P.H.K. Prešov – Debreceni HK 5:6 (vége) | Nové Zámky – SHK Hodonín 8:3 (vége)
P.H.K. Prešov
5:6 (2:1, 1:3, 2:2)
Debreceni HK
kedd 26.08.2014, 17:30Felkészülési mérkőzés

Fordulatos, izgalmas mérkőzésen van túl a Debrecen. A vártnál talán kicsit nehezebben, de végül sikerült legyőzni harmadosztályú ellenfelét. A gólszerzéssel nincs baj, Ladányi és Könczei egyaránt duplázni tudott, azonban a hátrányban történő védekezésen van még mit csiszolni. Erre van még iső a bajnoki rajtig és kitűnő alkalom lesz a Csíkkarcfalván rendezett felkészülési torna, amiről természetesen mi is élőben tudósítunk. Tartsanak akkor is velünk. (19:13:36)

60:00

59:42
    Hazai időkérés.

59:25
    A hazai csapat nem tud bejutni sem a támadó harmadba, jól védekezik a Debrecen.

59:03
    Az utolsó perc kezdődik, már nem sok lehetősége van a hazaiaknak az egyenlítésre.

58:46
    Kiegészül a vendég csapat.

58:10
    Kakaskodás a hazai kapu előtt, nincs kiállítás az eset után.

57:50
    Nyomnak a hazaiak, Ferenc próbálkozik, egyelőre eredmény nélkül.

57:00
    Vartrovnik tüzel a kék vonalról, de a pakk kijön a kapusról.

56:46
    Voronovot akasztja Igor Jaros, a büntetése 2 perc.

56:00
    Hazai bulielhozatal a semleges harmadban, igyekszik a Presov az egyenlítésért.

55:31
    A Prešov gólt szerzett!
    Nem marad kihasználatlanul ez az előny sem, THOMAS POTOCEK használta ki a kínálkozó lehetőséget. Assziszt: Petroc, Chalup

55:05
    Az emberelőnyt kihasználva hosszabb időre a támadó harmadban tud ragadni a Presov.

54:20
    Masszív védekezés a Debrecentől, jobbára a semleges harmadig jutnak a hazaiak.

Vendég kiállítás. Voronov a büntetett.

53:30
    A jobb oldalon próbálkozik támadással a magyar csapat, de a védők szépen felveszik a ritmust és sikerül szerelni.

52:30
    Kombinatívabban játszik most a hazai csapat, hosszabb időre is sikerül a támadó harmadban tartani a korongot.

50:40
    A Presovnak most semmi sem akar összejönni támadásban, jól muzsikálnak a vendég védők.

50:00
    Hatalmas Debrecen helyzet. Orosz kap jó passzt, 2 az 1-ben törhetnek kapura, azonban a magyar játékos fölé emeli a korongot.

49:10
    Ladányi szed össze egy kipattanó korongot a palán mellett és teszi kapura egyből, ezt Slivka szintén hárítani tudja.

48:40
    Wéber előtt a lehetőség, hogy megszerezze az újabb magyar gólt, de Slivka fejjel hárítani tudja a lövését.

48:10
    Sokat próbálkozik a Debrecen kezdenek fáradni a hazaiak, azonban ezek a kísérleteket nem koronázza siker.

47:25
    Szicsov üt bele egy védőről lepattanó korongba, de az pontosan Slivka kezébe pattan.

46:10
    A hazaiak sem tétlenkednek, de csak egy oldalhálóig jutnak.

45:48
    A Debrecen gólt szerzett!
    Gyorsan ismétel a Debrecen. Wéber Zsolt passzol kitűnően BARABÁS LÁSZLÓ elé, aki okosan elteszi a korongot a kapus mellett. Assziszt: Wéber

44:22
    Bár az első próbálkozás nem ment be, a kipattanót Szicsov kaparintja meg, aki visszajátsza azt KÖNCZEI ÁRONNAK, aki másodjára nem hibázik, és szerzi meg csapat 5. gólját. Assziszt: Szicsov.

44:15
    Könczei kaparint meg egy kipattanó korongot a kapui előtti kavarodás után, de Slivkát sikerül telibe találnia.

