Győr – Dunaújvárosi KKA 27:19 (vége) | Siófok – Debrecen 30:28 (vége)
Siófok KC
30:28 (17:12)
DVSC - TVP AQUATICUM
szerda 12.11.2014, 19:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik..

Folytatódik a női kézilabda bajnokság 9. fordulója. A jelenleg harmadik helyen álló Siófok fogadja a nyolcadik helyezett Debrecen gárdáját. A Siófok ennek a szezonnak a meglepetéscsapata, kiválóan kezdte az évadot. Legutóbb viszont elhullajtottak egy pontot, a Mosonmagyaróvárt nem tudták legyőzni idegenben, ezzel elvesztették azt a bravúrpontot, amit a Fradi elleni iksszel szereztek még korábban.

Időközben a kupából is búcsúzott a Balaton-parti együttes. Nem meglepetés, hogy a Győr kiütötte őket a további küzdelmekből, a győzelem aránya azonban nagyon – több, mint negyven gólt kapott a Siófok a meccsen hazai pályán.

A Debrecen hat pontot szerzett eddig a bajnokságban. Legnagyobb sikerük az Érd legyőzése volt, az a két pontocska még nagyon jól jöhet az alapszakasz végi elszámolásnál, látva a nagyon szoros állást. Ezen a mérkőzésen elvileg a Siófoknak simán kellene győznie, hatalmas meglepetés lenne a debreceniek pontszerzése is. A vendégek célja a tisztes helytállás, szoros eredmény kiharcolása lehet a papírforma alapján.

A találkozó szerdán 19 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Kumpel – Buzsáki, Termány, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Szalai, Orbán Annamária, Fauszt, Deáki, Németh Cs., Erdősi, Such, Polics

DVSC – TVP: Horváth-Pásztor, Makai, Lajtos, – Bohus-Karnik Mercédesz, Szilágyi, Varsányi, Vörös, Bárány, Sopronyi, Slakta, Kelemen, Gorilska, Siska, Som, Karnik Szabina, Kudor

Játékvezetők: Janáky Csaba, Temesi Péter.

Már zajlik a csapatok bemutatása, a TV közvetítés miatt némi késéssel kezdünk, de hamarosan indul a mérkőzés.

Fekete mezben játszik a Siófok, pirosban a DVSC.

1

1
    A Balaton-parti egyesület indította útjára a labdát. (0:0) (0:0)

1
    SUCH Nelly vágja be a jobb szélről a hosszú alsóba. (1:0) (1:0)

2
    SISKA talpról középről hatalmas gólt lő Pastrovics lábai közt a kapuba. (1:1) (1:1)

2
    PIEDADE kapott remek labdát a falban Suchtól, nem is hagyja ki a ziccert. (2:1) (2:1)

3
    Siska kapott sárga lapot. (2:1) (2:1)

3
    Deáki kap sárgát és hetes a vendégeknek. (2:1) (2:1)

4
    KARNIK Szabina a bal alsóba lövi a hetest. (2:2) (2:2)

4
    ORBÁN Annamária átlövésből gyors gólt szerez. (3:2) (3:2)

4
    Pastrovics véd egy átlövést és marad a hazaiaknál. A túloldalon Such a jobb szélről most nem talál a kapuba. (3:2) (3:2)

5
    SISKA Pálma középről a bal felsőbe zúdítja átlövésből. (3:3) (3:3)

5
    WÖRZ lendületből, talpról, középről eredményes. (4:3) (4:3)

5
    KARNIK a jobb szélről ugrik be és talál be. (4:4) (4:4)

6
    WÖRZ középről, rendezetlen védelem ellen eredményes. (5:4) (5:4)

6
    ERDŐSI lerohanásból egy labdaszerzés után. Időközben nem adták meg Karnik jobb szélső gólját, ezért 6:3 az eredmény. (6:3) (6:3)

7
    Támadhat a DVSC. (6:3) (6:3)

7
    Labdát veszít a Debrecen, Karnik Szabina nem adja vissza időben a labdát, kettő perces kiállítást kap érte. (6:3) (6:3)

8
    Erdősi a bal szélről a bal kapufára ejti lágyan. (6:3) (6:3)

8
    Pastrovicsnak egy védése van eddig, Lajtosnak egy sem. (6:3) (6:3)

8
    Emberhátrányból a bal szélről csodálatos átemeléses gólt szerez KELEMEN Éva. (6:4) (6:4)

9
    Lajtos kétszer is véd! Előbb Such, majd Piedade ismételt lövését hárította, majd rosszul esik, ápolni kell a debreceni kapust. (6:4) (6:4)

