Dila Gori – Aalborg 3:0 (vége) | Ventspils – Jeunesse 1:0 (vége) | FK Mladost Podgorica – Senica 2:2 (vége)
Dinamo Minszk – Lokomotiva Zagreb 1:2 (vége) | Honka – Lech Poznań 1:3 (vége) | Qarabag – GKS Piast Gliwice 2:1 (vége)
Soligorsk – Milsami 1:1 (vége) | Beroe – Hapoel Tel Aviv 1:4 (vége) | Skonto Riga FC – Liberec 2:1 (vége)
HSK Zrinjski – Botev 1:1 (vége) | Anorthosis – Gefle 3:0 (vége) | Göteborg – Trenčín 0:0 (vége)
Maccabi Haifa – Khazar 2:0 (vége) | Strömsgodset IF – Debreceni VSC 2:2 (vége) | Malmö FF – Hibernian 2:0 (vége)
AC Sparta Praha – Häcken 2:2 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Budapest Honvéd FC 2:0 (vége) | Crvena Zvezda – ÍBV Vestmannaeyjar 2:0 (vége)
Hajduk – Turnovo 2:1 (vége) | Trabzonspor – Derry City 4:2 (vége) | NK Olimpija – Zilina 3:1 (vége)
Rijeka – Prestatyn Town FC 5:0 (vége) | Breiðablik – Sturm 0:0 (vége) | KR Reykjavík – Standard Liège 1:3 (vége)
HSK Zrinjski
1:1 (1:0)
FK Botev Plovdiv
csütörtök 18.07.2013, 18:30 • Bijeli Brijeg Stadion, Mostar • Európa liga

Köszönjük a figyelmet! (20:26:37)

Küzdelmes mérkőzésen annak ellenére igazságos a döntetlen, hogy a meccs nagyobbik részében a jobb erőkből álló Botev volt fölényben. A hazaiaknak mindkét félidőben volt egy-egy jó periódusuk, az elsőben ebből gólt is szereztek. Aztán a szünetben becserélt holland Kortzorg villámgyorsan egyenlített, s a végén a győzelmet is megszerezhette volna csapatának. A Botev így is esélyesebb, a visszavágón sokat érhet az idegenben lőtt gólja.

90+1
    Immár szerencsésnek mondható a döntetlen is a hazaiak szempontjából.

90
    Kortzorg azért még próbálkozik, óriási helyzetben telibe trafálja a kapufát!

89
    De ők az 1-1-el sem lehetnek elégedetlenek, az idegenben szerzett Kortzorg-gól sokat érhet a végelszámolásnál.

88
    A hajrában mindenesetre a bolgárok állnak közelebb a győzelemhez.

87
    Galchev kerül lövőhelyzetbe, de labdája mellé vágódik.

86
    A vendégcsatár Ognyanov szabálytalan támadásban, jöhetnek a hazaiak.

85
    Az utolsó öt percre fordulva eldönthetetlen, ki nyerheti meg ezt a meccset, lehet, egyikük sem fogja...

84
    A cserejátékos Kostov kerül nagy helyzetbe, de ő sem találja el Dujkovic kapuját.

83
    Az igencsak eltűnt gólszerző, Simeunovic is szabálytalan, megakad a hazai akció.