Csehország – Lettország 4:2 (vége) | Szlovákia – Niemcy 2:1 (hosszabbítás vége) | Svájc – Csehország 3:4 (hosszabbítás vége)
USA – Szlovákia 9:3 (vége) | Svédország – Finnország 7:4 (vége) | Oroszország – Kanada 1:4 (vége)
Oroszország
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Kanada
hétfő 31.12.2012, 15:00U18 Div. I/B Férfi Világbajnokság

Meglepően sima, de annál inkább megérdemelt győzelmet arattak a vendégek. Ma egyértelműen jobbak voltak a házigazdáknál. A juharlevelesek a meccs elejétől irányítottak, dinamikusabban, jobban hokiztak az orosz csapattól. A hazaiak végig nehézkesen, ritmustalanul játszottak. Ma az oroszok csalódást okoztak, ez egy házigazdától kevés, ráadásul ha orosz válogatottról van szó, akkor ez hatványozottan érvényes. A hazaiak az egyenes kiesési szakaszban javíthatnak. A kanadaiak nem akármilyen skalpot gyűjtöttek be, idgenben ütötték ki az orosz válogatottat. Azért ez sem gyakori. Még az is lehet, hogy a későbbiekben viszont találkozik a két csapat, nem akármilyen mérkőzés lenne..

Köszönöm a figyelmüket! (17:30:27)

60:00

59:41
    Subban azonban kivárt Tkachyov lövésénél, így marad az 1:4!

59:41
    Tkachyov ellen követtek el szabálytalanságot, így büntető következik.

59:33
    Kanada gólt szerzett!

JONATHAN HUBERDEAU üres kapuba passzolja a korongot, ezzel eldönti az összecsapást.

Assziszt nélküli találat.

59:00
    Kapus nélkül az oroszok. A kanadaiak tilosan szabadítanak fel.

58:40
    Makarovnak nincs lehetősége lekorcsolyázni.

55:00
    A hazaiaknak valamit ki kell találniuk, mert már csak 5 perc tiszta játékidő van hátra.

52:50
    Khokhlachev hibázott ígéretes helyzetben.

52:15
    Grigorenko lövésének Subban a végállomása.

51:35
    Slepyshev tüzelt magasan Subban kapuja fölé.

50:30
    Kemény párharcok folynak a jégen.

49:57
    Rattie ereszt el egy életerős löketet Makarov kapujára.

49:15
    Az oroszok támadásban tanácstalanok.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 18. Kucherov - 15. Hamilton (Nugent-Hopkins), 16. Scheifele (Huberdeau, Nugent-Hopkins), 27. Drouin (Nugent-Hopkins), 60. Huberdeau

Oroszország: Makarov (Vasilevsky) - Yarullin, Nesterov, Dyakov, Dyblenko, Mironov, Koledov, Sergeyev - Yakupov, Khokhlachev, Zharkov - Kucherov, Slepyshev, Grigorenko - Tkachyov, Nichushkin, Kosov - Shalunov, Mozer, Kapustin

Kanada: Subban (Binnington) - Harrington, Hamilton, Ouellet, Reinhart, Rielly, Wotherspoon, Murphy - Nugent-Hopkins, Scheifele, Drouin - Rattie, Huberdeau, Strome - Ritchie, Danault, Jenner - Camara, Lipon, MacKinnon - McNeill

Játékvezetők: Dumas, Sjoqvist - George, Stano