Lombard Pápa FC – Diósgyőri VTK 0:0 (vége) | Nyíregyháza – Puskás Akadémia FC 0:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – MTK Budapest FC 0:1 (vége)
Budapest Honvéd FC – Paksi FC 0:0 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Pécsi MFC 2:0 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
2:0 (1:0)
Pécsi MFC
szombat 18.10.2014, 20:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • OTP Bank Liga

A Ferencváros némileg feledtette az utóbbi időben mutatott gyenge formáját, a mai napon magabiztosan és megérdemelten tartotta hazai pályán a három pontot. A Pécsnek pedig nem sikerült az a bravúr, hogy egymásután harmadik idegenbeli találkozóján is győztesként hagyja el a pályát.
    A zöld-fehérek már a 11. percben megszerezték a vezetést, az első félidőben ferencvárosi fölény mellett nem változott az eredmény.
    A fordulást követően egy hajszállal bátrabban játszottak a baranyaiak, ugyanakkor Dibusz kapuja gyakorlatilag egyáltalán nem forgott veszélyben. A mérkőzés a 82. percben dőlt el, Busai remek helyzetfelismerése után ellentmondást nem tűrően bombázott a pécsi kapuba. A hazaiak a ráadásban könnyen megszerezhették volna a harmadik találatot is, de Ugrai hosszan szöktette magát, így harmadik gólnak nem örülhettek a ferencvárosi szurkolók.
    A Ferencváros ezzel a győzelemmel megelőzve az Újpestet és a Paksot feljött a negyedik helyre, de mind a Paks, mind a lilák egy meccsel kevesebbet játszottak. Az Újpest holnap játszik, így könnyen visszaelőzheti az ősi riválist. A Pécs vereségével maradt a tizenkettedik helyen, innen várhatja a folytatást.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (22:06:24)

90+2

90+2
    Busai a végén még kapott egy sárga lapot, de a Pécs már nem végezhette el a szabadrúgást, Kassai lefújta a találkozót.

90+2
    Somalia tartotta meg a labdát ügyesen a középpályán, majd csetlő-botló mozdulattal kiugratta Ugrait, a hazaiak játékosa ziccerben vezethette kapura, de hosszan szöktette magát, így oda a lehetőség.

90+1
    A Ferencváros tartja a labdát saját térfelén, majd a Pécs jöhetett bedobással, a baranyaiak hamar elveszítették a játékszert.

90
    Két perc lesz a ráadás.

89
    Manjrekar jött be a lecserélt Frőhlich helyett.

88
    A Pécs gyakorlatilag alig tud kijönni saját térfeléről, a hazaiak uralják a találkozót.

87
    Dilaver cselezgetett a vendégek tizenhatosán belül, majd gyanús körülmények között elesett, Kassai sípja néma maradt.

86
    Popov jött be a lecserélt Nagy Domik helyett.

85
    Minden valószínűség szerint eldőlt a három pont sorsa, a Pécs innen már nagyon nehéz helyzetben van.

84
    Dilaver játszotta be a labdát a pécsi tizenhatosra, a vendégvédők könnyedén tisztáztak.

82
    A Fradi gólt szerzett!
    A hazaiak növelték előnyüket! Ugrai vezette rá a labdát a pécsi védelemre, a tizenhatos vonala előtt buktatták, de a csereként beállt BUSAI ATTILA továbbvitte, majd mintegy hét méterről középmagasan a kapuba vágta a labdát. Kassai előnyszabályt alkalmazva, megadta a gólt.

81
    Gránicz jött be a lecserélt Horváth helyett.

80
    A Ferencváros tartja a labdát a középpályán, majd hazai bedobással folytatódik a találkozó.

79
    Busai jött be a lecserélt Cukic helyett.

78
    Mohl próbálkozott meg egy távoli lövéssel, mintegy 28-30 méterről szúrta kapura, kísérlete veszélytelen, fölé ment.

77
    Gera cipelte sokáig a labdát a bal oldalon, végül elveszítette azt. A Pécs építkezhet.

76
    Nagy József harcolt ki bedobást a jobb oldalon, a Pécs ezt követően már elveszítette a labdát.

Gólok: 11. Nagy Dominik, 82. Busai

Lapok:   13. Cukic (FTC), 90+2. Busai (FTC) – 19. Mártvárt (PMFC), 43. Romic (PMFC), 57. Mohl (PMFC), 70. Szatmári (PMFC)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Pavlovic, Nalepa, Bönig – Cukic (79. Busai), Nagy Dominik (86. Popov) – Nagy Dániel (73. Ugrai), Gera, Somalia – Böde
    Cserék: Jova – Batik, Busai, Mateos, Ugrai, Popov, Haris

Pécsi MFC: Poleksic – Nagy József , Balogh, Romic, Mohl – Mártvárt, Horváth (81. Gránicz) – Kővári, Szatmári, Wittrédi (46. Heffler) – Frőhlich (89. Manjrekar)
    Cserék: Helesfay – Manjrekar, Heffler, Gránicz, Lantos, Rácz, Frank

Játékvezetők: Kassai – Albert, Bozó