Real Madrid
1:1 (0:0)
FC Barcelona
szerda 30.01.2013, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Spanyol Kupa

Nyílt maradt a döntőbe jutás kérdése, miután döntetlent hozott az idei első el Clásico.
    Fábregas góljával hamar, 5 perc elteltével vezetést szereztek a katalánok a második félidőben, ekkor érezhetően megtörni látszott a madridi csapat. 2-3 komoly ziccere is volt a Barcelonának, hogy lezárja a fontosabb kérdéseket a párharcban, de nem élt vele, és a madridiak egyik legjobbja, Raphael Varane 81. percben fejelt góljával egalizáltak a blancók.
    Messi halványabban szerepelt önmagához képest, Ronaldonak pedig nem volt szerencséje ma a befejezéseknél, talán majd a Camp Nou-ban, a visszavágón.
    Összességében Puyolék örülhetnek, hiszen megszerezték a fontos idegenbeli gólt, és ők várhatják kedvezőbb helyzetből a második felvonást! (22:58:25)

90
    3 perc lesz a hosszabbítás

89
    Xabi Alonso késik el Messi szerelésénél, kijárt már neki a lap

89
    Tisztáznak a hazaiak, de a labda marad a katalánoknál

88
    Xavi indítja Jordi Albát, aki 16 méterről tüzel, Diego Lopez szögletre üti a labdát!