KHL
Avangard Omszk – Traktor Cseljabinszk 0:3 (vége) | AK Barsz Kazany – Szalavat Julajev 0:2 (vége)
Avangard Omszk
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Traktor Cseljabinszk
szombat 09.03.2013, 11:00 • Arena-Omszk, Omszk • KHL

A mai mérkőzés után se maradt kétség, hogy melyik is a jobb csapat. A Traktor gyakorlatilag végig kézben tartva a meccset, megérdemelten nyert. Még az első harmadban ütött góllal vezettek, majd a harmadik harmadban két gyors góllal tették biztossá a győzelmet. Az Avangard játéka mindenképp csalódás, különösen, ha arra gondolunk, hogy az eddigi két meccsükön még gólt (!) se sikerült szerezni a Traktor ellen. A párharc azonban még nem ért véget, lesz itt még izgalom. Köszönöm, hogy velünk tartottak. (13:12:21)

60:00

59:00
    Egy perc maradt hátra a mérkőzésből.

58:27
    Itt már mind a két csapat a mérkőzés végét várja, ilyen állásnál már semmit nem lehet tenni.

57:23
    Kontiola korcsolyázza körül Ramo kapuját, végül jöhet a hazai csapat.

56:15
    A Traktor már az idővel játszik...de talán a hazaiak se bánnák már, ha ennek a mai meccsnek vége lenne.

55:00
    Öt perccel a vége előtt nagyon úgy néz ki, hogy ez a mai meccs elúszott a hazaiaknak.

54:16
    A Traktor gólt szerzett!

PETRI KONTIOLA ugrott ki egy koronggal, ziccerben pedig nem hibázott. Ramo teljesen tehetetlen.

52:54

VALERIJ NICHUSHKIN szed össze egy korongot a hazai harmadban, majd állítgatás nélkül kapura tüzel. Ramo nem sokat láthatott az esetből.

Assziszt: Jegor Dugin

51:15
    Frolov akciózik most aktívan a hazai oldalról. Szépen el is lőtte a korongot, lövése néhány centivel kerülte el a kaput.

50:00
    Tíz perc maradt hátra a mérkőzésből, feltéve ha nem lesz hosszabbítás.

49:13
    A hazaiak kezdenek észhez kapni, hogy ha nem szedik össze minden erejüket az utolsó 10 percre, akkor elúszik a meccs. Frolov próbálkozott meg egy lövéssel, de nem sok izgalmat jelentett.

48:38
    Nyugodtan járatják a saját harmadukban a korongot a cseljabinszkiak. Nekik nem sürgős az biztos.

47:25
    Feszült, kiélezett az összecsapás. A Traktor jobban játszik a mai nap.

46:04
    Nesterov indult meg a palánk alatt, majd megállítják a hazaiak.

45:32
    Három a kettő ellen mentek a hazaiak, de Kalinin miután passzt kapott elvacakolta az akciót. Így maradt az eredmény.

44:43
    Yakutsenya szed össze egy kóbor korongot, majd el is lövi, Ramo a helyén azonban.

43:21
    Nichushkin kerüli meg Ramo kapuját, majd elveszíti a korongot, így jöhetnek a hazaiak.

42:30
    A vendégek ellenőrzik a játékot, ők dominálnak itt a harmad elején.

41:15
    Panov harcol egy nagyot a palánknál, de a kevés mozgás miatt nem tud kinek passzolni.

Gólok és gólpasszok: 4. Nichushkin, 53. Nichushkin, 55. Kontiola

Avangard Omszk: Ramo - Lyamin, Pivtsakin, Syomin, Volkov, Frolov - Valentenko, A. Belov, Alexander Popov, Perezhogin, Zaborsky - Salmela, Pujacs, Kuryanov, Kalinin, Ivanov - Gusev, Zherebtsov, Pervushin, Kuparinen, Taratukhin
    Traktor Cseljabinszk: Garnett - Quint, Ryabykin, Chistov, Bulis, Kuznetsov - Vasilchenko, V. Belov, Kontiola, Yakutsenya, Panov - Katichev, Razin, Andrei Popov, Kostitsyn, Antipov - Nesterov, Dugin, Klinkin, Nichushkin, Karpov