Szeged KKSE – Mosonmagyaróvári KCSE 29:36 (vége) | MTK-Budapest – Debrecen 27:28 (vége)
MTK-Budapest
27:28 (13:14)
DVSC - TVP AQUATICUM
vasárnap 26.10.2014, 18:00 • Népfürdő utcai csarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

A női kézilabda NB I-ben a hetedik fordulóból két mérkőzés maradt vasárnapra, ebből az egyik az MTK-Budapest – DVSC-TVP találkozó.

Hat forduló után mindkét csapatnak két-két pontja van, a hazaiak ezt két döntetlennel szerezték, míg a debreceniek az öt vereségük mellett legyőzték az Érdet.

A fővárosiak a bajnokságban legutóbb Mosonmagyaróváron vendégszerepeltek, és értek el 21:21-es döntetlent. Ezután a bajnokságban szünet volt, de a Magyar Kupában nem állt meg az élet, az MTK-Budapest Vácról térhetett haza győztesként. Önmagában ez a két eredmény több mint figyelemreméltó, a hazaiak a Debrecen ellen is győzelemre készülnek.
    "Nagyon erős ellenfél a Debrecen, minden poszton erősítettek. Nem lesz könnyű mérkőzés, de mindent megteszünk a győzelemért" – nyilatkozta Horváth Attila vezetőedző.

A vendég Debrecen dolgát nehezítheti, hogy két játékosuk nem léphet pályára, Bobana Klikovac betegséggel bajlódik, míg Liliia Gorilszka térdműtétje után még nem bevethető. Ennek ellenére biztosak lehetünk abban, hogy a hajdúságiak is győzelemre törnek majd a Népfürdő utcában.
    Mivel a két együttes közvetlen riválisai egymásnak, az itt szerzett pontok dupla jelentőséggel bírnak. Szóval előzetesen úgy néz ki, hogy harcból nem lesz hiány a pályán, körülbelül egyforma esélyekkel gyürkőzhetnek a találkozónak a csapatok.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

MTK-Budapest: Kurucz, Blazek, Kókai (kapusok) – Csuka, Horváth, Varga, Ábrahám, Balog, Szádvári, Fekete, Török, Barna, Kovács, Wolf, Valovics, Schmidt

DVSC – TVP: Horváth-Pásztor, Makai, Lajtos (kapusok) – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Vörös, Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Siska, Som, Karnik, Kudor, Gorilska

Játékvezetők: Horváth, Marton.

Most mutatják be a játékosokat, előbb a vendég Debrecen, majd vastaps közepette következhetnek a hazai kedvencek.

A csarnokban komoly biztonsági előkészületek voltak, vannak, Debrecenből népes szurkolótábor érkezett.

1

1
    Az MTK-Budapest kezdte a találkozót. (0:0) (0:0)

1
    A vendég Debrecen kapujában lajtos kezd, míg a hazaiaknál Blazek a hálóőr. (0:0) (0:0)

1
    Wolf nagyszerűen játszotta be a labdát, beállóból ÁBRAHÁM megszerzi a mérkőzés első találatát. (1:0) (1:0)

2
    Blazek védett egy szélről leadott lövést, támadhatnak a fővárosiak. (1:0) (1:0)

2
    ÁBRAHÁM szedett össze egy kipattanót, most se hibázta el a lövést. (2:0) (2:0)

3
    Barna kapott két peres büntetést, emberelőnyben támadhat a Debrecen (2:0) (2:0)

3
    Blazek ismét védett, Lajtos viszont nem védhette VALOVICS bombáját. (3:0) (3:0)

4
    SLAKTA szerezte a debreceniek első gólját, jobb szélről volt eredményes. Blazek csak beleérni tudott. (3:1) (3:1)

5
    Wolf lövésével majd kettétörte a felső lécet, szerencséje volt most a vendégeknek. (3:1) (3:1)

5
    KARNIK vállalta el a vendégek büntetőjét, kegyetlenül bevágta. (3:2) (3:2)

6
    A Debrecen támadásánál a hazaiak labdát szereztek, az MTK-Budapest lerohanását SZÁDVÁRI fejezte be góllal. (4:2) (4:2)

