SZKA Szentpétervár – Szeversztal Cserepovec 7:4 (vége) | CSZKA Moszkva – Dinamo Moszkva 0:3 (vége)
CSZKA Moszkva
0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Dinamo Moszkva
csütörtök 07.03.2013, 16:30KHL

Sokkal könnyebben győzedelmeskedtek a vendégek, mint azt a mérkőzés előtt a szakemberek várták. Sima, egyértelmű találkozón nyert a vendég csapat. A Dinamo csapatként is jól teljesített, de néhány játékosuk zseniális volt a mai napon. Ezzel szemben a hazaiak igen csak halovány teljesítményt nyújtottak. Teljesen megérdemelt a Dinamo győzelme.

Köszönöm a figyelmüket! (18:47:12)

60:00

59:56
    Kondratyev (CSZKA) is kap két percet, de a gyakorlatban ez csak néhány másodperc. Bottal ütésért kapta a büntetést.

59:00
    1 perc maradt hátra. Már mind a két csapat a végét várja a találkozónak.

58:55
    1 perc maradt hátra a páros kiállításból.

58:27
    Radulov eresztett meg egy emberes lövést, de nem jött össze a szépítés.

57:55
    Shirokov (CSZKA) a 2 percre leküldött játékos. Durvaságért ment le.

57:55
    Mosalyov (Dinamo) kap 2 perces büntetést durvaságért.

56:15
    Soin igen csak elemében van a mai napon, jól játszik, jól lő, jól passzol.

55:00
    5 Perc maradt a találkozóból.

54:10
    A hazaiak kezdik minden reményüket feladni. Nem harapnak a jégen.

53:26
    Támadás a vendégek részéről, kettő ment az egy ellen, majd Soin az üres sarkot nem találta el.

51:27
    Ivan Radulov lőtte rá, majd a kapusról kipattanó korongot Persson lőtte meg ismét. Ma a hazaiaknak semmi nem sikerül.

50:56
    Szűk 10 perc maradt hátra, de ebben a mai CSZKA-ban nem sok spirituszt lehet felfedezni.

50:16
    Teljes létszámban a vendégek.

50:15
    A hazaiak most már a korongot se tudják tartani a Dinamo harmadában, pedig emberelőnyben játszanak.

49:16
    1 perc maradt a kiállításból. Most ha sikerülne a CSZKA-nak gól lőnie, akkor még az utolsó 10 perc izgalmas lehet.

48:38
    A hazaiak járatják a korongot a Dinamo kapujánál.

48:16
    Novak (Dinamo) kap két perces büntetést akasztásért.

48:05
    Gorokhov tört be a harmadba, de lövéséből nem lett gól.

47:47
    A hazaiak mintha már beletörődtek volna a mai vereségbe. A Dinamo most is sokkal veszélyesebb.

46:04
    Granak lőtt fölé egy hajszállal.

45:33
    Sopin lőtt kapura.

43:45
    Kvapil tovább növelhette volna az előnyt, miután egy hatalmas lövést eresztett meg, de végül az eredmény nem változott.

42:25
    Grigorenko vitte el szélen, majd kontrából indul meg a Dinamo.

41:15
    Persson korcsolyázott be a harmadba, majs el is lövi, de a gól elmaradt.

40:10
    A vendégek jönnek támadással a bulit követően.

40:01
    Elkezdődött a harmadik harmad.

A hazaiak már sokkal jobban játszottak a második harmadban, viszont a szépítés nem sikerült. Bár még van egy harmad a találkozóból, de igen nehéz helyzetben a CSZKA.

Maradjanak velünk!

40:00

39:53

39:18
    Gorokhov indult meg a középső harmadból, majd a belőtt koronggal jönnek a hazaiak.

38:53
    1 perc maradt a kiállításból.

38:23
    Denisov kavargat a vendégek kapujánál.

37:53
    Soin (Dinamo) kap két perces büntetést feltartásért.

37:00
    3 perc maradt a második harmadból, a hazaiaknak eddig nem sikerült a szépítés.

36:23
    Radulov a Dinamo kapu hátától jött vissza, majd a rövidre eresztett mege egy lövést, de az eredmény nem változott.

35:53
    Proskuryakov védett egy jól megeresztett lövést.

34:10
    Shirokov vitte be a korongot az ellenfél harmadába, majd lövése után az eredmény nem változott.

32:28
    Knyazev lőtt volna a rövid sarokba, Proskuryakov védte a lövést.

31:34
    Teljes létszámban a csapatok.

30:34
    1 perc maradt még a páros kiállításból.

30:21
    Zubov próbálkozik meg egy lövéssel, de mellé megy.

29:34
    Persson (CSZKA) szintén kimegy 2 percre, szintén durvaságért.

29:34
    Soin (Dinamo) megy ki két percre durvaságért.

29:12
    Ryasensky korcsolyázott be harmadba, de az akcióból nem lett szépítés.

28:34
    Shirokov - Grigorenko játszott össze, de a támadásból nem lett szépítés.

27:11
    Teljes létszámban a vendégek a jégen.

26:11
    1 perc maradt a kiállításból, eddig még egy veszélyes lövése se volt a hazai csapatnak.

25:45
    Lehetőség a hazaiak előtt, hogy faragjanak a hátrányból.

25:11
    Gorovikov (Dinamo) megy ki két percre ütésért.

25:00
    A vendégek kényelmesen járatják a korongot, nekik nem sürgős.