43:30
    Elhozott buli után kerül a korong Ivanco elé, kapura teszi azt, de Daitlev védeni tud.

42:34
    Sikerül most azonban kihasználni az előnyt a hazaiaknak. Gunta szerez korongot a kék vonalnál és passzol SAMUEL CHALUPANAK, aki beleteszi az ütőjét, ami elég ahhoz, hogy a pakk a kapuban kössön ki.

42:05
    Ferenc kerül helyzetbe, de túl hosszan veszi át a korongot és az elsiklik a kapu mellett. Közben már 4 játékossal a pályán a Debrecen.

41:53
    Tőkési jut kiállítás sorsára, néhány másodpercig kettős előnyben a hazai csapat.

41:30
    Bejut nagy nehezen a hazai csapat a támadó harmadba, Copak vezetheti a kapura, de elügyetlenkedi a lehetőséget.

40:45
    Sychov törhet kapura, de elpuskázza a kialakult helyzetet.

40:01
    Kapust cserél a hazai csapat. Slivka érkezik Riečický helyére.

40:01
    Mivel későn ér ki a vendég csapat, egyből egy kiállítással kezdenek.

40:01

Fordulatos harmadon vannak túl a csapatok. A Debrecen Ladányi góljaival perceken belül sikerült megfordítani a mérkőzést, azonban magabiztossá nem sikerült azt tenni, mert az ellenfél is betalált, ám végül Könczei találatával sikerült előnnyel fordulni. A jó előnykihasználás nagyban segített a csapatoka a harmadban.

40:00

39:50
    Az utolsó pillanatokban Berta kerül helyzetbe a bedobó kör közelében. Kiszorított helyzetben teszi kapura a korongot, ami meglepi a kapust, de végül sikerül semlegesíteni a lövést.

38:30
    Vendég les

37:55
    Pekarcik szerez korongot a semleges harmadban és tör kapura egyedül. Daitlev azonban nem jön zavarba és lábbal hárítani tudja a ziccerben kiugró játékos lövését.

37:20
    Beszorítja a Debrecen az ellenfelét, Riečický-nek több alkalommal is védeni kell.

36:42
    Gyorsan válaszolni tud a vendég csapat. Orosz iramodik meg a szélen és ad tanítani valóan középre. Gólszerző KÖNCZEI ÁRON. Assziszt: Orosz.

35:31
    Hazai gól szinte a semmiből. Nagy nehezen bejut a Presov a támadó harmadba, amikor JAROSHOZ kerül a korong, aki nem tétovázik, a hálóba emeli azt.

35:10
    A középső harmadból indulva építkezik a Debrecen, a bejátszott korong azonban gyenge, szerelnek a védők.

33:55
    Jobbára a semleges harmadban zajlik a játék, egyik csapat sem tud dominálni.

33:00
    Ferenc kerül helyzetbe hazai oldalon, de a lövése gyengére sikerült, a kapus könnyedén rátenyerel a korongra.

32:12
    Bizonytalanul passzolgatnak a hazaiak, nem veszélyesek a kapura, még előnyben sem.

31:20
    Szépen felállnak a hazaiak előnyben, egyelőre nem alakult ki helyzet.

30:12
    Kiállítás vendég oldalon. Csíki a büntetett.

29:40
    Gyorsan kihasználják az előnyt a vendégek. Újra LADÁNYI BALÁZS a gólszerző. Asziszt: Sychov és Könczei. A góllal a hazaiak kiegészülnek.

29:04
    Danielcak újabb kiállítása.

28:55
    Egy kis teret kap a Debrecen, rögtön ki is használják, a lövés azonban gyenge, csemege a hazai kapusnak.

27:40
    Hosszú idő után tartósan a támadó harmadban tud maradni a hazai csapat. Guntas lő kapura, de nincs gól.

26:55
    Újabb hatalmas helyzet a Debrecen előtt. Sadikov elé kerül a korong, aki megcélozza a felső sarkot, de Riečický ügyesen fogja a korongot.

26:30
    Hazai tilos felszabadítás.

26:01
    Már egyenlő létszámnál születik a Debrecen egyenlítő gólja. Berta passza után LADÁNYI BALÁZS talál be a Presov kapujába.

