Orosz Nagydíj - Futam Piquet (BRA) (vége)
verseny vége
Orosz Nagydíj - Futam

Piquet (BRA)

szombat 06.06.2015, 15:00 • Moszkva, Oroszország • Formula E

Nem volt igazán izgalmas futam, Vergne indult az első kockából, de a rajtnál Nelson Piquet megelőzte a franciát és a befutóig meg is őrizte a vezetését. A futam feléig növelte előnyét, a boxmunkák után pedig szép lassan már el is vesztegette, nem volt, hova sietnie. Ezzel Nelson tovább növeli előnyét a világbajnoki összetettben Di Grassi előtt.

Prost és Senna visszafogottan szerepeltek, Prost a 9., Senna pedig csak a 16. helyen ért célba. Vergne végül ötödik lett. Heidfeld kiváló felzárkózást mutatott be, így lett negyedik, végül négy tized hiányzott neki a dobogóhoz. Magabiztos győzelem Piquet részéről, a londoni kettős záróforduló fog dönteni a bajnoki cím sorsáról.

Június utolsó hétvégéjén szombaton és vasárnap is élőben jelentkezünk a VB döntőjéről, tartsanak akkor is velünk!

GARCIA Antonio

3 laps+ 01:12.4 24.5 26.9 27.2 01:18.6 32 (ő célba ért három kör hátránnyal)
    20
    BIRD Sam

11 laps+

Verseny vége.

35
    Piquet az élen, Di Grassi nem tud közelebb kerülni, hamarosan befutó, nem lesz már változás.

35
    Trulli kiállt a garázsba hátsó szárny nélkül, neki ennyi volt a futam.

35
    Megkezdődik az utolsó kör, Di Grassi töltöttsége is 10% alatt, Vergne és Piquet töltöttsége kicsit kevesebb, de pont elég lesz egy körre. Trulli közben sajnos feladja.

34
    A letört hátsó szárny miatt sárga zászló van érvényben a hajtűnél, de nem jön be a biztonsági autó.

34
    Trullinak csapódik neki hátulról a kettővel mögüle előzni próbáló Duval, Wilsont is kijjebb tolja ezzel. Trulli hátsó szárnya letört!

34
    Elhaladtak a Kreml mellett is az élen állók, Piquet továbbra is vezet, de az előnye csak 1,6 mp.

33
    Piquet előnye csak minimálisan csökkent most, 2,3 mp még mindig. Három kör hátra. A legújabb mérési pont szerint viszont veszített hat tized másodpercet Piquet, még lehet ebből csata a végén.

32
    Sarrazin perdült meg a hajtűnél, mert Alguersuari lezárta előtte a szöget. Visszafordítja az autót, majd folytatja a francia.

32
    Vergne már nem veszélyes, 7.7 mp a lemaradása, sőt, Buemi 10,5 mp-es hátránya sem jelent veszélyt. Heidfeld támadásai abbamaradtak, közel 5 mp-cel marad le Buemi mögött.

31
    Di Grassi folyamatosan jön felfelé, már csak 2,4 mp-re marad le Piquet mögött. De Piquetnek nincs miért sietnie, már csak öt kör van hátra.

30
    Jó kis harc Trulli, Wilson és Duval között a 10. helyért.

29
    Piquet előnye 3,1 másodperc Di Grassi előtt, stabil. Vergne már 6 mp-re, Buemi már 13,3 mp-re marad le. Heidfeld 15 mp-re. Di Grassi az elmúlt körben két tizedet vert Piquet-re. Aztán újabb két tizedet a következő körben.

28
    Heidfeld autójában jóval több az elektromos nafta, mert egy körrel később tudott cserélni, így jobban nyomhatja neki.

27
    Nick Heidfeld 1:11,924-gyel megfutja az eddigi leggyorsabb kört és támadja Buemit, Vergne-től sincsenek messze.

27
    Bird elméletileg kifogyott az elektromos áramból. És gyakorlatilag is. Bent a boxban és feladja a futamot.