RCD Mallorca – Levante 1:1 (vége) | Real Zaragoza – Rayo Vallecano 3:0 (vége) | Sevilla – RCD Espanyol 3:0 (vége)
Barcelona – Real Betis 4:2 (vége)
FC Barcelona
4:2 (1:2)
Real Betis Balompié S.A.D.
vasárnap 05.05.2013, 21:00 • Camp Nou, Barcelona • Primera División

Köszönjük a figyelmet! (22:52:23)

56 percig roppant kiélezett meccset vívott egymással a Barcelona és a Betis. A vendégek kétszer is vezettek, nem is akármilyen gólokkal, a Barca pedig kétszer egyenlített. Az 56. percben aztán beállt Lionel Messi, s abban a pillanatban el is dőlt minden...

93
    Messi szöglete veszélytelen, Álex Martínez menti.

93
    Iniesta passza után Messi tör be gyönyörűen balösszekötőben a 16-oson belülre, de lövését Adrián kiüti.

91
    Tello passza után Iniesta nem tud lőni, leginkább a bíró zavarta ebben...

90
    Három perc a hosszabbítás.

90
    Campbell nem tud lekezelni egy keresztlabdát a bal szélen. hazai bedobás.

89
    Vadillo tört be gyönyörűen a jobboldalon a 16-oson belülre, de a visszapassza rossz, mentenek a hazai védők.

88
    Dani Alves erős jobboldali beadása szörnyű, elzúg mindenki előtt-felett.

87
    Song helyén Busquets a hajrában a hazaiaknál.

87
    Messi belöbbölt labdája Thiago felé, Adriáné.

86
    Xavi indítaná Tellót, Álex Martínez fejjel tisztáz.

85
    Az újabb szöglet után Piqué elöl mentenek fejjel a vendégek.

85
    A szöglet után Tello megpattanó távoli lövése száll a bal sarok mellé.

84
    Dani Alves jobbról belőtt labdáját Mario vágja szögletre.

83
    Thiago Tellónak szánt passzát blokkolják a sevillai védők.

82
    Baloldali beadás után újra Mario takarít, de már a beadás előtt kinn volt a labda, így kirúgás a Betisnek.

82
    Messi jobbról visszatett labdáját Mario vágja ki Xavi elöl.

Attila Varsányi

Gólok: 9. Alexis Sánchez, 56. Villa, 59. Messi, 71. Messi – 2. Pabón, 43. Rubén Pérez

Lapok:   45. Adriano (FCB) – 54. Rubén Pérez (RBE)

FC Barcelona: Pinto – Dani Alves, Piqué, Adriano, Jordi Alba – Xavi, Song (87. Busquets), Iniesta – Alexis Sánchez (79. Thiago), Villa (56. Messi), Tello. Edző: Vilanova
    Real Betis Balompié S.A.D.: Adrián – Javier Chica, Mario, Amaya, Álex Martínez – Rubén Pérez, Salva Sevilla (59. Vadillo) – Pabón, Nosa (69. Campbell), Rubén Castro – Jorge Molina (46. Benat). Edző: Mel

Játékvezetők: Clos Gómez – Pérez Del Palomar, Marco Martínez – Mateo Montanés