9
    Lajtos lebaktat a pályáról, a térdét fájlalja. Érkezik helyette Horváth-Pásztor Bettina. (6:4) (6:4)

9
    Kiegészült a Debrecen. (6:4) (6:4)

9
    Pastrovics védi Siska lövését. A túloldalon Piedade vét lépéshibát. (6:4) (6:4)

10
    Pastrovics most oldalra üti Siska átlövését. (6:4) (6:4)

10
    Nina WÖRZ talpról pattintja átlövésből Horváth-Pásztor lába felett a kapuba a labdát. (7:4) (7:4)

11
    Such szerez labdát bravúrral. (7:4) (7:4)

11
    Orbán talpról nem tudja meglepni Horváth-Pásztort. (7:4) (7:4)

11
    GORILSKA rendezetlen védelem ellen középről eredményes. (7:5) (7:5)

12
    Erdősi bal szélről leadott lövését Horváth-Pásztor kézzel kikapja a bal felsőből. (7:5) (7:5)

12
    KARNIK Szabina bombagólja bal kézzel jobb kettőből átlövésből! (7:6) (7:6)

12
    WÖRZ bebrusztolta magát a falba bal kettőben, nem hibázta el a ziccert. (8:6) (8:6)

13
    Időt kér a Debreceni VSC. (8:6) (8:6)

13
    GORILSKA középről átlövésből lő a bal felsőbe. (8:7) (8:7)

14
    WÖRZ befutott középen egy elé pattanó labdával és a bal alsóba lőtt. (9:7) (9:7)

14
    Pastrovics védi Kelemen próbálkozását a bal szélről, nagyon éles volt a szög. (9:7) (9:7)

15
    Piedade belép a hatoson belülre. (9:7) (9:7)

15
    KUDOR Kitti középen, talpról, test mellett trükkös gólt szerez. (9:8) (9:8)

16
    SUCH Nelly jó szögből lőhetett a jobb oldalról szép figura után, ismét a hosszú alsóba bombázott. (10:8) (10:8)

16
    Pontatlan passz Kelemen felé, jöhet a Siófok. (10:8) (10:8)

17
    Szekerczés ellen kontrafault. (10:8) (10:8)

17
    Piedade áll ki két percre, levegőben lökött két kézzel. (10:8) (10:8)

18
    Wörz remek labdaszerzése után ORBÁN Annamária ziccerben bal kettőből a kapuba zúdította a labdát. (11:8) (11:8)

18
    Újra labdát szerez a Siófok. (11:8) (11:8)

18
    ERDŐSI ezt a lerohanást is góllal fejezi be. Plusz kettővel hozza egyelőre a Sió az emberhátrányát. (12:8) (12:8)

19
    SLAKTA Petra a jobb szélről átemeli Pastrovics feje felett. (12:9) (12:9)

19
    PIEDADE szerzi meg a Szekerczés kapufája utáni kipattanót és beállóból beveri. (13:9) (13:9)

20
    Siska harcol ki szabaddobást, törlés miatt áll a játék. (13:9) (13:9)

21
    SOPRONYI Anett jobb kettőből a jobb felsőbe bombáz védhetetlenül. (13:10) (13:10)

22
    Hosszú támadás itt is, ott is. (13:10) (13:10)

22
    Időt kér a Siófok. Pechesen történt, Wörz gólja emiatt érvénytelen. (13:10) (13:10)

22
    Erdősi szinte nulla szögből próbált lőni, Horváth-Pásztor hárította a bal szélső kísérletét. (13:10) (13:10)

23
    Kapufa a Debrecennél, Szilágyi. Jöhet megint a fekete mezes csapat. (13:10) (13:10)

23
    SZALAI Babett tör be középen és szép gólt szerez. (14:10) (14:10)

24
    Sopronyi átlövése magasan fölé száll. (14:10) (14:10)

24
    Szalai lövését Horváth-Pásztor hárítja. (14:10) (14:10)

25
    Passzív miatt labdát veszít a DVSC, ERDŐSI Ildikóval senki nem ért vissza, a lerohanást nem hibázza el. (15:10) (15:10)

