Ezt végül Fazakas kiállítása megpecsételte. A végén már kinyílt a Sopron és veszélyes kontrákat vezethetett a hazai csapat. Gól már itt sem és ott sem született. A vége 3-1.

90+2

90+2
    Hátul végezhet el szabadrúgást az Ajka.

90+1
    Mihalecz középre tett labdája hajszállal volt hosszú az érkező csapattársaknak.

90
    2 perc lesz a ráadás.

90
    Matetits passza találta lesen Mihaleczet.

89
    Szabó L. szabadrúgása után hazai kirúgás következhet.

89
    Asztalos labdája volt magas Gunthernek.

88
    Csordás Sz. került földre Erdélyi jóvoltából.

87
    Erdélyi színészkedésért kapott sárgát.

86
    Pintér 20-ról leadott lövését Zámbó blokkolta.

86
    Mihalecz Péter érkezik Major Norbert helyére.

85
    Horváth Valentin kapott sárgát szabálytalanságért.

84
    Weitner csavarta kapura, Halasi kiütötte. Weitner 2. lövését már megfota Halasi.