25:22
    Kiegészül a hazai csapat.

25:00
    Dancsfalvi kap jó passzt a kapuval szemben, át is tudja venni ám a lövése a kapu fölé száll.

24:30
    Szépen tartja a korongot a Debrecen a támadó harmadban, de gól lőni egyelőre nem sikerül.

23:51
    Nem sokat várat magára a vendég kiállítás sem, Emelianov ül ki a Debrecenből.

23:22
    Sabolt állítják ki a hazai csapatból, gáncsolásért.

22:10
    Egy hazai bulielhozatal után Petroc keresi a csapattársait, de a passza ellenfélhez jut.

21:40
    Helyzet a másik oldalon is, Copak ereszt meg egy erős, lapos lövést, azonban kijön a kapusról a pakk.

21:20
    Újabb vendég helyzet, ezúttal Könczei előtt, a fonákkal kapura tett korongja azonban mellé csorog.

21:00
    Tőkési kap egy remek passzt a kapu mögül a kék vonalon állva, nem is vár sokat, egyből kapura lő, egyenesen Riečický kezébe.

20:35
    A Debrecen egy elvesztett buli után majdnem gólt kap, de végül is nem sikerül kihasználni a helyzetet.

20:01

Az első játékrészben az első perceket kivéve a magyar csapat dominált, azonban egy, az első percekben, gyorsan bekapott gól, valamint egy kettős hátrányban elszenvedett találat révén hátrányban hátrányban mehetnek szünetre. Vaszjunyin találata csak a szépítésre volt elég. A játék képét tekintve reális esély van a fordításra a következő játékrészben.

20:00

19:00
    Pavlovský ereszt meg a lövést a harmad végén. A felső sarokba tartó pakkot a vendég kapus bravúrral tudja csak hárítani.

18:00
    Újra egyenlő létszámnál ismét a Debrecen a kezdeményezőbb.

17:41
    Annak ellenére, hogy a magyar csapat volt az aktívabb, az 5-3-as szituációt nem sikerült kivédekezni és JOSEPH TOMCAK révén ismét vezet a Presov. Assziszt: Guntáš

17:28
    Emelianov szabálytalankodik kiállítást érően, 2 percig ő is a büntetőpadon pihenhet.

17:10
    Vaszjunyin szerez korongot a palánk mellett, de a lövése nem volt igazán jó, elcsúszik a kapu mellett.

16:35
    Helyzet után Riečický -ről kijön a pakk, Voronov elé pattan, aki nem teketóriázik, kapura lő, de a játékszer a kapus kesztyűjében pihen meg.

16:00
    Ismét Barabás előtt adódik egy nagyszerű lehetőség, a fonákkal kapura tett korongját bravúrral tudja csak fogni a hazai kapus.

15:36
    Ladányi áll ki a magyar csapatból, meg nem engedett testjátékért, 2 percre.

15:10
    Egy kapusról kijövő korong kerül kis szerencsével Voronov elé, aki jól helyezett lövést ereszt meg, de a hazai kapus bámulatos mozdulattal odaér a túloldalra és védeni tud.

14:45
    Egy lövés után pihen meg a korong Riečický előtt, a vendég támadók nem tudnak beleérni, í hazai védők pedig nagy nehezen felszabadítanak.

14:10
    Újabb vendég helyzetnél is csak Riečický tudott menteni.

13:40
    Danielčák kap egy 2+2 perces kiállítást egy nagyon durva palánkra lökés után.

13:20
    Copak ér bele szerencsétlenül a korongba és az elhagyja a játékteret.

13:19
    Mindkét csapat teljes létszámban.

12:40
    Besta előtt akadt hatalmas helyzet, de a lövés mellé megy és a kipattanóra már nem érkezik senki, a korong a sarok felé csorog.

12:00
    Nagyobb helyzet talán nem is kellhet a gólhoz. Ferenc lövése centikkel kerüli csak el a Debreceni kaput. Ez nem Daitlev-en múlott.

11:19
    Kiállítás a túloldalon is, Novicky is pihenni kényszerül.

10:09
    Csíki kényszerül elhagyni a pályát, fogásért ül ki 2 percre.

