DVSC - TVP AQUATICUM
34:29 (18:15)
Szeged KKSE
szombat 01.11.2014, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

Esélyeshez méltón nyerte meg a mérkőzést szurkolóinak ünnepén a DVSC. Az ötgólos győzelmet már az első félidőben megalapozták Varga József tanítványai, a második játékrészben pedig a debreceniek hosszabb kispadjának köszönhetően az 50. perc környékére nagyjából eldőlt a mérkőzés. Slakta Petra fantasztikus teljesítménnyel szállt be a második félidőre, a vendégek húzóemberei pedig elfáradtak a végére. Ezzel a Debrecen két ponttal gazdagodott.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket, tartsanak velünk legközelebb is. (19:30:58)

Cubela még lőtt egy időn túlihoz hasonlót, de mellé ment a gyenge lövés, ezzel vége.

60
    Mérkőzés vége. (34:29)

60
    Vendég időkérés. Két másodperc maradt a mérkőzésből. (34:29) (34:29)

60
    Eladják a labdát a hazaiak. (34:29) (34:29)

60
    Zselák nem tudja megfogni a labdát a szélen, 20 másodperce maradt a DVSC-nek. (34:29) (34:29)

60
    SISKA PÁLMA átlövésből talál be megint. (34:29) (34:29)

59
    Belemenést fújnak a Szeged ellen a játékvezetők. (33:29) (33:29)

59
    Kudor adja el a labdát passzívnál. (33:29) (33:29)

58
    SUZANA CUBELA hozza fel négyre csapatát, de már csak 2:20 maradt hátra. (33:29) (33:29)

58
    Dajka visel megkülönböztető mezt, kapus nélkül küzd a felzárkózásért a Szeged. (33:28) (33:28)

58
    Karnik ront a szélről. Futaki véd szépen. (33:28) (33:28)

57
    Slakta eladja a labdát, de a szabaddobás utáni hosszú passz az alapvonalon túlra száll, megint a Debrecen jön. (33:28) (33:28)

57
    3 perc 57 másodperc még, amikor szabaddobással jön a DVSC. (33:28) (33:28)

56
    Eladott labda után SUZANA CUBELA előtt nyílik meg az út, aki értékesíti is a ziccert. (33:28) (33:28)

56
    HÁRS ADÉL válaszol gyorsan a szélről. (33:27) (33:27)

55
    SOPRONYI ANETT értékesíti a hetest. (33:26) (33:26)

55
    Barján áll ki két percre, hetes jön. (32:26) (32:26)

Gorilska a gólnál szabálytalan, ő is két percet kap. (32:26) (32:26)

55
    6 gólra jön fel a Szeged. (32:26) (32:26)

