Arsenal FC – Stoke City 3:1 (vége) | Crystal Palace – Swansea City 0:2 (vége) | Cardiff City FC – Tottenham Hotspur 0:1 (vége)
Manchester City – Manchester United 4:1 (vége)
Crystal Palace
0:2 (0:1)
Swansea City
vasárnap 22.09.2013, 14:30 • Selhurst Park, London • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

A Premier League ötödik fordulójában a Crystal Palace fogadja a Swansea csapatát.
    A Crystal palace négy mérkőzésből egyet tudott megnyerni és háromszor szenvedett vereséget, ezzel az utolsó előtti-19.-helyen van, míg a Swansea egy győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel áll a 26.helyen.
    A két csapatnál az egyetlen győzelem a maihoz hasonló körülmények között született, a Crystal Palacé otthon, a Swanseé pedig idegenben.
    Érdekes mérkőzés vár ma ránk, aki nyer az felzárkózhat a középmezőnyhöz.

Crystal Palace: Speroni – Mariappa, Moxey, Delaney, Gabbidon – Puncheon, Jedinak , Guedioura – Bannan, Jerome, Chamakh

Swansea City: Vorm – Flores, Williams , Rangel, Davies – Shelvey, Michu, Routledge, Canas, Vázquez – Dyer

Játékvezetők: Friend – Garratt, West – Madley.

1

1
    A Crystal Palace kezdte az első félidőt.

1
    Gabbidon mintha kézzel ért volna bele a labdába, a tizenhatosnál, de nem fújt a játékvezető.

2
    A Swansea gólt szerzett!
    MICHU Shelvey passzából máris vezetést szerez a vendégeknek! 12 méteres lövését nem tudta védeni Speroni!

3
    Szöglet a vendégeknek, de Michu beadását Gabbidon kifejeli, jöhet az ismétlés!

4
    Dyer beadását Chico a kapufára lövi! Delaney felszabadít, újabb szöglet.

4
    Dyer újabb beadását most Speroni megfogja.

5
    A Swansea nagyon erősen kezdett, a Crystal Palacet mellbe vágta a gól, mintha még az öltőzőben lettek volna a hátvédek.

6
    A hazaiak még el sem jutottak a vendégkapuig, ez így elég kevés lesz.

8
    Delaney szerelését szabálytalannak látta a játékvezető Rangellel szemben.

9
    Szabadrúgás a vendégeknek,jobbról, 22 méterről.

10
    Shelvey elrúgta erőből a labdát a kapu előtt. Mindenkinek magas volt, nem volt kin megpattania a játékszernek.

11
    Puncheon pörgette fel a labdát Shelvey elé, de Delaney el tudta rúgni előle a labdát, nem alakult ki helyzet.

12
    A labdabirtoklás eddig 64-36 % a Swansea javára.

13
    Routhledge jobb oldali beadása hosszú lett Chamakh a másik szélen pedig nem volt érkező.

15
    Vazquez volt lesen, a hazaiaké már a labda.

16
    Jerome beadásánál Vorm jól mozdult ki és fogta a labdát.

18
    Jerome startolt egy indításért, de Rangel jól fedezte a játékszert, így az kigurult a játéktérről.

19
    Chico lökte el Chamakhot, szabadrúgás a Crystal Palacenak 20 méterről.

20
    Puncheon szabadrúgása elakad a sorfalban, majd Chico szerzi meg a labdát és felszabadít.

21
    Dyer kap egy indítást a jobb szélen, de hosszan teszi maga elé a labdát és Moxey menteni tud előle.

22
    Vazquez futott lesre, szabadrúgás a hazaiaknak.

24
    Rangel jobb oldali beadását Michu sarokkal teszi tovább, de Vazquez elől felszabadít Delaney.

26
    Routhledge kap egyet hátulról a bokájára, Moxey pedig sárga lapot érte.

27
    Chamakh rántotta le Canast, de Ő megúszta a sárga lapot.

28
    Vazquez elől fejelte ki a labdát Delaney, majd Bannan szabadít fel a kapu elől.

29
    Michu 22 méteres lövése kicsivel ment csak fölé, megint nagyon üresen hagyták.

31
    Moxeyt lökte el Canas, szabadrúgás a hazaiaknak jó 40 méterről.

32
    Jedinak előreívelését kifejeli Chico.

33
    Szöglet a hazaiaknak, de Williams kifejeli a labdát a kapu elől.

35
    Chico szerelte keményen Bannant, szabadrúgás a Crystal Palacenak, 30 méterről.

36
    Gudioura kemény lövése pont középre ment, így Vorm fogta a labdát.

38
    Rangel mentett nagyot Chamakh elől a kapu előtt 5 méterre.

39
    Szöglet a hazaiaknak, de Jerome kisszöglete nem jól sikerül, Chico rúgja előre a labdát Puncheon elől.

40
    Canas és Moxey csatázott a labdáért, végül Canasról ment ki, bedobás a hazaiaknak a szögletzászló mellől.

42
    A félidő végére összeszedi magát a Crystal Palace, most már 5-5 a helyzetek száma a mérkőzésen.

43
    Szöglet a vendégeknek, Shelvey beadását Speroni ütötte ki a tizenhatosról.

44
    Jerome reklamál lökést, de a játékvezető nem fújt semmit.

45
    Egy perc lesz a hosszabbítás az első félidőben.

45+1
    Delaney maradt a gyepen, ápolni kell a jobb bokáját fájlalja.