7
    KARNIK lőhetett ismét hétméterest, most se hibázott. (4:3) (4:3)

7
    Hosszasan támadnak a hazaiak, most jól védekezik a Debrecen. (4:3) (4:3)

8
    BALOG vállalta el a hazaiak büntetőjét, nem ismert kegyelmet. (5:3) (5:3)

8
    Jó hazai blokk után megindultak a fővárosiak, de Török kihagyta a ziccert, kapufára lőtt. (5:3) (5:3)

9
    VALOVICS emelkedett magasra, bal kettőből ragasztott nagy gólt. (6:3) (6:3)

10
    KARNIK nem tud hibázni, harmadik büntetőjét is bedobta. (6:4) (6:4)

10
    Gyönyörű hazai akció végén BARNA talált be középről. Elaludtak most a vendégek. (7:4) (7:4)

11
    Karnik büntetője ezúttal kimaradt, Blazek kézzel kitolta. (7:4) (7:4)

12
    ÁBRAHÁM-nak sikerült bejátszani a labdát, a hazaiak beállósa befordult, onnan már nem volt nehéz dolga. (8:4) (8:4)

13
    Valovics kapott két perces büntetést, emberelőnyben játszhat a Debrecen. (8:4) (8:4)

13
    Ezúttal SOPRONYI vállalta el a hétméterest, elemi erővel vágta be. (8:5) (8:5)

14
    KUDOR bal kettőből betört, majd a kimozduló Blazek kapus fölött okosan ejtett. (8:6) (8:6)

15
    WOLF jött be támadásba, bal kettőből pókhálózta ki a felsőt. (9:6) (9:6)

16
    KUDOR lőtte el passzívnál, a szaggatottról ragasztott nagy gólt a bal felsőbe. (9:7) (9:7)

17
    Az MTK-Budapest SZÁDVÁRI-ra játszotta ki a figurát, a hazaiak szélsője pontosan lőtt a hosszúba. (10:7) (10:7)

18
    A Debrecen időt kért! (10:7) (10:7)

18
    Kelemen szélről mellé lőtt, de az MTK-Budapest se tudta góllal befejezni az akciót. (10:7) (10:7)

19
    CSUKA szerzett labdát, egyedül végigvitte, ziccerben nem hibázott. (11:7) (11:7)

19
    BÁRÁNY jött be támadásba, bal kettőből eresztett el egy bombát. (11:8) (11:8)

20
    Horváth-Pásztor védett, majd azonnal indította elől KELEMEN-t, a vendégek szélsője nem hibázott. (11:9) (11:9)

21
    Már erősen passzívnál lőni kellett a Debrecennek, BÁRÁNY-t ez nem zavarta, bal kettőből varrta be. (11:10) (11:10)

22
    Karnik kapott két perces büntetést, emberelőnyben támadhatnak a fővárosiak. (11:10) (11:10)

22
    VALOVICS úgy ment be jobb kettőből mint kés a vajon, betörésével kettővel mennek a hazaiak. (12:10) (12:10)

23
    Kudor kiharcolta, SOPRONYI bevágta a vendégek hétméteresét. (12:11) (12:11)

24
    Siska húzta vissza ellenfelét, két perces büntetést kapott. (12:11) (12:11)

24
    BALOG vállalta el a hazaiak hétméteresét, nem hibázta el. (13:11) (13:11)

25
    KUDOR átlövésével egy gólra jönnek fel a vendégek. (13:12) (13:12)

25
    Szádvári a szélen kiharcolta, Balog második büntetőjét hagyta ki. (13:12) (13:12)

26
    A Debrecen kiegyenlített, SOPRONYI értékesítette a vendégek büntetőjét. Közben a hazaiaknál Kurucz állt a kapuba. (13:13) (13:13)

27
    labdát szereztek a hazaiak, de a lerohanás végén Horváth-Pásztor nagyot védett ziccerben. (13:13) (13:13)