55
    Csapatbüntetést kap a Debrecen. A padról szólt oda a zsűriasztalnak, emiatt jár a két perc. (32:25) (32:25)

54
    Kelemen Futakiba lő a szélről. (32:25) (32:25)

54
    HÁRS ADÉL lő gólt szélről. (32:25) (32:25)

54
    Rossz a bejátszás, fordul a Szeged. (32:24) (32:24)

53
    BARJÁN BIANKA szépít: gyönyörű átlövésgól volt. (32:24) (32:24)

52
    SLAKTA PETRA nyolcadszor eredményes. (32:23) (32:23)

51
    Lajtos könnyedén védi a blokkon megpattanó átlövést. (31:23) (31:23)

51
    Ki más? SLAKTA PETRA eredményes megint szélről. (31:23) (31:23)

50
    Lajtos védi Hárs Adél szélső lövését. (30:23) (30:23)

50
    SLAKTA PETRA ejt gólt ismét. (30:23) (30:23)

49
    Ezért a szabálytalanságért Cubela 2 percet kap. (29:23) (29:23)

49
    Mistric passzolja el magát, a hosszú passznál szabálytalanok a vendégek. (29:23) (29:23)

49
    Vendég időkérés. (29:23) (29:23)

49
    Kudor szerez labdát, de a visszafutó Dajka szedi le a debreceni irányító hosszú passzát. (29:23) (29:23)

48
    LILIJA GORILSKA növeli hatgólosra a debreceni előnyt. (29:23) (29:23)

48
    Dajka kiszorított szögből lő, Lajtos véd. (28:23) (28:23)

47
    Barján Bianka a gólnál volt szabálytalan Kudorral szemben, ezért kap büntetést. (28:23) (28:23)

47
    SLAKTA PETRA az 5. gólját szerzi úgy, hogy csak a második félidőben lépett pályára. (28:23) (28:23)

47
    Passzív játék miatt veszik el a Szegedtől a labdát a játékvezetők. (27:23) (27:23)

46
    Futaki visszajön, meg is fogja Slakta szélről leadott lövését. (27:23) (27:23)

46
    Dajka Bettina a kapufára lövi a hétméterest. (27:23) (27:23)

46
    Lajtos védése után megint a szegediekhez kerül a kipattanó, de Lajtos második védése már sípszó után jön. Hetes következik. (27:23) (27:23)

45
    SISKA PÁLMA válaszol megint nagyon hamar. (27:23) (27:23)

45
    Lajtos védése után SZABÓ EDINA kaparintja meg a kipattanót, a ziccert pedig gólra váltja. (26:23) (26:23)

44
    Kudor szenzációs passzát SLAKTA PETRA váltja gólra. (26:22) (26:22)

44
    Siska kap nagyot sokadszor ma. (25:22) (25:22)

43
    HÁRS ADÉL emberhátrányban eredményes. (25:22) (25:22)

43
    LILIJA GORILSKA teljesen üres beállóban, újra négy közte. (25:21) (25:21)

43
    Lajtos véd megint nagyot. (24:21) (24:21)

42
    Piros lapot kap Lojpur (Szeged KKSE). (24:21)

42
    Marija Lojpur befejezte mára, ez a harmadik két perce. (24:21) (24:21)

42
    KUDOR KITTI védővel a nyakán is eredményes. (24:21) (24:21)

42
    DAJKA BETTINA a gólszerző megint. (23:21) (23:21)

42
    KARNIK SZABINA szerzi mai első gólját. (23:20) (23:20)

41
    Dajka lő megint, ezúttal véd Lajtos. (22:20) (22:20)

41
    Karnik Szabina lő messziről fölé. (22:20) (22:20)

40
    BARJÁN BIANKA a gólszerző hosszú támadás végén. (22:20) (22:20)

39
    Lajtos is véd egy nagyot, de oldalról jöhet a Szeged. (22:19) (22:19)

39
    Bárány Krisztina lövését tolja ki Dobó. (22:19) (22:19)

SZABÓ EDINA lövi be a hetest. (22:19) (22:19)

8
    Dajkát rántja le Siska Pálma, kettő perc a jutalma. (22:18) (22:18)

38
    SLAKTA PETRA jól szállt be, ezúttal ejtéssel csapja be Dobót. (22:18) (22:18)

37
    GULYÁS VANDA hozza fel csapatát három gólra. (21:18) (21:18)

37
    Barján Bianka lépéshibája után gyorsan kell védenie Dobó Mónikának. (21:17) (21:17)

36
    Kudor rosszul passzol a szélre, jöhet a Szeged. (21:17) (21:17)

36
    Lojpur ül ki 2 percre. (21:17) (21:17)

35
    DANIJELA MISTRIC lövése becsúszik Lajtos kezeit is érintve. (21:17) (21:17)

35
    Lajtos könnyű védése után megint SLAKTA PETRA eredményes. (21:16) (21:16)

34
    Eladott labda után gyorsan eredményes a Debrecen: SLAKTA PETRA ezúttal nem ront. (20:16) (20:16)

34
    A szünetben jobb szélen cserélt a Debrecen: Slakta első lövését védi Bíró. (19:16) (19:16)

33
    SZABÓ EDINA váltja gólra a hetest. (19:16) (19:16)

32
    KELEMEN ÉVA fut be szélről ismét jó ütemben, a ziccert pedig megint nem rontja el. (19:15) (19:15)

32
    Dajka Bettina tör be gyönyörűen, de Lajtos megint hatalmasat véd. (18:15) (18:15)

31
    Kemény védekezéssel kezdi a második félidőt a Szeged, a kapufáról jön vissza az átlövés aztán. (18:15) (18:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (18:15)

