Manchester City – Manchester United 2:3 (vége) | Everton FC – Tottenham Hotspur 2:1 (vége) | West Ham United – Liverpool F.C. 2:3 (vége)
Manchester City
2:3 (0:2)
Manchester United
vasárnap 09.12.2012, 14:05 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl, az első félidőben meglepte két gyors Rooney góllal a Cityt a United, ezután a vendégek játszottak jobban.
    A második félidőben a hazaiak nem kezdtek meggyőzően, de Mancini jól cserélt, Tevezzel jobban pörgött a City, sikerült is Nasri által szépíteni, majd Zabaleta jó teljesítménye meghozta a gyümölcsét és az egyenlítést.
    A hajrában nagyon nyomott a hazai csapat de Van Persie ismét bizonyította klasszisát, kiváló szabadrúgásával megszerezte a United a vezetést.
    A döntetlen igazságosabb lett volna, dehát ezért nagy csaták ezek, egyik csapat sem adja olcsón a bőrét. (16:36:57)

96
    Tevez odarúg mérgében, de megússza a sárgát.

95
    Barry lépett oda keményen Rooneynak-sárga.

94
    Közben egy renitens szurkoló szaladt be a pályára, levitték a biztonságiak.

93
    Ferdinadot megdobta egy néző, felszakadt a szemöldöke!

92
    A Manchester gólt szerzett!

VAN PERSIE szabadrúgása megpattan a sorfalon és Hart nem tudott már védeni, a labda a bal alsóban landolt !