Villarreal – Real Madrid 0:2 (vége) | Barcelona – Granada 6:0 (vége) | Atlético Madrid – Sevilla 4:0 (vége)
Athletic Bilbao – SD Eibar 0:0 (vége) | Levante – Rayo Vallecano 0:2 (vége)
Levante UD
0:2 (0:2)
Rayo Vallecano
szombat 27.09.2014, 22:00 • Ciutat de València • Primera División

Az első félidőben szerzett két góllal végül a Rayo megérdemelten nyerte meg a találkozót, és vitte el a három pontot a Levante otthonából.
    A vendégek az első játékrészben jóval aktívabban és veszélyesebben futballoztak, Baptistão pedig duplázni tudott. A fordulást követően a Levante azonnal ellenfelének esett, de a szépítés csak nem akart összejönni. Baptistão viszont mesterhármast szerezhetett volna, azonban a vendégek javára megítélt büntetőt a felső lécre vágta.
    Az idővel párhuzamosan a Levante lelkesedése is fogyott, a vendégek pedig okosan és taktikusan tartották a labdát.
    Köszönöm a figyelmet! (23:55:57)

90+2

90+2
    A hosszabbításban majdnem összejött a vendégek harmadik gólja! A balról érkező beadásról középen fejjel centikkel maradt le a Rayo támadója, majd a lövés már elakadt a blokkban.

90+1
    Toño rúgta mezőnybe a labdát, majd egy buktatás után a Rayo végezhet el szabadrúgást a kezdőkörből.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    A Rayo tartja a labdát a hazaiak térfelén, taktikusan és okosan játszik a vendégcsapat.

88
    Ze Castro is besárgult belépőért.

87
    Diop buktatta ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

85
    Kicsiben végezte el a Rayo a sarokrúgást, végül a vendégek támadását Tito fejezte be lövéssel, 20 méterről laposa megeresztett labdája mellé ment.

84
    A Rayo most ügyesen eldugja a labdát, majd a balról érkező beadást szögletre fejeli ki az egyik hazai védő.

83
    Manucho jött be a duplázó Baptistão helyett.

82
    A balról elvégzett hazai sarokrúgás veszélytelen, középen kivágták a labdát a védők.

81
    Rubén García kapott jó labdát a bal oldalon, beadását szögletre mentette az egyik vendégvédő.

80
    Próbálkozik ugyan a Levante, de a fegyelmezett vendégvédelemmel szemben nem igazán tud mit kezdeni.

78
    Casadesús már lesen kapta a labdát, a vendégek jöhetnek kifelé szabaddal.

77
    Bueno helyett Jonathan Pereira állt be.

76
    Baptistão már rendben van, hazai támadással folytatódhat a mérkőzés.

75
    Kontrából gyorsan megindult a Rayo, Rodas hátul körülményeskedett, végül a labdával erősen fejen találta Baptistão-t.

Gólok: 12. Baptistão, 33. Baptistão

Lapok:   11. Navarro (LEV), 28. Rodas (LEV), 37. Simão (LEV), 87. Diop (LEV) – 48. Baena (VLL), 57. Kakuta (VLL), 88. Ze Castro (VLL)

kimaradt büntető: 68. Leo Baptistao (VLL), kimaradt bünt.

Levante UD: Fernández – Toňo, D. Navarro, Rodas, P. López – Diop, Simão – Ivanschitz, Rubén García, V. Casadesús – Barral
    Cserék: Mariño – Vyntra, El Zhar, Morales, Pérez, Sissoko, Camarasa Ferrando.

Rayo Vallecano: Toño – Tito, Zé Castro, Ba, Insúa – Baena, Trashorras – Jozabed, Bueno, G. Kakuta – Baptistão
    Cserék: Cobeño – Morcillo, Embarba, Aquino, Quini, Aguirre, Manucho

Játékvezetők: Estrada – Fernández, Martín