Borzalmas kezdés (1:5) után magára talált a Debrecen, és azóta magabiztos játékkal, őrzi két-háromgólos előnyét a piros-fehér alakulat. Horváth-Pásztor és Lajtos ma is remekül váltják egymást a hazai kapuban, mindketten bravúrokkal járultak hozzá a vezetéshez. Mégis inkább a támadóoldalon meggyőző a DVSC, az átlövések jók, így a szélsőknek is több helyük van. Az első félidőben lőtt 18 gólra lehet alapozni a folytatásban is. A Szeged sem játszik alárendelt szerepet, de érezhetően rutintalanabb a vendégcsapat, ez jól látszott az utolsó pillanatban kapott gólon is. Emberelőnyben meggyőzően játszott Marosán György csapata, így talán a harcosabb betörések, és a kiállítások kiharcolása lehet az esetleges fordítás kulcsa a második félidőben.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (18:15)

30
    Még egy csattanó belefért: 12 másodpercnyi támadás végén 2 másodperccel a vége előtt lő gólt KUDOR KITTI. (18:15) (18:15)

30
    MARIJA MISTRIC bombagóljával zárkózik a Szeged. (17:15) (17:15)

30
    SOPRONYI ANETT emberhátrányban lövi át a szegedi falat. (17:14) (17:14)

29
    Dajka Bettina teljesen tiszta ziccerét hatalmas bravúrral tolja fölé Lajtos. (16:14) (16:14)

29
    Bárány Krisztina áll ki a gólnál elkövetett szabálytalanság miatt. (16:14) (16:14)

29
    GULYÁS VANDA talál be. (16:14) (16:14)

29
    Gorilska szerez labdát, de Bárány szabálytalan volt. (16:13) (16:13)

28
    Sopronyi rossz passza után jöhet a Szeged. (16:13) (16:13)

28
    Kudorral szemben szabálytalankodnak a vendégek. (16:13) (16:13)

28
    Sopronyi kezében dadogott kicsit a labda, de marad a labda a hazaiaknál vétlen láb miatt. (16:13) (16:13)

27
    A visszatérő Lajtos véd szépen. (16:13) (16:13)

27
    LILIJA GORILSKA kap jó bejátszást, harmadik gólját szerzi az ukrán átlövő. (16:13) (16:13)

26
    Eladott szegedi labda után Kelemen kap hosszú indítást, de már nem maradt helye lőni. Marad viszont a labda a Debrecennél. (15:13) (15:13)

26
    LILIJA GORILSKA válaszol azonnal. (15:13) (15:13)

25
    DANIJELA MISTRiC éledezik, megint átlövésből talál be. (14:13) (14:13)

25
    KELEMEN ÉVA nagyon magabiztos ma, megint szélről talál be. (14:12) (14:12)

25
    DANIJELA MISTRIC válaszol szintén óriási góllal. (13:12) (13:12)

24
    BÁRÁNY KRISZTINA nagy erővel lő a jobb alsóba. Klasszikus átlövésgól. (13:11) (13:11)

24
    A szélről lőni próbáló Karnik Szabinával szemben szabálytalan Gulyás Vanda, de csak szabaddobással jön a DVSC. (12:11) (12:11)

23
    DAJKA BETTINA higgadt a hétméteresnél. (12:11) (12:11)

23
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Siska (DVSC - TVP). (12:10)

23
    Szép bejátszás, hetes lesz. (12:10) (12:10)

22
    KELEMEN ÉVA fut be szélről, Sopronyi megtalálja, kettővel vezet a hazai csapat. (12:10) (12:10)

22
    Labdát szerez a Debrecen. (11:10) (11:10)

22
    Megint SOPRONYI ANETT eredményes, ezúttal eredeti posztjáról átlövőből. (11:10) (11:10)

21
    BARJÁN BIANKA egyenlít. (10:10) (10:10)

Mistric lövése a blokkról vágódik sarokdobásra. (10:9) (10:9)

