Hollandia – Svédország 30:30 (vége) | Szerbia – Franciaország 16:27 (vége) | Horvátország – Németország 24:26 (vége)
Szlovákia – Montenegró 24:28 (vége)
Szerbia
16:27 (3:11)
Franciaország
szerda 10.12.2014, 18:00 • Gradski vrt Hall, Eszék • Európa-bajnokság

Előzetesen egy jóval szorosabb és kiélezettebb mérkőzésre számítottunk, ehhez képest csalódást jelentett a találkozó. Igazából már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa, a szerbek támadásában teljes volt a tanácstalanság. A franciák se különösen brillíroztak, de így is nyolcgólos előnnyel mehettek pihenőre.
    A fordulást követően a csapatok belementek az adok-kapokba, védekezésről és koncentrációról nem igazán beszélhetünk. A szerbeknél Lekic és Popovic gyengén játszott, a második félidőben a délszlávoknál Rajovic és Stoiljkovic vitte a prímet. A franciáknál Glauser kapus mellett Lacrabere és Niombla játszott átlagon felül.
    Franciaország ezzel a győzelemmel továbbjutott, míg a szerbek egyelőre pont nélkül állnak, nagy bajban vannak déli szomszédaink.
    Köszönöm a figyelmet! (19:48:13)

60
    Mérkőzés vége. (16:27)

60
    A szerbek már különösen nem erőltették a támadást, nagy a francia öröm a pályán. (16:27)

59
    GNABOUYOU a végére elkapta a fonalat, bátran lövöldözget távolról is, de ami lényeges, hogy eredményesen is teszi. (16:27)

58
    Bandelier vállalta el a szerbek hétméteresét, hanyagul dobta, Glauser könnyedén lehúzta. (16:26)

58
    NZE MINKO kapott két percet, a szerbek pedig büntetőt dobhatnak. (16:26)

58
    Rohannak a csapatok, most mindkét oldalon kimaradt egy-egy támadás. (16:26)

57
    GNABOUYOU fejezte be ismét a franciák támadását, ezúttal is átlövésből volt eredményes. (16:26)

56
    STOILJKOVIC tört be bal kettőből, majd erőből bevágta. (16:25)

56
    GNABOUYOU felment, majd nagy gólt vágott, nem bonyolította túl az akciót. (15:25)

55
    RAJOVIC jól játszik, szélről ügyesen cselezett befelé, a befejezéssel sem akadt problémája. (15:24)

55
    NIOMBLA hamar visszaállította a tízgólos különbséget, rendezetlen védelemmel szemben támadtak a franciák, védőjét könnyen lerázta. (14:24)

54
    BANDELIER emelkedett magasra középen, nagy gólt vágott a szerbek kapusának. (14:23)

54
    A franciák emberhátrányban is betaláltak, PINEAU volt eredményes átlövésből. (13:23)

53
    Franciaország időt kért. (13:22)

53
    RADOJEVIC bal szélen kapta a labdát, Glauser feje fölött vágta a kapuba. (13:22)

52
    Kamto Njitam szándékosan lábbal ért a labdához, harmadik kiállítása után piros lapot kapott. (12:22)

51
    Glauser védett egy ziccert, a franciák viszont elhamarkodták a támadásukat. Szerbia jöhet ismét. (12:22)

50
    LISCEVIC középen összeszedett egy labdát, zavartalanul lőhetett, ezzel tíz a különbség. (12:22)

Szerbia: Risovic, Tomasevic (kapusok) – Krpez, Popovic, Stepanovic, Lekic, Zivkovic, Damnjanovic, Rajovic, Radojevic, Bandelier, Nisavic, Stoiljkovic, Cvijic, Lojpur
    Franciaország: Glauser, Leynaud (kapusok) – Kamto Njitam, Ayglon, Cisse, Pineau, Landre, Baudouin, Zaadi, Prouvensier, Dembele, Leveque, Nze Minko, Niombla, Lacrabere

Játékvezetők: Horváth, Marton