26
    Szalai ziccerénél Horváth-Pásztor hatalmas bravúrral hárít. (15:10) (15:10)

26
    Fauszt áll ki két percre, Szilágyi bal szélen történt betörésénél faultolt. (15:10) (15:10)

26
    SOPRONYI első szándékból bevarrja a hetest. (15:11) (15:11)

27
    Hatalmas kapufa középről Deákitól, nem is láttuk, pontosan hogy ment a labda. Marad a Siófoknál. (15:11) (15:11)

27
    Szekerczés kemény őrzőt kap minden támadásnál. (15:11) (15:11)

28
    Szekerczés vét lépéshibát, de Horváth-Pásztor amúgy is védett. (15:11) (15:11)

28
    Az első félidő hajrájában vagyunk. (15:11) (15:11)

28
    Siska lábához ér, Such ziccerét azonban a remekül védő Horváth-Pásztor kifogja! (15:11) (15:11)

28
    Pastrovics a túloldalon véd nagyot, mehet előre a Siófok. (15:11) (15:11)

29
    Horváth-Pásztor véd ismét, Deáki lövését fogta ki. (15:11) (15:11)

29
    1,5 perc hátra a félidőből. (15:11) (15:11)

29
    Szalai kap sárga lapot. (15:11) (15:11)

29
    KUDOR talál rést a falon és bal kettőből bepattintja. (15:12) (15:12)

30
    SZABADFI Ágnes beállóból talál a hálóba! (16:12) (16:12)

30
    Fél perccel a vége előtt újabb törlés. (16:12) (16:12)

30
    Bárány belemenése. (16:12) (16:12)

30
    DEÁKI tör be kiválóan középen és a bal alsóba lő. (17:12) (17:12)

30
    Kudor kapott sárga lapot, visszahúzta Deákit. (17:12) (17:12)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (17:12)

9:8-ig remekül tartotta magát a Debrecen, aztán előbb négy, majd öt gólos fórt alakított ki az esélyesebb Siófok. Onnantól ebből az előnyből élt a félidő végéig. A DVSC szívósan küzd, minden dicséret a vendégeké, de a Siófok nem fogja ugyanazt a hibát elkövetni a jelek szerint, mint Mosonmagyaróváron.

Szép gólokat láthatunk minden posztról, van lerohanás, betörés, szélső gól, beállós, átlövés és hetesből elért találat is. Még nem dőlt el a mérkőzés, de egészséges előnye van a Siófoknak.

Siófok – DVSC: 17-12, a szünet után folytatjuk!
    ----

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:12)

31
    A debrecenieké az első támadás joga a második félidőben. (17:12) (17:12)

31
    SZILÁGYI futott be második beállónak, majd a bal alsóba lőtt. (17:13) (17:13)

32
    Gorilska kap sárga lapot és hetes a hazaiaknak. (17:13) (17:13)

32
    ORBÁN Annamária két lövőcsel után lő a kapuba hetesből. (18:13) (18:13)

33
    Siskát blokkolják, könnyű csemege Pastrovicsnak, aki pontatlanul indít Such irányába. (18:13) (18:13)

33
    Siska lő bal kettőből kapura talpról, a bal kapufa menti meg a hazaiakat. (18:13) (18:13)

33
    Such nagy helyzetét védi Horváth-Pásztor a jobb szélről. (18:13) (18:13)

34
    Sopronyi átlövésből a jobb kapufát találja el. (18:13) (18:13)

34
    Deáki lövését fogja Horváth-Pásztor. (18:13) (18:13)

34
    SISKA átlövésből a jobb felsőbe lő kapufás gólt nagy erővel! (18:14) (18:14)

35
    Labdát szereznek a piros mezesek. (18:14) (18:14)

35
    KUDOR viszi végig a lerohanást sikerrel. (18:15) (18:15)

36
    SZEKERCZÉS jobbátlövőből, talpról eredményes. (19:15) (19:15)

36
    Újabb debreceni kapufa, Varsányi a jobb szélről. (19:15) (19:15)

37
    Deáki nem tud túljárni Horváth-Pásztor eszén átlövésből. (19:15) (19:15)

37
    SISKA tör be sikerrel bal kettőben. (19:16) (19:16)

37
    Ez a félidő eddig 2:4. (19:16) (19:16)

37
    Lépéshiba után indulhatott a Loki, SZILÁGYI középre cselezve, rendezetlen védelem ellen eredményes. (19:17) (19:17)

38
    Időt kér a Siófok. (19:17) (19:17)

38
    Siska kap kettő perces kiállítást, megtépte kicsit Piedadet. (19:17) (19:17)

38
    Orbán lő jócskán mellé. (19:17) (19:17)

39
    Nem sieti el hátrányban a támadást a Loki. Sopronyi lő kapufát. (19:17) (19:17)

39
    Gyors ellentámadás végén SUCH a jobb szélről a rövid felsőbe zúdítja. (20:17) (20:17)

40
    Úgy tűnt, hogy visszahúzták középen Kudort, de a Siófok jöhet újra. (20:17) (20:17)