20
    SISKA PÁLMA lő szép gólt Sopronyi remek bejátszása után. (10:9) (10:9)

20
    5+1-et védekezik a Szeged, Kudort veszik ki a játékból a vendégek. (9:9) (9:9)

19
    Rossz bejátszás után fordulhat a Debrecen. (9:9) (9:9)

19
    Gyorsan elvesztik a labdát a hazaiak. (9:9) (9:9)

19
    DAJKA BETTINA a szegedi gólszerző. (9:9) (9:9)

18
    A hazai csapatkapitány elé szerencsésen pattan a labda, KUDOR KITTI lő gólt. (9:8) (9:8)

18
    DAJKA BETTINA értékesíti a hetest. (8:8) (8:8)

18
    Bárány Krisztina most már átlépte a szabályosság határát. (8:7) (8:7)

18
    Kemény a debreceni védekezés, de nem durva: Hárs Adélt figyelmeztetik, hogy ne színészkedjen. (8:7) (8:7)

17
    Siska Pálma ziccerben lő mellé, pedig szétnyílt a fal. (8:7) (8:7)

17
    Lojpur áll ki két percre Siska megütéséért. (8:7) (8:7)

16
    Siska Pálma maradt lenn, de folytatódhat a játék az ápolás után. (8:7) (8:7)

16
    Kisebb kavarodás után GULYÁS VANDA szerzi meg a kipattanót, és lő könnyű gólt. (8:7) (8:7)

15
    Blokkolnak a védők, sarokdobással jön a Szeged. (8:6) (8:6)

15
    LILIJA GORILSKA növeli a hazai előnyt. (8:6) (8:6)

15
    Cubela erőtlen lövését könnyen védi Horváth-Pásztor. (7:6) (7:6)

15
    Törlés miatt áll a játék. (7:6) (7:6)

14
    SOPRONYI ANETT megint, ezúttal is a jobb szélről. (7:6) (7:6)

14
    Dajka Bettina átlövésből lő mellé. (6:6) (6:6)

13
    Vendég időkérés. (6:6) (6:6)

13
    SISKA PÁLMA egyenlít, hatalmas lendülettel érkezett a kapuig. Megérkezett a meccsbe a Debrecen. (6:6) (6:6)

13
    Horváth-Pásztor védi Barján lövését. (5:6) (5:6)

12
    SOPRONYI ANETT szélről eredményes a gyors indítás után. (5:6) (5:6)

12
    Szabó Edina szélről Horváth-Pásztor Bettinába lő. (4:6) (4:6)

12
    Bárány Krisztina szabálytalan, marad a labda a Szegednél. (4:6) (4:6)

11
    KELEMEN ÉVA bal szélről a hosszú felsőbe lő. (4:6) (4:6)

11
    Bohus-Karnikkal szemben szabálytalan a Szeged. (3:6) (3:6)

10
    Dajka Bettina a kiállított játékos. (3:6) (3:6)

10
    DAJKA BETTINA talál be ismét. (3:6) (3:6)

10
    BÁRÁNY KRISZTINA eredményes a lerohanás után. (3:5) (3:5)

10
    Barján lő fölé. (2:5) (2:5)

9
    SISKA PÁLMA bombájával zárókzik a DVSC. (2:5) (2:5)

9
    Hazai időkérés. (1:5) (1:5)

9
    BARJÁN BIANKA lő hatalmas gólt átlövésből, villámkezdés a vendégek részéről. (1:5) (1:5)

8
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Bárány (DVSC - TVP). (1:4)

8
    Varsányi hibázik a jobb szélről, nem történt szabálytalanság. (1:4) (1:4)

7
    Újabb gyors szegedi gól, DAJKA BETTINA a gólszerző. (1:4) (1:4)

