Patriot Budapest
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
HK MVD Balasiha
vasárnap 17.02.2013, 15:30 • Jégpalota, Budapest • MHL

Sajnos az első harmadbeli 7 perces rövidzárlat megpecsételte a meccset. Az egész meccsen látszott a fiúkon a fáradtság és sajnos nem voltak képesek a későbbiekben sem annyira felpörögni hogy szorosabbá tegyék az eredmény. De holnap újabb esély nyílik az eredménysor kozmetikázására, várunk akkor is mindenkit. (17:38:20)

58:44
    Kiállítás a hazaiaktól. Holesa büntetése akadályozásért és durva játékért 2+2 perc.

58:20
    Bazanov lövése kiperdül Boraros kesztyűjéből, de szerencsére elcsorog a kapuvas mellett.

57:29
    A hazaiak kiegészülnek.

57:00
    Ezúttal Boraros bravúrja is kell, hogy a rövid oldalon ne csorogjon be a korong Ilin lövése után.

56:22
    Jó védekezést láthatunk most a Patriottól hátrányban, alig tudnak kapura lőni a vendégek.

55:29
    Kiállítás a hazaiaktól. Medved büntetése 2 perc, akadályozásért.

54:50
    Kiállítást reklamálnak a vendégek, Nikolaev visszahúzásáért, azonban a bíró keze lent marad.

53:38
    Hazai ellentámadás, a gyengécske lövést Botsarov könnyedén hárítja.

53:15
    És majdnem itt a következő gól, de Boraros ezúttal hatalmas bravúrral védeni tud.

52:39
    HK MVD Balasiha gólt szerzett!
    Az ellentámadásból sajnos gólt szereznek a vendégek. Ezúttal IVAN IGUMOV talált be Boraros kapujába. Gólpassz: Stanislav Matveev és Dmitrij Goldenkov.

52:21
    Végre egy hazai lövés. Dolnik bombája száll a kapu fölé.

51:00
    A hazai játékosok sajnos már az ellenfél harmadába is csak elvétve tudják bevinni a korongot, láthatóan nagyon fáradtak. Az ellenfél csak a hazai kapus bravúrjainak köszönhetően nem növeli az előnyét.

50:00
    Sipov lő egy védő takarásából, de Boraros ki tudja tolni a korongot mamuttal.

48:58
    Közeli Nikolaev lövés, Boraros spárgázva véd.

48:09
    Les (PAT).

48:02
    Tilos felszabadítás (PAT).

48:00
    Birjukov lövését blokkolja egy hazai védő.

47:20
    Kis kakaskodás a hazai kapu előtt, a bírók gyorsan közbeavatkoznak, mielőtt elfajulna.

47:15
    Becsapós lövés Bazanovtól a bal oldalról, Boraros egy pillanatig nem tudja hol a korong, de aztán kiderül szerencsére, hogy rajta fekszik.

46:50
    Nagyon ügyesen tartják a korongot a vendégek, hosszú másodpercekig időznek a támadó harmadban.

45:05
    Karpuskin teszi közelről kapura a pakkot, Boraros vetődve hárítani tud.

44:20
    Sokat tartják a korongot a saját kapujuk mögött a Patriot játékosai, érződik a tanácstalanság a fiúkon.

43:05
    A hazai csapat kiegészült.

42:16
    Újabb Barancev lövés, Boraros ezúttal egyből fogja.

41:20
    Barancev bombája kiperdül Boraros kesztyűjéből, de szerencsére a kapu mellé esik a korong.

41:05
    Kiállítás a hazaiaktól. Piacka büntetése 2 perc, bottal lökésért.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban sajnos nem a Patriot játéka javult fel, hanem a Balasiha csökkentette a tempóját a hazaiak szintjére. A játékrészben 1-1 gól született mindkét oldalon, a vendégek a biztos előny tudatában már nem hajtanak annyira, míg a hazaiak nem tudnak magasabb fokozatra kapcsolni.

40:00

39:42
    A végére egy Bozik bomba marad, de a lövés Botsarov ölében hal el.

39:00
    A harmad utolsó perce kezdődik.

38:18
    Uvarov kapura lövés, Boraros védés.

37:28
    Birjukov cselezget szemet gyönyörködtetően, de a 3. védő már azért rajta is kifog.

36:35
    Az eddig is igen aktív Sipov lő ismét kapura, de a korong a kapu mögötti plexin csattan.

36:16
    Rálöknek egy Patriot védőt a saját kapujára, ami megadja magát, így áll egy pár másodpercig a játék.

35:00
    sokadik eladott korong miatt meghiúsult hazai támadás. Most már a vendégek sem támadnak olyan intenzíven, kicsit lassult a játék.

