Manchester City – Tottenham Hotspur 4:1 (vége) | Arsenal FC – Hull City 2:2 (vége) | Burnley FC – West Ham United 1:3 (vége)
Crystal Palace – Chelsea F.C. 1:2 (vége) | Everton FC – Aston Villa FC 3:0 (vége) | Southampton FC – Sunderland AFC 8:0 (vége)
Newcastle United – Leicester City 1:0 (vége)
Southampton FC
8:0 (3:0)
Sunderland AFC
szombat 18.10.2014, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

Elképesztő eredményt láthatunk. Már a félidőben is három góllal ment a Southampton, de akkor azért még nem lehetett sejteni, hogy a vége nyolc lesz. Teljes kiütés, ezzel a Southampton tapad az éllovasokra, őrzi kiváló pozícióját a tabellán a hazai csapat.

Southampton – Sunderland: 8-0!
    ---- (17:55:56)

90+2

90+1
    Már a hosszabbításban járunk, maradt a 8-0.

86
    A Southampton gólt szerzett!
    Csak kérni kellett. SADIO MANÉ szerez gólt Tadic átadásából. 8-0! Elképesztő összeomlás.

86
    Meglepő módon az elmúlt 7 percben nem esett gól.

82
    Lassan félhetnek a hazaiak, hogy egy számjegyű maradjon a győzelem, nehogy ne férjen ki a táblára. Már csak szűk 10 perc hátra. Közben sárgát kap Bridcutt.

81
    Pellé hagyja el a pályát, Mayuka a helyén. Nincs több csere.
    WANYAMA - 7:0

79
    Ez már nagyon csúnya. VICTOR WANYAMA is betalál alig negyed órával a cseréje után. 7-0!!!
    TADIC - 6:0

78
    Az eddig gólpasszokban jeleskedő DUSAN TADIC most gólt is szerez. Már 6-0, elképesztően összezuhant a Sunderland.

76
    Negyed óra hátra a mérkőzésből, a becsületgólért küzdhet még a Sunderland.

71
    A záró húsz percre minden fontosabb kérdés eldőlt, a Southampton rendkívül magabiztos győzelmet fog aratni. Úgy gólképtelen egyelőre a Sunderland, hogy 9x lőtt kapura. Igaz, az utóbbi negyed órában nem kísérletezett.
    PELLÉ - 5:0

69
    GRAZIANO PELLÉ másodszor talál be ma, már 5:0, teljes kiütés a Soton részéről! 5-0!

65
    Pihentet a Soton, Davis és Long hagyta el a pályát, Mané és Wanyama érkezett.
    BRIDCUTT - 4:0

63
    BRIDCUTT szerez újabb öngólt a vendégektől, már 4-0 és ebből két öngól volt. Szerencsétlen ma a Sunderland. Ezzel végleg eldőlt.

Gólok: 12. Vergini (öngól), 18. Pellé, 37. Cork, 63. Bridcutt (öngól), 69. Pellé, 78. Tadic, 79. Wanyama, 86. Mané

Lapok:   50. Schneiderlin (SOT) – 10. Wickham (SUN), 26. Cattermole (SUN), 82. Bridcutt (SUN)

Southampton FC: Forster – Clyne, José Fonte, Alderweireld, Bertrand – Davis (Mané 65'), Schneiderlin, Cork – Long (Wanyama 65'), Pellé (Mayuka 81'), Tadic
    Cserék: Davis – Yoshida, Gardos, Mané, Wanyama, Mayuka, Reed

Sunderland AFC: Mannone – Vergini, O'Shea, Brown (Bridcutt 46'), van Aanholt – Cattermole – Buckley, Jordi Gomez (Johnson 61'), Larsson (Rodwell 61'), Wickham – Fletcher
    Cserék: Pantilimon – Bridcutt, Rodwell, Johnson, Cabral, Mavrias, Graham

Játékvezetők: A. Marriner – D. Cann, M. Perry