7
    Elveszik a labdát a Debrecentől. (1:3) (1:3)

7
    DANIJELA MISTRIC eredményes. (1:3) (1:3)

7
    Kudor lövését védi Futaki. (1:2) (1:2)

6
    A leindulást szabálytalanul állítja meg a félpályánál Dajka. (1:2) (1:2)

6
    Lajtos véd könnyen, passzív volt már a Szegednél. (1:2) (1:2)

5
    Szilágyi szélről, Futaki véd nagyot. (1:2) (1:2)

5
    Karnik bejátszása nem jut el Szilágyihoz, de Cubelát kiállítják. (1:2) (1:2)

4
    BARJÁN BIANKA góljával vezet ismét a Szeged. (1:2) (1:2)

4
    Bárány Krisztina lő mellé. (1:1) (1:1)

4
    Lajtos véd lábbal az átlövés után. (1:1) (1:1)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Karnik (DVSC - TVP). (1:1)

3
    VARSÁNYI NÓRA egyenlít befutás után. (1:1) (1:1)

Futaki védése után szinte azonnal vezet a Szeged, MARIJA LOJPUR góljával. (0:1) (0:1)

2
    Siska Pálma megtámasztásáért jár a sárga lap. (0:0) (0:0)

1
    Lajtos véd Cubela lövésénél, ezúttal nincs szabálytalanság, fordulhat a Loki. (0:0) (0:0)

1
    Cubelát támasztják meg lövés közben, hiába véd Lajtos, marad a labda a vendégeknél. (0:0) (0:0)

A feketében játszó Szeged kezdi a találkozót. (0:0) (0:0)

1

A csapatok bemutatása zajlik, 5 perc még a kezdésig.

A mérkőzés eredeti időpontja tegnap lett volna, de a Szívtiprók Ultras Debrecen születésnapja miatt november 1-jére kérte a mérkőzést a DVSC. A legnagyobb debreceni szurkolói csoport éppen ma 20 éve kezdte meg működését, ennek apropóján pedig különleges drapériákkal és különleges hangulattal készülnek a drukkerek. Félelmetes atmoszféra várható a Hódosban. Például a két félidő 20. perceiben végig állva buzdítja majd a házigazdákat a teljes csarnok a szurkolói csoport kérésére.

A női kézilabda NB1 8. fordulójában a DVSC-TVP-Aquaticum a Szeged KKSE gárdáját fogadja a Hódos Imre Sportcsarnokban. A tabellára pillantva akár azt is gondolhatnánk, hogy kiesési rangadó következik, ám a kép csalóka lehet, hiszen a hazaiak elsősorban nehéz sorsolásuk miatt állnak pillanatnyilag a bajnokság 10. helyén, ennél reálisan nézve jóval magasabb célokért küzdhetnek idén a debreceniek. Az újonc Szeged célja az élvonalbeli tagság megőrzése lehet, de a mezőny erőssége miatt ez nagyon nehéz feladatnak ígérkezik Marosán György tanítványai számára. Egy esetleges debreceni pontszerzés a múlt heti, Mosonmagyaróvárral szembeni sima vereség miatt is fontos lenne, hiszen most már a papíron gyengébb ellenfelekkel szembeni pontvesztéseket bravúrokkal kellene kompenzálnia a dél-alföldieknek. A hazaiak múlt héten nagyon fontos meccsen győztek idegenben az MTK ellen, így várhatóan feltüzelve várják a meccset Varga József tanítványai.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik..

Zoltán Horváth

DVSC - TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Makai, Lajtos, – Bohus-Karnik M., Szilágyi, Varsányi, Vörös, Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Gorilska, Siska, Som, Karnik, Kudor

Vezetőedző: Varga József

Szeged KKSE: Dobó M., Futaki – Hárs, Cubela, Barján, Albert H., Mistric, Zsilák, Gulyás, Selmeci, Dobó A., Szabó E., Dajka, Lojpur, Aron A., Kiss K.

Vezetőedző: Marosán György

Játékvezetők: Bócz László, Wiedemann Viktor