28
    Kurucz védett a hazaiak kapujában, de Szádvári szélről melléé lőtt. (13:13) (13:13)

29
    Slakta húzta vissza Szádvárit, két perces büntetést kapott. (13:13) (13:13)

29
    A hazaiak nem tudták kihasználni az emberfórt, Szádvári szélről leadott lövését védte Horváth-Pásztor. (13:13) (13:13)

30
    SOPRONYI passzívnál talált a hazaiak kapujába, ezzel a Debrecennél a vezetés. (13:14) (13:14)

30
    Az MTK-Budapest nem tudta góllal befejezni a támadását, Horváth-Pásztor remekel a kapuban. (13:14) (13:14)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (13:14)

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, Ábrahám góljaival kettővel rögtön elmentek a fővárosiak. A rengeteg szabálytalansággal és hétméteressel tarkított első játékrészben a vendég Debrecen lassan lendült bele, de főleg büntetőkkel tapadt vendéglátójára.
    Az MTK-Budapest már négy góllal is vezetett, de aztán megtorpantak a hazaiak. Kimaradt ziccerek és büntetők jellemezték ekkor a játékukat. A hajdúságiak pedig fokozatosan felzárkóztak, majd közvetlenül a szünet előtt először a mérkőzésen a vezetést is megszerezték.
    Maradjanak velünk, izgalmas lesz a folytatás!

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:14)

31
    A Debrecen kezdte a második félidőt. Még emberhátrányban a hajdúságiak. (13:14) (13:14)

31
    Jó hazai blokk után, a fővárosiak azonnal indították Barnát, Kudor szabálytalanul állította meg. (13:14) (13:14)

32
    Kudor kapott két perces büntetést, újra emberhátrányban játszik a Debrecen. (13:14) (13:14)

32
    WOLF állt oda a hétmétereshez, a hazaiak gólvágója nem hibázta el. (14:14) (14:14)

33
    Bárány lövését Kurucz védte, de a vendégoldalon Horváth-Pásztor tehetetlen volt BARNA átlövésével szemben. (15:14) (15:14)