40
    Erdősi ront a bal szélről, Horváth-Pásztor véd ismét. (20:17) (20:17)

41
    Szilágyi lő kapufát, de a kipattanó a viharsarkiaké. (20:17) (20:17)

41
    Wörz kiváló blokkja után ERDŐSI még megszerzi a vonal előtt és sikerrel fejezi be a lerohanást. (21:17) (21:17)

41
    KUDOR sem cifrázta sokáig, jobbra sodródva a hosszú alsóba lőtt. (21:18) (21:18)

42
    ORBÁN Annamária hatalmas átlövésgólja a jobb felsőben. (22:18) (22:18)

42
    Két perces kiállítás Erdősinek, Varsányi lövő kezéhez nyúlt a levegőben. (22:18) (22:18)

42
    SOPRONYI a bal alsóba bombázza a hetest. (22:19) (22:19)

42
    Továbbra is teljesen nyílt az összecsapás. (22:19) (22:19)

43
    Wörz bal oldali átlövése nem jelent gondot Horváth-Pásztor számára. (22:19) (22:19)

43
    Újabb hazai kiállítás Orbán Annamária hagyja el a pályát. Több, mint 1 percig kettős hátrányban a Sió. Nincs hetes. (22:19) (22:19)

43
    Varsányi lábáról pattan a bal kapufára, majd ki az oldalvonalon túlra, DVSC oldalbedobás. Siska átlövésből ismét a kapufát találja el. (22:19) (22:19)

44
    Wörz ejt a bal szélről szinte, mellé. (22:19) (22:19)

44
    Varsányi próbálkozása a jobb szélről ismét Pastrovicsban hal el. Mindkét kapus remekül véd. (22:19) (22:19)

45
    A Debrecen nagy esélyt puskázott el, hogy nem tudott betalálni kettős előnyből sem. Kiegészül a Sió. (22:19) (22:19)

45
    Szekerczés lövését Horváth-Pásztor kapja ki a sarokból. (22:19) (22:19)

46
    Gorilska harcol ki hetest a falban. (22:19) (22:19)

46
    Kumpel érkezik a hetesre a kapuba. (22:19) (22:19)

46
    Izgalmas a meccs, SOPRONYI hetesből mínusz kettőre hozza a Debrecent. (22:20) (22:20)

47
    Fauszt kapufája SUCH Nelly elé pattant, aki kiváló szögből a jobb szélről góllal fejezi be! (23:20) (23:20)

47
    SOPRONYI a jobb felsőbe zúdítja az átlövést. (23:21) (23:21)

48
    PIEDADE fontos gólja beállóból újra háromra növeli a siófoki előnyt. (24:21) (24:21)

48
    Semleges nézőként is kiváló mérkőzés, 12 perccel a vége előtt még nem dőlt el semmit. (24:21) (24:21)

49
    Varsányit lenullázza ma Pastrovics, lekapja a jobb szélső ejtését. (24:21) (24:21)

49
    FAUSZT tör be középen és a bal felsőbe veri a labdát. (25:21) (25:21)

49
    SOPRONYI lassú átlövése becsorog a bal felsőbe pattanva. (25:22) (25:22)

50
    Kapufát lőtt a hazai csapat, Erdősi a hosszút vette célba. (25:22) (25:22)

50
    Kudor talpról bombázott kapura, Pastrovics hatalmas bravúrral véd lábbal. (25:22) (25:22)

51
    PIEDADE balra sodródva is gólt lő beállóból. Néggyel megy a Sió. (26:22) (26:22)

51
    Időt kér a Debrecen. Még mindig esélye van a vendégeknek is a győzelemre. (26:22) (26:22)

51
    GORILSKA beállóból eredményes Pastrovics keze mellett. (26:23) (26:23)

51
    Orbán technikai hibája után Varsányi szerez labdát önfeláldozóan. (26:23) (26:23)

52
    Sok a fault, követővel figyelnek Kudorra a hazaiak. (26:23) (26:23)

52
    Szekerczés passzívnál nyakra ütés miatt kap kettő percet, így már passzív sincs, de vendég emberelőny van. (26:23) (26:23)

