Real Zaragoza – Levante 0:1 (vége) | Valencia – Rayo Vallecano 0:1 (vége) | Real Madrid – RCD Espanyol 2:2 (vége)
Barcelona – Atlético Madrid 4:1 (vége)
Real Madrid
2:2 (1:1)
RCD Espanyol
vasárnap 16.12.2012, 19:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Primera División

A forduló előtt mindössze 11 pontos, utolsó előtti Espanyol óriási meglepetésre döntetlenre tudta hozni az összecsapást.
    A fordítás után a Real Madrid visszavett, ám úgy tűnt a vendégek képtelenek helyzeteket kialakítani. Ekkor a két csere, Christian Alfonso és Albín felnőtt Sergio Garcia első félidei teljesítményéhez, és egyenlíteni tudtak.
    A madridiak a létező legkönnyebb ellenfelet se tudták legyőzni, ami a Király Kupa vereség után méginkább kínos.
    Ennek az eredménynek leginkább az egymás ellen küzdő FC Barcelona - Atletico párosnál örülnek legjobban. (20:57:57)

90
    4 perc ráadás

80
    Ronaldo is besárgult rossz ütemű becsúszásért, amit Christian Alfonso sérelmére követett el.
    Az elmúlt percek a játék tördeléséről szólnak leginkább

78
    Victor Sanchez Mata kapta az újabb sárgát, Ramos felrúgásáért

76
    A másik oldalon a Garcia - Christian páros próbálkozott, kevesebb szerencsével

75
    Ronaldo-Özil-Morata volt a labda útja, Morata fejesét menteni tudta a vendégek kapusa

73
    Cserélt a Real is, Morata érkezett, Callejon leült a kispadra

71
    A madridiak kicsit vissza vettek a korábbi lendületükből

László Zakupszki

Gólok: 46. C.Ronaldo, 48. Coentrao - 31. Garcia, 88. Albín

Lapok:   69. Alonso (RMA), 80. Ronaldo (RMA) - 13. Wakaso (ESB), 61. Christian (ESB), 78. Mata (ESB), 89. Albín (ESB)

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, S. Ramos, Coentrao - Khedira, X. Alonso - Callejon (Morata,73.), Modric (Di María, a szünetben), Özil - C. Ronaldo
    RCD Espanyol: Casilla - J. Lopez, Colotto, Moreno, Alvarez (Capdevila, 59.) - V.Sanchez Mata, Forlín - Simao, Verdu (Albín 69.), Wakaso (Christian, 29.) - S. Garcia

Játékvezetők: Mateu Lahoz - (Fernandez, Alvarez)