33:43

33:25
    Egészen kitámad a vendég csapat, érzik ők is hogy nincs igazán formában a Patriot ma.

A védelem továbbra sem áll a helyzet magaslatán, a szélről beadott korongok szinte minden esetben akadálytalanul jutnak el a centerig.

31:36
    Újabb vendég helyzet. Ezúttal Markovin pöckölt egy korongot kapura, szerencsére a játékszer pont Boraros kezébe hullott.

30:20

30:00
    Egy újabb eladott korongból alakul ki vendég helyzet, a lövés azonban a plexi fölötti hálóban köt ki.

28:58
    Patriot gólt szerzett!
    Gólt ítélt a játékvezető. A gólszerző: MICHAL GLEMBA. Gólpassz: Martin Kalinac és Anton Berlyev

Gólnak örülnek a hazaiak, azonban a kapu elmozdult, így a bíró a videobíró segítségét veszi igénybe, hogy tisztázzák a helyzetet.

28:06
    Bent a 4. vandég gól is a maroknyi orosz szurkoló legnagyobb örömére. A gólszerző VLADIMIR DIACENKO. Gólpassz: Dmitrij Markovin és Ilia Sipov.

27:41
    Dolnik kap majdnem hajszálpontos korongot, de sajnos csak a bot végével éri el nagy nehezen, így viszont már nem tudja kapura tenni.

26:13
    Ígéretes hazai támadás végén újfent a védők blokkolnak. Botsarovnak nem nagyon akadt eddig dolga a jól teljesítő vendég védők mögött.

25:33
    Markovin lő közelről, de a rövid felsőbe tartó korongot Boraros fogja.

24:31
    Mindkét csapat kiegészül.

24:20
    Diacenko kotor egy korongot kapura, de az centikkel a vas mellett csúszik el.

23:30
    Sajnos a hazai támadójáték nem lett jobb a második harmadban sem. Feltűnően sok a pontatlan passz, eladott korong a támadó harmadban.

22:31
    Kiállítás a vendégektől is. Nikolaev büntetése bottal akasztásért 2 perc.

22:28
    Kiállítás a hazaiaktól. Priganc büntetése 2 perc, akadályozásért.

22:15
    Távoli Uvarov lövés, a korong azonban elkerüli a hosszú felsőt.

21:25
    Kemény szerelés a hazaiak részéről. A vendég játékos a jégen is marad pár másodpercre, kiállítás szerencsére nincs.

21:11
    Tilos felszabadítás (MVD)

20:46
    Ígéretes Glemba lövés, egy védő azonban blokkolni tud.

20:31
    Les (MVD)

20:01

Sajnos nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a Patriot számára, a vendégek támadtak jobbára és ami még rosszabb hogy elég jó hatékonysággal tették ezt. A harmad derekára már 3 gólos volt a hazai hátrány, és sajnos a harmad további részében sem lehetett azt az erőt érezni a csapaton, ami a felzárkózáshoz szükséges lenne. Reméljük a szünetben sikerül valamit kieszelni és a második harmadban jobb támadójátékkal és keményebb védekezéssel meglepni a vendég MVD-t.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:52
    A vendégek kiegészülnek.

19:30
    Sajnos előnyben is igen harmatos a hazai támadójáték. Sok a pontatlan passz, lassú korong.

19:00

17:52
    Kiállítás a vendégektől. Kobelev büntetése 2 perc, magas bottal való játékért.

17:32
    Nikolaev helyzet, a korong azonban elakad egy védőben.

17:00
    Ezúttal távolról próbálkozik Bazanov, Boraros védeni tud.

16:00
    Nagyon foghíjas ma a hazai védelem, a vendégek a gólvonalig passzolgathatják a korongot anélkül, hogy bárki beleérne Patriot részről.

15:20
    Szépen építkeznek ismét a vendégek, ezúttal azonban már a védők tudnak takarítani, a kapusig nem jut el a korong.

15:05

14:12
    Sajnos hátrányban is veszélyesek a vendégek, a pontatlan Patriot passzokra azonnal lecsapnak és csak Borarosnak köszönhetően nincs újabb gól.

13:24
    Az első vendég kiállítás letelik.

13:05
    Kiállítás a vendégektől. Bojtsuk büntetése 2 perc, bottal akasztásért.

13:05
    Szép támadás a bbal oldalon, a középre beadott korong centikkel csúszik le a bevetődő Kubica előtt, aki így a kapust és a kaput is elsodorja.

12:35
    Szépen állnak fel a hazaiak előnyben. Egy bődületes Kalinac lövés jön ki a vendég kapusról, de a kipattanóra egy védő ér oda leghamarabb.