08:35
    Perkarcik révén helyzet a másik oldalon is, azonban a beadása nem volt túl jó, a társak nem tudták eldönteni, hogy passzolni szeretett volna, vagy kapura lőtt a hazai játékos.

08:00
    Újabb vendég helyzet, ezúttal Emelianov lőtt a kékről, a gól sajnos most elmarad.

07:25
    Barabás kerül helyzetbe egy szép akció végén, nehéz helyzetből próbál fonákkal kapura lőni, de Riečický a helyén volt.

06:45
    Átveszi a mérkőzés irányítását a Debrecen, Voronov lövésénél kellett résen lenni a hazai védőknek.

05:59
    Ladányi passzából ARTYOM VASZJUNYIN szerzi meg a Debrecen egyenlítő találatát. A hazai kapus tehetetlen volt a lövésnél.

04:45
    Barabás próbál a kapu közelébe kerülni és sikerül is, ám a lövés pillanatában odaér egy hazai védő és el tudja ütni a korongot.

04:05
    Gunta viszi be a korongot a kék vonalon belülre, kezdik építgetni a támadást a hazaiak.

03:50
    Oda-vissza támadnak a csapatok, a Debrecen ellentámadásokra építi mosta taktikáját, egyelőre eredménytelenül.

03:00
    Felélednek a vendégek a bekapott gól után, Riečický védésére van szükség egy buli utáni lövésnél.

02:30
    Szép akció végén Marian Petroc kísérlete még kimarad, majd a korong az érkező JOZEF TOMCAK elé pattan, aki kegyetlenül a felső vas alá lő.

02:00
    A Debrecen 2 perc után tudott először a stabilan a támadó harmadban maradni.

01:30
    Jaros került helyzetbe a magyar kapu előtt, de Daitlev védeni tudott.

01:11
    Hazai kiállítás, Sychov a büntetett.

00:01

P.H.K. Prešov: Riečický (Slivka) – Ľ. Sabol, Vartovník, Guntáš, Ivančo "A", Novický, Danielčák, Olejník – Pavlovský "C", Kivader, Pekarčík – Čopák, Tomčák, Jaroš – Petroc, Chalupa, Ferenc – J. Skokan, Lopaček, Potoček

Debreceni HK: Daitlev (Tőke) – Tőkési "A", Emelianov, Sadikov, voronov, Orosz, Csíki, Wéber – Vaszjunyin "A", Berta, Ladányi "C" – Szicsov, Könczei, Kaskov – Dancsfalvi, Barabás, Orosz – Kuriljuk.

Az eperjesiek a szlovák másodosztályban játszanak, a legutóbbi alapszakaszban a hatodik helyen végeztek, a negyeddöntőben a HK Trnava ellen véreztek el. Játékerejük nagyjából hasonló lehet, mint volt a két héttel ezelőtti ellenfél liptószentmiklósiaké (velük játszva 2-6 volt a végeredmény), hiszen tabellaszomszédokként zárták az alapszakaszt. Nem lesz tehát egyszerű dolga Jevgenyij Muhin vezetőedző csapatának.

Az újonc keretéhez időközben csatlakozott Wéber Zsolt, aki legutóbb a Ferencvárosban játszott. Sok munkát végeztek el a felkészülés során a csapat tagjai, remélhetőleg ez meg is látszik majd a keddi mérkőzésen.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik..

urimate

Gólok és gólpasszok: 3. Tomcak, 18. Tomcak (Guntáš, Novicky), 36. Jaros (Tomcak), 43. Chalupa (Gunta), 56. Potocek (Petroc, Chalup) – 6. Vaszjunyin (Ladányi), 27. Ladányi (Berta), 30. Ladányi (Sychov, Könczei), 37. Könczei (Orosz), 45. Könczei (Szicsov), 46. Barabás (Wéber)

Debreceni HK: Daitlev (Tőke) – Tőkési "A", Emelianov, Sadikov, Voronov, Orosz, Csíki, Wéber – Vaszjunyin "A", Berta, Ladányi "C" – Szicsov, Könczei, Kaskov – Dancsfalvi, Barabás, Orosz – Kuriljuk