33
    VALOVICS átlövésével kettővel mennek a hazaiak. (16:14) (16:14)

34
    Nem eszik olyan forrón a kását, gondolhatták a vendégek, KARNIK középről eresztett el egy bombát. (16:15) (16:15)

35
    VARGA szélről erőből bevágta, ezzel ismét kettővel mennek a hazaiak. (17:15) (17:15)

36
    Ismét VARGA fejezte be góllal a fővárosiak támadását, szélről lőtt ezúttal is. (18:15) (18:15)

36
    VARSÁNYI gyorsan válaszolt jobb szélről, a hajdúságiak tapadnak. (18:16) (18:16)

37
    Karnik kapott két perces büntetést, emberelőnyben játszhatnak a hazaiak. (18:16) (18:16)

37
    Wolf büntetője ezúttal kimaradt, illetve Horváth-Pásztor védett nagyot. (18:16) (18:16)

38
    KUDOR emberhátrányban is betalált, átlövésből volt eredményes. (18:17) (18:17)

38
    SZILÁGYI egalizált betörésből, hagynak izgalmat a csapatok. (18:18) (18:18)

39
    BALOG ment be bal kettőből, góljával ismét a hazaiaknál az előny. (19:18) (19:18)

40
    SISKA eresztett el egy bombát passzívnál, Kurucz nem tudta védeni. (19:19) (19:19)

41
    VARGA kapta szélen a labdát, ezúttal sem hibázta el. (20:19) (20:19)

41
    Ismét egyenlő! SISKÁ-ra nem léptek ki a hazaiak, a debreceni játékos középről bombázta be. (20:20) (20:20)

42
    Varga szélen nem tudta összeszedni, SOPRONYI átlövésével a vendégeknél a vezetés. (20:21) (20:21)

43
    Az MTK-Budapest időt kért! (20:21) (20:21)

43
    Lajtos védett, azonnal leindítottak a vendégek, SZILÁGYI fejezte be góllal a támadást. (20:22) (20:22)

44
    BARNA bal kettőben egyedül árválkodott, érkezett is a labda, nem hibázta el a hazaiak üdvöskéje. (21:22) (21:22)

44
    KUDOR talált a kapuba gyorsa vendégtámadás végén. (21:23) (21:23)

45
    Sopronyi takarított nem éppen szabályos eszközökkel, két percet kapott érte. (21:23) (21:23)

45
    Mindkét oldalon védtek most a kapusok, az MTK-Budapest támadhat. (21:23) (21:23)

46
    VARGA kapta a labdát szélen, mai negyedik gólját vágta a hazaiak szélsője. (22:23) (22:23)

47
    KUDOR kapott nagy labdát beállóban, ziccerben nem hibázta el. (22:24) (22:24)

48
    A mérkőzésen először hárommal vezetnek a vendégek, SISKA betörésből volt eredményes. (22:25) (22:25)

49
    Minkét oldalon feszültek a játékosok, sok a technikai hiba a pályán. (22:25) (22:25)

50
    Barna mellé durrantott, de Blazek is védte Kudor löketét. (22:25) (22:25)

50
    WOLF vállalta el a hazaiak büntetőjét, a jobb alsót választotta. (23:25) (23:25)

51
    A Debrecen már az idővel is játszik, a hazai védelem most jól muzsikál. (23:25) (23:25)

52
    Ábrahám kapott két perces kiállítást, emberelőnyben játszhat a Debrecen. (23:25) (23:25)

52
    SZILÁGYI hamar kihasználta az emberfórt, betörésből volt eredményes. (23:26) (23:26)

53
    Lajtos védett a vendégek kapujában, de a Debrecen se tudta góllal befejezni a támadását. (23:26) (23:26)

54
    WOLF jött be támadásba, az ő keze nem remegett meg, átlövésből bevarrta. (24:26) (24:26)

55
    A Debrecen időt kért! (24:26) (24:26)

55
    Vonalra lépés miatt az MTK-Budapest támadhat. (24:26) (24:26)

56
    VARGÁN nem múlik semmi, a fővárosiak szélsője ezúttal is eredményes volt szélről. (25:26) (25:26)

57
    BOHUS-KARNIK-ra nem figyeltek a hazaiak, középen teljesen egyedül volt, bevágta. (25:27) (25:27)

58
    Blazek nagyot védett, VALOVICS viszont nagy lendületből érkezve jobb kettőből egy gólra hozta fel a hazaiakat. (26:27) (26:27)

59
    Sokáig támad a Debrecen, egyelőre hagyják a játékvezetők! (26:27) (26:27)

59
    SISKA bal kettőből bevágta, ezzel kettővel mennek a debreceniek. (26:28) (26:28)

60
    Büntetőt dobhatott az MTK-Budapest, WOLF idegei kötélből vannak, bevarrta. (27:28) (27:28)

60
    Harminc másodperccel a vége előtt időt kért a Debrecen! (27:28) (27:28)

60
    A Debrecen támadhatott végig! A hazaiak kijöttek emberfogásra, de nem tudtak labdát szerezni, A végén Karnik még lőhetett egy időn túli szabaddobást, de ez már nem osztott, nem szorzott! (27:28) (27:28)

60
    Mérkőzés vége. (27:28)

Ahogy azt előzetesen is várni lehetett, a végletekig kiélezett csatát láthattak a Népfürdő utcába kilátogatók!
    Az MTK-Budapest kezdte jobban a mérkőzést, de aztán a Debrecen is beindult. A kimaradt hazai ziccerek és büntetők megbosszulták magukat, a szünetre már egy góllal a Debrecen vezetett.
    A fordulást követően ismét a fővárosiak kezdtek jobban, három góllal is vezettek a hazaiak. A fontos pillanatokban azonban hibáztak, ezeket a hibákat pedig a hajdúságiak kegyetlenül kihasználták.
    Jó mérkőzés volt, sok tanulsággal! Köszönöm a figyelmet! (19:31:47)

DVSC - TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Makai, Lajtos (kapusok) – Bohus-Karnik, Szilágyi, Varsányi, Vörös, Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Siska, Som, Karnik, Kudor, Gorilska

Játékvezetők: Horváth, Marton