Avangard Omszk – HK Szibir Novoszibirszk 5:0 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – Szalavat Julajev 3:4 (hosszabbítás vége) | Traktor Cseljabinszk – Barisz Asztana 3:4 (hosszabbítás vége)
AK Barsz Kazany – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 5:1 (vége) | Lokomotiv Jaroslavl – Szeversztal Cserepovec 2:1 (vége) | CSZKA Moszkva – Lev 3:2 (szétlövés után)
Dinamo Moszkva – HC Slovan 3:2 (hosszabbítás vége) | SZKA Szentpétervár – Atlant Mityiscsi 7:0 (vége)
AK Barsz Kazany
5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk
csütörtök 21.02.2013, 16:00 • TatNyefty Arena, Kazany • KHL

A vártnál talán könnyebben fektette két vállra a Kazany a Nyizsnyekamszk együttesét. Előzetesen is a hazaiak voltak esélyesek, azonban 5:1-es győzelemmel talán még ők sem számoltak.

Köszönöm a figyelmüket! (19:00:29)

60:00

59:00
    Utolsó perc kezdődik, valószínű izgalmakban már nem lesz részünk.

58:00
    Két perc maradt hátra a találkozóból.

57:30
    A vendégcsapat már rég beletörődött a vereségbe.

56:58
    A Kazany gólt szerzett!

DENIS GOLUBEV góljával kiütés felé sodorja a Kazany a Nyizsnyekamszk együttesét. Bodrov löketét még védte Dalton, azonban társa próbálkozásánál már tehetetlen volt.

Gólpassz: Evgeny Bodrov

55:52
    Teljes létszámban a vendégcsapat.

54:52
    A kiállítás fele már letelt.

53:52
    Koukal (Neftyehimik) magas bottal való játék miatt kiáll két percre.

53:02

ALEXEI ZHERDEV góljával immár háromgólos hátrányban vannak a vendégek. Megnyugtató előnyt szerez az AK Barsz Kazany csapata.

Gólpassz: Niko Kapanen és Nikolai Zherdev

51:13
    Seluyanov (Neftyehimik) botfogás miatt áll ki két percre.

47:31
    Shulakov (Neftyehimik) áll ki két percre, mivel gáncsolt.

46:55
    Mamashev a kapuvasat találja telibe!

46:15
    Morozovot állítja meg a vendégcsapat védelme, oda a lehetőség.

45:00
    Eddig a küzdelem dominál ebben a harmadban.

41:55
    Barulin kapust foglalkoztatták, aki állta a sarat.

41:18
    Tilos felszabadítás a vendégek oldalán.

40:30
    Emberelőnyben játszik a vendégcsapat.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A második harmadban ráijesztettek a vendégek a hazaiakra. Azonban még időben kapcsoltak a Kazany játékosai és újra kétgólos előnnyel vonulhatnak pihenőre.

Maradjanak velünk!

40:00

39:58
    Obukhov (AK Barsz) gáncsolt, így pihen majd két percig.

39:00
    Egy perc van hátra a második harmadból.

38:42

LAURIS DARZINS góljával újra kétgólos előnyben a házigazda. Megint jól időzítették a gólt a hazaiak, éppen szünet előtt.

Gólpassz: Ilya Nikulin és Konstantin Barulin

36:45
    Nagy küzdelem folyik a jégen.

35:16
    Teljes létszámban a Kazany együttese.

34:10
    Berezin tüzelt veszélyesen a kék vonalról.

33:16
    Zakharchuk (AK Barsz) gáncsolt, így jutalma két perc lesz.

32:15
    Darzins veszélyeztette a vendégek kapuját.

31:00
    Nem sokon múlott, hogy a hazaiak második góljukat is megkapják embereőlnyben. Lewandowski ordító gólhelyzetet hagyott ki!

30:35
    Nikulin lövését hárítja Dalton kapus.

30:15
    Továbbra is emberelőnyben a hazaiak.

29:56
    A Nyeftyehimik gólt szerzett!

YEGOR MILOVZOROV nagy meglepetésre emberhátrányban talál be, ezzel szépít a vendégcsapat!

Assziszt nélküli találat.

29:56
    Koukal (Neftyehimik) kénytelen botfogás miatt két percet pihenni.

29:25
    Morozov lövésénél hatalmas védést mutatott be Dalton kapus!

