Avangard Omszk – HK Szibir Novoszibirszk 5:0 (vége) | Metallurg Magnyitogorszk – Szalavat Julajev 3:4 (hosszabbítás vége) | Traktor Cseljabinszk – Barisz Asztana 3:4 (hosszabbítás vége)
AK Barsz Kazany – Nyeftyehimik Nyizsnyekamszk 5:1 (vége) | Lokomotiv Jaroslavl – Szeversztal Cserepovec 2:1 (vége) | CSZKA Moszkva – Lev 3:2 (szétlövés után)
Dinamo Moszkva – HC Slovan 3:2 (hosszabbítás vége) | SZKA Szentpétervár – Atlant Mityiscsi 7:0 (vége)
SZKA Szentpétervár
7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Atlant Mityiscsi
csütörtök 21.02.2013, 16:30 • Jégpalota, Szentpétervár • KHL

Egy sima mérkőzésen fölényes győzelmet aratott a SZKA Szentpétervár. A mérkőzés kezdetén még jól tartotta magát az Atlant, de a végére teljesen elfáradtak. A hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a győzelmet. Összesítésben 2:0-ra vezet a SZKA . (18:50:57)

60:00

59:33
    Az SZKA gólt szerzett!

VIKTOR TICHONOV adja meg a végén a kegyelmdöfést, miután a kapu mögül remek passzt kapott Varnakovtól.

Assziszt: MIHAIL VARNAKOV

58:28
    A vendégek teljesen összezuhantak, alig várják a mérkőzés végét.

57:18
    Panarin lő, de Volkov most a helyén.

56:15
    A vendégek teljesen a padlón, állandó támadásban a hazaiak.

55:13

ANTON BURDASOV megindulásból Volkov mellett ellövi a korongot.

53:25
    Érezhetően már mind a két csapat a mérkőzés végét várja.

52:50
    Panarin lő magasan, azonban Volkov a levegőben leszedi a korongot.

51:27
    A visszarendeződésben hibáznak a vendégek, de Volkov végül korrigálja a hibát, így az eredmény nem változott.

50:15
    Volkov szedi össze a korongot, majd tovább passzol.

49:12
    Martensson lövi be a labdát az ellenfél harmadába, de a társak közül senki nincs ott.

48:25
    Kucherjavenko veszi át a korongot a középső harmadban, majd az egyedül maradt Panarin-hoz passzolt, azonban Panarin fölé bombázott.

47:25
    Klimenko megy be a hazai harmadba, majd Michnovhoz továbbít, de nem sikerül kozmetikázni az eredményen.

46:03
    Burdasov korcsolyázott el szépen, majd a lövését Volkov fogta.

44:51

KEVIN DALLMAN növeli tovább az előnyt, miután Tichonovtól remek passzt kapott.

Assziszt: VIKTOR TICHONOV

44:30
    Kapust cserélnek a vendégek. Galimov helyett Volkov a kapuban.

44:15
    Eldőlni látszik a találkozó, a vendégek minta már bele is törődtek volna a vereségbe.

43:01

ANTON BURDASOV beszi be egy szép lövéssel Galimov kapuját.

42:30
    A szépítésért faradozik az Atlant, de helyzetig nem jut el.

Gólok és gólpasszok: 19. Afinogenov (Panarin), 27. Dallman (Martensson, Prucha), 27. Varnakov (Tichonov), 44. Burdasov, 45. Dallman (Tichonov), 56. Burdasov, 60. Tichonov (Varnakov)

SZKA Szentpétervár: Jezhov (Kasutin) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Pevyšshn, Semjonov, Chudinov, Berďjukov - Martensson, Prucha, Thoresen - Tichonov, Varnakov, Ramstedt - Panarin, Kucherjavenko, Afinogenov - Neprjajev, Fjodorov, Burdasov
    Atlant Mityiscsi: Galimov (Volkov) - Batyrshin, Rukavishnikov, Vishnevskij, Ozolinsh, Kosmachov, Petrov, Dyblenko, Shmeljov - Gluchov, Kablukov, Kolcov - Engkvist, Majorov, Shevchenko - Michnov, Klimenko, Tochickij - Ignatushkin, Kadejkin, Jashin

Játékvezetők: Belov, Kadyrov - Gordenko, Tomilov