Real Zaragoza – Levante 0:1 (vége) | Valencia – Rayo Vallecano 0:1 (vége) | Real Madrid – RCD Espanyol 2:2 (vége)
Barcelona – Atlético Madrid 4:1 (vége)
FC Barcelona
4:1 (2:1)
Atlético Madrid
vasárnap 16.12.2012, 21:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

A mérkőzés végén felcsendült a Barca induló. Van is miért! Ahogy ma legyőzték ellenfelüket, azt tanítani kéne. Hátrányból, magabiztosan. Csak egy félidőn át kellett izgulniuk a katalán szurkolóknak. Ma csak egy félidő erejéig tudott felnőlni a feladathoz az Atlético Madrid csapata és jogosan tehetjük fel a kérdést, hogy vajon csak papíron a második legjobb spanyol csapat?

Köszönöm a figyelmüket! (22:52:45)

90+2
    Még passzolgat a Barca, hogy stílusosan fejezze be a mérkőzést.

90+1
    David Villa puskáz el egy lehetőséget.

90+1
    2 percet hosszabbít a vezetőbíró.

90
    Eldőlt a mérkőzés, igaz nem most, hanem tulajdonképpen már a harmadik katalán gólnál.

88
    A Barca gólt szerzett!

Elképesztő hiba! Amíg a védő forgolódik, addig már ott is terem LIONEL MESSI, aki kihasználja a madridi védelem gyermeteg hibáját. Elegánsan emelt a kapuba.

86
    Madridi szögletet követően Valdés szedi le biztosan a labdát, majd jó nagyot rúg bele.

85
    Thiago sárgul be.

85
    Adriano helyett Dani Alves.

83
    Passzolgat a Barcelona, énekelnek a szurkolók, így megy ez általában a katalán fővárosban.

81
    A sarokrúgás nem jelentett veszélyt a katalánoknak.

81
    Madridi szöglelet látunk majd.

80
    Egy veszélyes Iniesta lövés, de végülis csak összeszedi a labdát Courtois.

80
    Pedro le, David Villa be.

Elfáradt a fővárosi alakulat, nem is csoda, ha egész meccsen nyomozni kell a labdát.

78
    Most egy kicsit a madridiak passzolgatnak, de nem sikerül ez nekik túl hosszasan.

77
    Letámad az Atlético, meg is zavarja egy pillanatra a vendéglátókat. Kérdés, előbb ezt miért nem tették?

75
    Sánchezt Thiago váltja.

75
    Falcao nem bírja idegekkel, ahogy csapata csak nézi, hogy labdázgat az ellenfél, így odapakol egy katalánnak.

Gólok: 36. Adriano, 45. Busquets, 57. Messi, 88. Messi - 31. Falcao

Lapok:   85. Thiago (FCB) - 47. Suárez (ATM)

FC Barcelona: Valdés – Adriano (85. Dani Alves), Piqué, Puyol, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Sánchez (75. Thiago), Messi, Pedro (80. David Villa)
    Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe Luis (46. Díaz) – Koke, Mario Suárez (56. Adrian), Gabi, Turan – Falcao, Diego Costa (60. Tiago)

Játékvezetők: Pérez – Sobrino, Martínez