53
    Törlés miatt áll a játék. Nagy a tét, kettőre jöhet fel a DVSC. (26:23) (26:23)

53
    Siska bal kettőből az oldalhálót rezgeti csak meg. (26:23) (26:23)

53
    Nem sieti el a fekete mezes csapat. (26:23) (26:23)

54
    Erdősi kap pontatlan passzt középen. (26:23) (26:23)

54
    Hetest harcol ki Karnik Szabina, Orbán 5,5 méteren állt Karnik elé. (26:23) (26:23)

54
    SOPRONYI váratlanul az ejtést választja, jól tette. Csak kettő a különbség, kérem! (26:24) (26:24)

54
    Most már biztos, hogy nem tud elhúzni ezen a meccsen a Siófok, bizonyára sok hazai szurkolóban felrémlik a Mosonmagyaróvár elleni mérkőzés végjátéka. (26:24) (26:24)

55
    Szalai hiába lő gólt jobb kettőből, előtte ellépte. (26:24) (26:24)

55
    Piedade kap kettő perces kiállítást. Kezd meleg lenni a pite a Siófoknak. Egyre jöhet fel a Loki és két percig előnyben a vendégek! (26:24) (26:24)

55
    SOPRONYI Anett középről, átlövésből, tisztán lő a bal felsőbe. Egy gól!! (26:25) (26:25)

55
    Időt kér a Siófok. Most minden eddiginél jobban kell a gól a hazaiaknak. (26:25) (26:25)

56
    Láb a Siófoknál, támad a Loki az ikszért. (26:25) (26:25)

56
    Sopronyi lépéshibája, a túloldalon Szekerczés lerohanásból a kapufát találja el. (26:25) (26:25)

56
    Pastrovics a túloldalon Siska ziccerét fogja, de a Lokié a kipattanó. Hihetetlen izgalmak a végjátékban! (26:25) (26:25)

57
    Piedade bravúros labdaszerzése után SUCH Nelly lerohanásból eredményes. (27:25) (27:25)

57
    A sokadik törlés ma. A Debrecen még mindig meccsben van az utolsó percekben is. (27:25) (27:25)

57
    KELEMEN nagyon szép gólt lő bal szélről a hosszú alsóba. (27:26) (27:26)

58
    Az utolsó három perc kezdődött el. (27:26) (27:26)

58
    ORBÁN hihetetlen fontos gólt lő átlövésből. (28:26) (28:26)

58
    Varsányi harcol ki hetest a túloldalon. (28:26) (28:26)

58
    SOPRONYI hetese Pastrovics kezéről szédül be a hálóba! (28:27) (28:27)

59
    Ismét óriási szüksége van a Siófoknak a gólra. (28:27) (28:27)

59
    Karnik Szabina védekezett jól, de marad a Siófoknál. (28:27) (28:27)

59
    Kiválóan megkeverték a vendégek védelmét a fekete mezesek, WÖRZ pedig középen begyalogolt. (29:27) (29:27)

59
    Piedade harmadik két perce, ezzel piros lap. (29:27) (29:27)

59
    Harmadik két perce tehát, Piedade kiszáll piros lappal. (29:27) (29:27)

59
    Időt kér a DVSC, 1 perc 16 másodperccel a vége előtt még mindig van esélye a Debrecennek, emberelőnyben játszhatnak végig. (29:27) (29:27)

60
    KELEMEN Éva a bal szélről ismét bebombázza a hosszú alsóba. Még mindig nem dőlt el a meccs. Utolsó perc! (29:28) (29:28)

60
    SUCH a jobb szélről kísérletezett, Horváth-Pásztor lábáról azonban most befelé pattant! (30:28) (30:28)

60
    Kelemen ejtését Pastrovics védi, ezzel eldől! (30:28) (30:28)

60
    Mérkőzés vége. (30:28)

Ez volt az a mérkőzés, ahol még ez az eredmény is a Debrecent dicséri. Végig meccsben voltak, erőn felül teljesítettek, a Siófok a Mosonmagyaróvár elleni formáját hozta, ám most a végén nem remegett a kéz, fontos, néha szerencsés gólokat szereztek a végén, csak az utolsó percben döntötték el a találkozó sorsát a hazaiak.

Ezek a kibrusztolt győzelmek is ugyanúgy két pontot érnek, mint a 20-gólos sikerek, a végén nagyon sokat érhet a Siófoknak ez a mai siker. A Debrecen emelt fővel mehet le a pályáról a mai teljesítménye után, különösen Horváth-Pásztor Bettina és Sopronyi Anett nyújtott kiemelkedőt, Kudor Kittinek is voltak jó periódusai.

A Siófok csapatában Pastrovics mellett Wörz, Orbán és Such nyújtott átlagon felülit, Szekerczésnek ma nem ment és Erdősi játékában is sok volt a hiba. Ezzel a győzelemmel a Siófok megerősíti harmadik helyét, 14 pontosak lettek.

Siófok – DVSC: 30-28!