Budapest Honvéd FC – MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Paksi FC – Békéscsaba 4:0 (vége) | Fehérvár – Szombathelyi Haladás 0:1 (vége)
– Újpest FC 1:3 (vége)
Budapest Honvéd FC
2:1 (1:1)
MTK Budapest FC
szombat 25.07.2015, 15:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga • 2. forduló

Hullámzó volt a játék a két csapat részéről, néha a Honvéd, néha az MTK került kisebb fölénybe. A nagy meleg ellenére élvezetes találkozót láthattunk, amikor pedig már szinte elkönyveltük a döntetlent, akkor Vernes eldöntötte a találkozó sorsát. Összességében megérdemelten győzött a Honvéd, de az MTK is ugyanúgy lőhetett volna gólokat, simán lehetett volna fordított is az eredmény.

A Budapest Honvéd ezzel villámrajtot vett, az első két fordulóban a maximális hat pontot szerzik meg, ráadásul a tavalyi bajnok után a harmadik helyezettet verték meg. Kiváló kezdés!

Honvéd – MTK: 2-1!
    ---- (17:29:40)

90+4

90+4
    Nem volt sürgős a bedobás Baráth számára, sárga lapot kapott érte.

90+4
    Gyors MTK kontra fejlődött fel a jobb oldalon, Gera azonban a háta mögé kapja a labdát, ki is pattan róla a vonalon túlra.

90+3
    A Honvéd tartja elől a labdát, a jobb oldalon jutnak bedobáshoz és természetesen nem sürgős nekik a dolog.

90+3
    Kanta csúnyán fölé csavarja a szabadrúgást.

90+2
    Már a ráadásban járunk, de még nem tudjuk, hány percet tesz rá a játékvezető. Az MTK jut szabadrúgáshoz balról, ígéretes helyről.

90+1
    Hegedűs kezében a labda a szöglet után, most már sietnie kell az MTK-nak. A Honvéd lehet, hogy hatból hat pontot szerez a rajtnál?

90
    Prosser lőtt egy szépet jobbról, Hegedűsnek kellett védenie a léc alól, éppen befért volna!

89
    Thiam helyett Myke érkezik az utolsó percekre.

88
    A Honvéd gólt szerzett!
    Youla kiválóan lépett ki a bal oldalon, középre tálalt VERNES RICHÁRDNAK, aki jól vette át, majd a tizenhatoson belülről a jobb alsóba lőtte laposan! 2-1!

88
    Az MTK az utóbbi percekben kicsit átvette az irányítást, de nő az esélye az iksznek.

87
    Bobál kapott sárga lapot, Vukmirnak lépett oda.

86
    Prosser érkezik a hazai csapatba harmadik csereként, Vécseit váltja.

86
    Hrepka forgolódik a Honvéd kapujának előterében, lövésébe azonban belelépnek.

85
    Fejes közben terítik le Besét a saját térfelének közepén, kifelé szabadrúgás.

84
    Bobál szép csellel küldi el hátul Torghellét és szerzi meg a labdát.

83
    Gera remek csellel indult meg a bal oldalon egy ritmusváltással, majd nem jó megoldást választva a bal alsó mellé gurít futtából!

82
    Leült a mérkőzés az elmúlt percekben, helyzetbe sem kerülnek a felek jó ideje, pedig a meccsnek voltak nagyon élvezetes szakaszai.

Gólok: 44. Kamber, 88. Vernes – 39. Strestik

Lapok:   87. Bobál (HNB), 90+4. Baráth (HNB) – 45+2. Thiam (MTK), 74. Torghelle (MTK)

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Botka, Bobál, Nagy G. (Gazdag 56'), Hidi – Kamber, Baráth, Vécsei (Prosser 86'), Holender (Vernes 64') – Youla, Ignjatovic
    Cserék: Horváth A. – Gazdag, Prosser, Lovric, Csábi M., Vernes, Erdélyi

MTK Budapest FC: Hegedűs – Bese, Vukmir, Mato Grgic, Vadnai – Thiam Khaly I. (Myke 89'), Kanta, Szatmári – Strestik (Hrepka 79'), Torghelle, Varga Sz. (Gera D. 72')
    Cserék: Groppioni – Nagy T., Poór, Hrepka, Bouard Ramos Myke, Gera D. R., Vogyicska

Játékvezetők: Kassai Viktor – Erős G., Medovarszki J.