Avangard Omszk – HK Szibir Novoszibirszk 5:0 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – Szalavat Julajev 3:4 (hosszabbítás vége) | Traktor Cseljabinszk – Barisz Asztana 3:4 (hosszabbítás vége)
AK Barsz Kazany – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 5:1 (vége) | Lokomotiv Jaroslavl – Szeversztal Cserepovec 2:1 (vége) | CSZKA Moszkva – Lev 3:2 (szétlövés után)
Dinamo Moszkva – HC Slovan 3:2 (hosszabbítás vége) | SZKA Szentpétervár – Atlant Mityiscsi 7:0 (vége)
hosszabbítás vége
Metallurg Magnyitogorszk
3:4 (2:2, 0:1, 1:0, -0:1)
Szalavat Julajev
csütörtök 21.02.2013, 14:00 • Arena Metallurg • KHL

Egy dinamikus, kiegyenlített mérkőzésen a hosszabbításban szerzett góllal győzedelmeskedett a Szalavat. Mind a két csapat megérdemelte volna a győzelmet, de ugye csak az egyik csapat nyerhet. Az biztos, hogy a párharc következő meccsei igen izgalmasnak ígérkezik. (16:51:19)

62:15
    A Szalavat gólt szerzett!

SVITOV robbant ki a bal oldalon, majd szépen kilőtte a sarkot.

61:35
    Óvatosan adogatnak a hazaiak.

60:09
    A vendégek hozzák el a korongot a bulit követően.

60:01
    A hosszabbítás megkezdődött.

Kiegyenlített 60 percet láttunk a pályán, így a 3:3-as eredmény reálisnak mondható. Nehéz megjósolni a mérkőzést végét, itt már bármi megtörténhet.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:30
    Lassan vége a harmadnak, a felek készülhetnek a hosszabbításra.

58:27
    Filatov ugrott ki, egyedül vezethette a kapusra a korongot, de a hazai portás a helyén volt.

57:18
    A bedobást a vendégek hozták el.

56:30
    Tarkki kapott le a levegőből egy lövést.

55:31
    A vendégek kis híján megszerzik a vezetést, de a korong nem halad át a gólvonalon.

54:59
    A Szalavat játékosai reklamálnak, mert szerintük kiállítás járt volna egy hazai játékosnak.

53:15
    Zuccarello húzogatott szépen a vendégek kapujánál, de végül korongot veszít.

52:03
    Áll a játék, buli következik.

51:15
    Zdunov megy be a Szalavat harmadába, el is lövi a korongot, de lövése elkerüli a kaput.

50:00
    10 perc maradt hátra a mérkőzésből, még semmi nem dőlt el.

48:25
    A Metallurg gólt szerzett!

VIKTOR ANTIPIN lőtte a hazaiak harmadik és egyúttal egyenlítő gólját,
    Mozjakin pontos passzát követően szépen helyezett a kapuba.

Assziszt: Szergej Mozjakin.

46:30
    Platonov szalomozott el szépen, de végül lövésig nem jut el.

Gólok és gólpasszok: 8. Zuccarello (Mozjakin), 8. Kazionov ( Chabarov ), 49. Antipin ( Mozjakin) - 12. Zinovjev (Ruzhichka, Filatov), 16. Zinovjev (Ruzhichka, Proshkin), 29. Pihlström (Koltsov), 63. Svitov

Metallurg Magnyitogorszk: Ahonen (Gelashvili) - Bondarev, Misherin, Antipin, Birjukov, Tverdovskij, Metljuk, Chabarov - Zuccarello, Kazionov, Koroljuk - Mozjakin, Zdunov, Hodgman - Platonov, Gulash, O'Reilly - Lisin, Kosov, Malinskij - Jakubov.
    Szalavat Julajev: Tarkki (Vasilevskij) - Blatak, Proshkin, Zubarev, Koltsov, Sopel, Konev, Atushov, Isangulov - Ruzhichka, Filatov, Zinovjev - Mirnov, Pihlström, Slepyshev, Svitov, Pankov - Gluchov, Saprikyn, Musatov.

Játékvezetők: Vasiljev, Gashilov - Sivov, sheljanin