Dila Gori – Aalborg 3:0 (vége) | Ventspils – Jeunesse 1:0 (vége) | FK Mladost Podgorica – Senica 2:2 (vége)
Dinamo Minszk – Lokomotiva Zagreb 1:2 (vége) | Honka – Lech Poznań 1:3 (vége) | Qarabag – GKS Piast Gliwice 2:1 (vége)
Soligorsk – Milsami 1:1 (vége) | Beroe – Hapoel Tel Aviv 1:4 (vége) | Skonto Riga FC – Liberec 2:1 (vége)
HSK Zrinjski – Botev 1:1 (vége) | Anorthosis – Gefle 3:0 (vége) | Göteborg – Trenčín 0:0 (vége)
Maccabi Haifa – Khazar 2:0 (vége) | Strömsgodset IF – Debreceni VSC 2:2 (vége) | Malmö FF – Hibernian 2:0 (vége)
AC Sparta Praha – Häcken 2:2 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Crvena Zvezda – ÍBV Vestmannaeyjar 2:0 (vége)
Hajduk – Turnovo 2:1 (vége) | Trabzonspor – Derry City 4:2 (vége) | NK Olimpija – Zilina 3:1 (vége)
Rijeka – Prestatyn Town FC 5:0 (vége) | Breiðablik – Sturm 0:0 (vége) | KR Reykjavík – Standard Liège 1:3 (vége)
Strömsgodset IF
2:2 (0:1)
Debreceni VSC
csütörtök 18.07.2013, 19:00 • Marienlyst Stadion, Drammen • Európa liga

Az egész mérkőzésen remekül védekező Debrecen hiába szerezte meg kétszer is a vezetést, mégis a Bódi kiállítása után remekül játszó hazaiak a hosszabbítás harmadik percében 2-2-re mentették a mérkőzést.
    A visszavágóra július 25-én kerül sor. (20:53:09)

A Strömsgodset gólt szerzett!
    A hosszabbítás végén még Johansen passzából KOVÁCS PÉTER döntetlenre menti a meccset

90+2
    Kulcsár lövését hárítja Stubhaug még a végén

90
    3 perc a hosszabbítás