24:45
    Soin vitte be a korongot a harmadba, de végül nem lett belőle lövés.

23:35
    A hazaiaknak nagyon kellene a gól, hogy az utolsó harmadra még megmaradjon a remény.

22:09
    Babenko hozza a korongot, egy kis zavar a CSZKA kapujánál.

21:39
    A buli a Dinamo kapuja előtt.

21:25
    Yeryomenko szereli saját maszkját, áll a játék.

21:14
    Kiegészültek a hazaiak.

20:30
    Soin lőtte be szépen a korongot, Proskuryakov védte.

20:14
    Még 1 perc maradt a kiállításból.

20:10
    A bulit a vendégek hozták el.

20:01

Sokáig visszafogottan játszottak a felek, majd dinamittá vált a Dinamo Moszkva, és egymás után hármat is vágott Stana kapujába. A címvédő egyértelműen szervezettebben, dinamikusabban játszott az első harmadban. Meglátjuk, erre a remek kezdésre van-e válasza a CSZKA-nak.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:44
    Ezt a néhány másodpercet még megpróbálják kihúzni a hazaiak, hogy ne kerüljenek teljesen reménytelen helyzetbe.

19:14
    Grigorenko (CSZKA) kap akasztásért 2 perces büntetést.

18:51
    Soin húzta meg a jobb oldalon, majd a hazaiak hozzák a korongot.

18:30
    Konkov ment be, végül elszedték tőle a korongot.

17:51
    Bedobás következik, a hazaiak hozzák el.

17:45
    A hazaiak lőtték be a korongot a harmadba, de ott senki nem volt a CSZKA-ból.

16:21
    A Dinamo gólt szerzett!

KONSZTANTIN GOROVIKOV egy távoli lövéssel tovább növelte a Dinamo előnyét. A lövés még megpattant az egyik hazai játékos korcsolyáján.

Assziszt nélküli találat.

15:25
    Babenko - Soin összjáték a vendég harmadban, de végül nem lett belőle lövés.

14:11
    Érezhetően megfogta a hazaiakat bekapott gólok. Stana is mintha bizonytalan lenne sokszor, pedig az eddigi mérkőzéseken kiválóan teljesített.

12:50

Belekezdett a Dinamo. Egy szép támadás végén növelte előnyét a vendégcsapat. Soin egy zseniális passzal játszotta meg SZERGEJ KONKOVOT, aki közelről nem hibázott.

Gólpassz: Sergei Soin és Maxim Solovyov

10:48

ALEXEI SOPIN ugrott ki a középső harmadból, majd egyedül vitte Stana kapujára a korongot, és nem hibázott. A bal felsőbe vágta be. Stana tehetetlen volt.

Gólpassz: Konstantin Kasyanchuk

09:17
    Igor Radulov kavart Yeryomenko kapuja előtt, majd a lepkés kesztyűben a korong. Aztán egy kis kakaskodás a Dinamo kapujánál.

08:20
    A csapatok még mindig mintha csak bemelegítenének, igazából csak kóstolgatják egymást.

07:15
    Yeryomenko védett egy férfias lövést.

06:39
    Shirokov ment be a harmadba, majd lőtt is, de az eredmény nem változott.

05:04
    Igor Radulov korcsolyázott be a harmadba a jobb oldalon, a középre belőtt korong elment Yeryomenko kapuja előtt.

04:30
    Pestunov - Babenko összjáték a CSZKA harmadában, de végül nem lett belőle lövés.

03:36
    Babenko lőtt kapura, de Stana szépen védett.

02:25
    Sopin próbálkozott egy lövéssel, de mellé ment.

01:28
    A vendégek vezettek tetszetős támadást, de lövésig végül nem jutottak el.

00:54
    Kvasha viszi be a korongot a harmadba, de el is veszíti azt.

00:03
    Az első bulit a vendégek hozták el.

00:01

Az orosz himnusz zendült fel.

Kezdősor:

CSZKA Moszkva: Stana (Proskuryakov) - Rylov, Ryasensky, Radulov A., Persson, Radulov I. - Denisov, Morrisonn, Kvasha, Grigorenko, Shirokov - Kondratyev, Markov, Sprukts, Davis, Kozlov - Marchenko, Zubov, Lyubimov, Prokhorkin

Dinamo Moszkva: Yeryomenko (Sharychenkov) - Solovyov, Gorokhov, Novak, Jalasvaara, Barantsev, Mironov, Granak - Babenko, Gorovikov, Mosalyov - Soin, Sopin, Lukin - Tsvetkov, Petruzalek, Konkov - Pestunov, Knyazev, Kasyanchuk, Kvapil

Játékvezetők: Ronn, Olenin - Sivov, Shelyanin.

Kedves Hokibarátok!

Fővárosi hokirangadónak lehetünk szemtanúi. A CSZKA Moszkva és a Dinamo Moszkva csap össze. Szinte megjósolhatatlan a mérkőzés, egyben a párharc kimenetele. Mindkét csapat simán vette az előző akadályt. A CSZKA a Lev Praha-t, a Dinamo a Slovan-t ütötte ki "csont nélkül", 4:0-ra. Így mindkét csapat pihenten és magabiztosan várja a mérkőzést. A hoki minden szépsége elénk tárul majd, ebben biztos vagyok. Ne hagyják ki ezt a mérkőzést!

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 11. Sopin (Kasyanchuk), 13. Konkov (Soin, Solovyov), 17. Gorovikov

Játékvezetők: Ronn, Olenin - Sivov, Shelyanin