28:40

27:40
    Egy perc már letelt a kiállításból.

26:40
    Medvedev (AK Barsz) korcsolyázik le két percre, mivel gáncsolt.

24:52
    Kiegészültek a hazaiak.

23:25
    Berezin löketét hatástalanította Barulin.

22:52
    Khomitsky (AK Barsz) korcsolyázik le két percre. Oka: bottal lökés.

22:07

21:30
    Felváltva támadnak a csapatok.

20:50
    3 az 1 ellen korcsolyázhattak a hazaiak, azonban elügyetlenkedték a hatalmas lehetőséget!

20:30
    Osala kínálta meg Barulin-t egy lövéssel.

20:01

Biztosan vezet a hazai együttes. A kétgólos előny ugyan megnyugatató, azonban még nagyon a mérkőzés elején vagyunk. Kíváncsian várjuk a folytatást.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:00
    Egy perc van hátra a harmadból.

18:09

LAURIS DARZINS góljával már kétgólos előnyre tesz szert a vendéglátó. A hazaiak szempontjából éppen jókor növelték előnyüket, még szünet előtt.

Gólpassz: Evgeny Medvedev és Alexei Tereshchenko

16:42
    Cibak (Neftyehimik) korcsolyázott le két percre, mivel fogta az ellenfelét.

15:32

JANNE PESONEN jól helyzett kövésével vezetést szereznek a hazaiak!

12:15
    Darzins lepte meg Dalton egy lövéssel, aki nagy nehezen hárítani tudott.

11:00
    Barulinnak több dolga akad, van mit védenie.

10:45
    Egyelőre egyik csapat sem tud a másik fölé kerekedni, legalábbis eredményben.

09:30
    Nagy küzdelem a jégen.

08:41
    Osala (Neftyehimik) is durvaságért megy le két percre.

08:41
    Nikulin (AK Barsz) durvaság miatt 2 perce korcsolyázik le.

08:40
    Berezin tüzelt Barulin kapujára.

07:10
    Tilos felszabadítás a hazaiak oldalán.

06:05
    Tereshchenko is a kék vonalról próbálkozott, de lövését fogta Dalton.

05:20
    Koukal szánta rá magát egy lövésre. A kék vonalról tüzelt, azonban löketét védte Barulin.

04:00
    Barulint riogatják a vendégek.

03:11
    Pesonen löketét kellett Daltonnak védenie.

02:05
    Petrov lövését védte Dalton kapus.

00:35
    Shulakov előtt adódott nagy lehetőség, ami kihasználatlanul maradt.

00:15
    Aktívabban kezdett a vendégcsapat, Osala foglalkoztatta Barulin kapust.

00:01

Kezdősor:

AK Barsz Kazany: Barulin, (Garipov) - Nikulin, Korneyev, Kulyash, Medvedev, Zakharchuk, Khomitsky, Yarullin - Kapanen, Zherdev, Morozov - Pesonen, Immonen, Obukhov - Tereshchenko, Darzins, Petrov - Golubev, Bodrov, Lukoyanov.

Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk: Dalton, (Sokolov) - Berezin, Shulakov, Seluyanov, Mamashev, Belov, Grot, Yefremov - Milovzorov, Osala, Cibak - Netik, Koukal, Nurtdinov - Pestushko, Alshevskij, Khokhryakov - Subbotin, Komaristy, Ziazov - Lewandowski.

Játékvezetők: Ravodin, Rogachyov - Birin, Medvedev.

Kedves Szurkolók!

A KHL play-off sorozatában ma az AK Barsz Kazany-Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk mérkőzés kerül terítékre. A Kazany némi meglepetésre ezüstérmes lett az alapszakaszban, míg a Nyizsnyekamszk középmezőnyben végzett. Mind a mai mérkőzés, mind a párosítás egyértelmű esélyese az AK Barsz Kazany csapata. Persze ez csak a papírforma, ami nemhogy egy-egy mérkőzésen, de akár összességében is borulhat.

Jó szurkolást, jó szórakozást!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 16. Pesonen (Obukhov), 19. Darzins (Medvedev, Tereshchenko), 39. Darzins (Nikulin, Barulin), 54. Kapanen (Kapanen, Zherdev), 57. Golubev (Bodrov) - 30. Milovzorov

Játékvezetők: Ravodin, Rogachyov - Birin, Medvedev