Nagyon jól kezdett a Swansea, a második félidőben már a vezetést is megszerezték, a Crystal Palacenak kellett vagy 20 perc mire magához tért és egy helyzetet is ki tudott alakítani. A második félidőre rendet kell tenni a fejekben a hazaiaknál, hogy valahogy legalább egyenlíteni tudjanak.

46

46
    A Swansea indította útjára a labdát a második félidőben.

46
    Csere a Crystal Palacenál: lemegy Delaney, bejön Campana.

47
    Szabdrúgás a félpályától a vendégeknek, Jedinak volt szabálytalan.

48
    Vazquez jó indítást kapott, éles szögből 10 méterről kapura lőtt, visszapattant elé a labda, ezt középre gurította és az érkező DYER 10 méterről a kapuba bombázott!

49
    Chico és Chamakh szólalkozott össze egy szerelés után, de nem volt komoly az eset.

50
    A Crystal Palace ezt a félidőt is csapnivalóan kezdi, most már a szépítés is jó lenne, hát még az egyenlítés!

52
    Michu lövését blokkolta Moxey, a hazaiaké a labda.

53
    Chamakh nem cipelte a labdát, 25-ról kapura lőtt, de fogta Vorm.

55
    Puncheon indítása nem lett jó a társaknak, Vorm lépett ki labdáért.

56
    Vazquez remek labdát kapott Dyertől, de 15 méterről csúnyán fölé lőtte.

58
    Csere a Crystal Palace-nél/nál: lemegy Vazquez, bejön De Guzman.

59
    Puncheon beadása nem lett jó , Vorm fogta a labdát.

61
    Williams vágta a lelátóra kétségbeesetten Jerome beadását.

62
    Szöglet a hazaiaknak, de Puncheon beadását Michu csúsztatta ki a kapu elől.

63
    Bannan beadását kifejelte a tizenhatosról Chico, ez gyenge próbálkozás volt. volt.

66
    Csere a Crystal Palacenál: lemegy Bannan, bejön Thomas.

67
    Puncheon lőtt fölé 22 méterről, a vendégek jöhetnek kirúgással.

67
    Csere a Crystal Palace-nél/nál: lemegy Jerome, bejön Gayle.

69
    Gayle 20 méteres lövése fél méterrel ment mellé.

70
    Szöglet a hazaiaknak, de Jedinak beadását kifejelik a vendégek a kapu elől.

71
    Michu lövését blokkolta jól Gabbidon.

72
    Chico kapott sárga lapot egy durva belépőért.

74
    Shelvey lőtt fölé 22 méterről.

75
    Williams megint kivágta a labdát felszabadításképpen, amerre a lába állt.

76
    Csere a Swansea Citynél: lemegy Canas, bejön Britton.

77
    Próbálkozik a hazai gárda, de elég vérszegények a támadásaik.

78
    Michu volt lesen, a hazaiaké a labda.

79
    Speroni majdnem ellenfélhez passzolt egy hazaadás után, Moxey mentette meg a labdát.

81
    Michu lőtt ismét 24 méterről, de Speroni fogta a labdát.

83
    Chamakh volt lesen, a vendégeké a labda.

85
    A vendégek adogatnak a középpályán, majd 25-ről Thomas kapura lő, de pont középre ment a labda, Speroni fogta.

86
    Michu kapott jó indítást, de elhagyta a labdát, majd Speroni csapott le rá.

87
    Sok hazai néző már elindult kifelé a stadionból.

88
    Puncheon akart átmenni három védő között, de persze szerelték.

89
    Szerencsére a Swansea hamarosan megszabadul a Crystal Palace gyenge támadásaitól.

90
    Öt perc lesz a hosszabbítás.

92
    Campana 24 méterről lőtt kapura, de ez is fölé ment..

94
    Szabadrúgás a hazaiknak, 30 méterről.

95
    Campana ívelte előre a labdát, de a vendégektől kifejelte Williams.

95
    Egy utolsó szöglet a hazaiaktól, de Campana beadását kifejelik a vendégek.

A Swansea megérdemelten nyerte meg a mérkőzést a gyenge napot kifogó Crystal Palace ellen. A hazaiaknak kevés igazi gólhelyzetük volt, csak mentek előre, többnyire elképzelés nélkül. A vendégek elégedettek lehetnek, idegenben tökéletes eredmény született számukra. (16:27:39)