Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 4:0 (vége) | Fehérvár – Pécsi MFC 5:1 (vége) | Újpest FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
5:1 (3:1)
Pécsi MFC
vasárnap 11.08.2013, 18:30 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • OTP Bank Liga

Vége! 5-1-re győzött a Videoton a Pécs ellen, ezzel tartja maximális mérlegét. A Pécs vezetése után villámgyorsan egyenlített a Videoton, a két kiállítás után pedig esélye sem volt a vendégeknek. Ennek ellenére a félidei 3-1-es vezetést csak további két góllal tudta növelni a fehérvári gárda. Döcögött a szekér a kilenc ember ellen, de persze ez nem sokat számít a végeredmény szempontjából.
    A Pécs továbbra is 0 pontos és csak azért nem utolsó, mert a Kaposvár 7-1-re kapott ki a Debrecentől korábban. A Videoton pedig azért nem első, mert említett Debrecen 7-1, 1-0, 4-0-ás eredménysorral büszkélkedhet. További maximumpontszámos még a Paks.
    Köszönjük a figyelmet! (20:23:23)

91
    Paraiba csúszik el lövés közben.

91
    Nikolics indít középen Zé Luis és Oliveira elé, előbi érzésem szerint nem lett volna lesen, de utóbbi lőtte el, így les, ráadásul Dibusz védte!

91
    1 a ráadás.

90
    Nikolics elől ment Balogh az utolsó pillanatban!

89
    Kovács emel be, Oliveirának hosszú.

88
    Veszélytelen szöglet.

88
    Paraiba beadását most Juhász fejeli el, ez a sarokra tart, leér Dibusz, szép!

87
    Paraiba bead, Nikolics csúsztat, Dibusz ezt is fogja!

86
    Stopira beadását Dibusz húzza le.

85
    5 perce maradt a Vidinek, hogy növelje a gólkülönbséget. Minden bizonnyal nem lesz hosszabbítás.

83
    Feltápászkodik a szélső, de fájdalmai vannak. Kovács visszaadja.

82
    Oliveira ütközik Baloghgal és terül el combját fogva, ki is rúgja a Pécs.

81
    Most már jobban benne van a fehérvári játékban a gól, még van 9 percük, hogy meglőjék a hatodikat. Érthetően fárad a lelkesen védekező Pécs.

81
    Álvarez elé pattan 14 méteren, üresen, nagyot lő ballal egy igazítás után, fölé!

80
    Kovács vitte be a sűrűbe Zé Luis sarkazása után, de nem lövi el, felszabadítanak!

79
    Koller gyűri le Oliveirát, fault.

78
    A maréknyi pécsi szurkoló továbbra is lelkesen szurkol – csak éppen háttal.

Guber Péter

Gólok: 27. Nikolics (bünt.), 37. Vinícius, 44. Nikolics, 70. Sándor, 77. Álvarez – 24. Frőhlich

Lapok:   29. Stopira (VID) – 18. Városi (PMFC)   25. Uzoma (PMFC), 29. Grumic (PMFC)

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Stopira, Juhász, Vinícius (Zé Luis, 46.), Szolnoki (Paraiba, 76.) – Caneira, Sándor – Kovács, Álvarez, Kleinheisler (Filipe Oliveira, 55.) – Nikolics

Cserék: Tujvel, Vítor Gomes, Paraiba (76.), Filipe Oliveira (55.), Mamadu, Tóth Balázs, Zé Luis (46.)

Pécsi MFC: Dibusz – Fodor, Balogh, Romic, Uzoma – Horváth Adrián (Márkvárt, 70.), Frőhlich (Nagy József, 46.), Koller, Városi (Deutsch, 46.) – Szatmári, Grumic

Cserék: Gőcze, Lantos, Nagy József (46.), Márkvárt (70.), Wittrédi, Deutsch (46.), Kővári

Játékvezetők: Bognár – Erős, Király (Huszár, Radványi, Berke)