12:02
    Kiegészülnek a hazaiak, bő 1 percig emberelőnyben játszhatnak.

11:24
    Kiállítás a vendégekről. Akisin büntetése 2 perc, magas bottal való játékért.

11:15
    Egy Nemes-Hardi összjáték után alakul ki helyzet, de sajnos kiszorított helyzetből kénytelenek kapura lőni, könnyű préda a kapusnak.

10:42
    Újabb vendég lövés, bár ez inkább csak lövésecske volt, éppen hogy elvánszorog a korong a kapuig.

10:02
    Hazai kiállítás. Potehin büntetése 2 perc, testre ütésért.

10:02
    Hatalmas vendég helyzet. Sipov lőtt kapura, Boraros a kapuvas segítségével hárít.

09:25
    Az időkérés után próbálnak felpörögni a hazaiak, de a vendégek szívós védekezése ellen ez még mindig kevésnek bizonyul.

09:09
    Berlyev ugrik ki egy lecsorgó koronggal, de sajnos az utolsó mozdulat nem sikerült és kimarad a helyzet.

07:44
    A Patriot időt kért.

07:44
    Futószalagon jönnek a találatok. Egy már-már tanítanivaló összjáték után ALEKSEJ BAZANOV talál be Boraros kapujába. Gólpassz: Dmitrij Bojtsuk és Gleb Korjagin

07:12
    Nem lassítanak a tempón a vendégek, újabb lövés, újabb Boraros védés.

06:41
    Egy szép egyéni kiugrás után ILIA SIPOV húzza el a korongot Boraros mellett és Szerzi a második vendég gólt. Gólpassz: Dmitrij Akisin

06:00
    Tilos felszabadítás (MVD).

05:20
    Igen szerencsétlen gólt kapnak a hazaik. Egy lerohanás DMITRIJ UVANOV után lő kapura, a korongot Boraros már majdnem fogja, de valahogy átcsúszik a mamutjai között és kínos lassúsággal csúszik végül centikkel a gólvonal mögé. Gólpassz: Aleksej Bazanov és Dmitrij Markovin

04:51
    Szép ellentámadás után Berlyev piszkálja kapura a korongot, a vendég kapus hárít.

04:00
    Aktívak a vendégek a Patriot harmadában, kicsit beszorulnak a hazaiak.

03:32
    Megvan az első hazai lövés is, könnyedén hárít azonban Botsarov.

03:05
    Kobelev (MVD) cselezi magát a kapuig, de Boraros hárít.

02:34
    Adok-kapok a hazai kapu előtt, a Patriot védők nehezen kaparintják meg a korongot, de végül helyzet nem alakul ki.

02:19
    A hazai csapat kiegészül.

02:00
    Hátrányban is bátran kitámadnak a hazaiak. Próbálnak korongot szerezni.

01:27
    Egy távoli lövésre tenyerel rá Boraros.

01:00
    Előnyben kicsit tanácstalanok a vendégek.

00:19
    Nem sokat kellett várni az első kiállításra. Travnicek büntetése 2 perc, bottal akasztásért.

00:01

A listavezető után a 6. helyezett látogat a Jégpalotába a mai napon. Nem lesz könnyű a mérkőzés, ugyanis csak egy pihenőnap ékelődik be a 2x2 mérkőzés közé. A MVD legutóbb szintén az Atlanti ellen kapott ki, azóta azonban 7 mérkőzést nyert zsinórban, mondhatjuk tehát hogy egy jó formában levő csapat lesz a Patriot vendég.

Nem szabad azonban csüggedni, a hazai csapat készen áll a mérkőzésre és a lelkes szurkolótábor buzdítása minden bizonnyal megkétszerezi az erejüket.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

urimate

Gólok és gólpasszok: 29. Glemba (Berlyev, Kalinac) - 6. Uvarov (Bazanov, Markovin), 7. Sipov (Akisin), 8. Bazanov (Bojtsuk, Korjagin), 29. Diacenko (Markovin, Sipov), 53. Igumov (Matveev, Goldenkov)

Patriot Budapest: Boraros (Vay) - Kubica, Travnicek, Glemba, Kalinac, Berlyev - Holesa, Varholik, Bozik, Piacka, Dolnik - Potehin, Bittner, Pipek, Hardi, Nemes - Bajanik, Medved, Gelfanov, Daniska, Priganc
    HK MVD Balasiha: Botsarov (Kornakov) - Karpuskin, Akisin, Ilin, Sipov, Diacenko - Tomkin, Barancev, Markovin, Birjukov, Sidljarov - Kobelev, Matveev, Bojtsuk, Bazanov, Uvarov - Korjagin, Lipkan, Nikolaev, Igumnov, Goldenkov