Balmazújváros – Dunaújváros 2:3 (vége)
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő
2:3 (0:0)
Dunaújváros PASE
vasárnap 22.09.2013, 16:00 • Városi sportpálya, Balmazújváros • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Köszöntöm szépen a kedves nézőket!
    Szinte még most kezdődött el az idény, de máris a 6. fordulónál járunk, ahol a vasárnapi játéknapon az Újvárosok csatáját tekinthetik meg!
    A vendéglátó Balmazújváros eddig nem teljesít rosszul, a fordulót megelőzően a 7. helyen állt a tabellán, de akkor mit mondhat a Dunaújváros, hisz a Duna-parti gárda a játéknapok előtt a 4. helyen szerénykedett. S ha már szóba került a statisztika és az idei forma: megjegyzendő, hogy a Dunaújváros hazai pályán kaparta össze azt a 9 pontját a bajnokságban, idegenben idén még egy pontot sem szerzett! De minden rossz sorozat egyszer megszakad, ebben reménykedhetnek a vendégek. A hazai egyesület 5 meccséből 2-t megnyert, 1-szer döntetlenezett, illetve 2-szer kapott ki, s hazai pályán eddig veretlenek, 2 itthon játszott mérkőzésükből 1-et nyertek meg, ill. 1-szer ikszeltek le.
    Érdekes találkozó előtt állunk, tartsanak velünk!

Következzék tehát a stadionavató!
    A mérkőzés perceken belül kezdődik, jó szórakozást kívánok!

1

1
    A mérkőzést a narancssárga felszerelésben játszó Balmazújváros kezdte.

2
    A Dunaújváros fehér felszerelésben lépett pályára.

3
    A meccs első helyzetét a hazaiak alakították ki, egy legurítást követően Müller lőtt kapura 23 méterről, lövését blokkolták.

4
    Egy szögletet követően Forgács fejelhetett kapura, Milinte véd.

5
    Egy dunaújvárosi előreívelés után Urbán harcolt a labdáért, azonban Szalma Pál remekül érkezett ki kapujából,s egy akrobatikus mozdulattal elfejelte a labdát.

6
    Egyelőre a dunaújvárosi kapu körül folyik a játék.

7
    A hazaiaknál nincs eltiltva senki, viszont a vendég gárdánál emiatt nem játszhat Böőr Zoltán.

9
    Pintér Róbert kapott a balösszekötő vonalánál egy nagyszerű labdát, hosszú sarokra tartó lapos lövését védte Milinte Árpád!

10
    Egy előreívelés után Beleuc tisztázott.

11
    Nagy Róbert tört be a tizenhatoson belülre több vendég védő között, harciasságának köszönhetően még egy darabig tartotta a labdát, majd elesett, a hazai szurkolók tizenegyest reklamálnak.

12
    Nagy Róbert beadási kísérletét blokkolták, következhet egy hazai szöglet.

13
    A szöglet Papp fejét találta meg, aki kapura is fejelte a labdát, ami azonban saját csapattársában, Némethben akadt el.

14
    Németh Ádám iramodott volna meg a bal szélen, azonban Szalai szabálytalanul állította meg, szabadrúgás.

15
    A szabadrúgást tisztázzák a vendégek.

Eltelt negyedóra a találkozóból, eddig jobban játszott a Balmazújváros, több helyzetet alakított ki, de időnként a dunaújvárosiaknak is volt néhány veszélyes megindulásuk, mindenesetre jobban kezdte a mérkőzést a hazai gárda.

17
    Godslove kapott a bal oldalon egy labdát, ám amint, hogy átvette, szerelte őt Oláh Gergő.

18
    Egy beadás után Pintér Róbert volt szabálytalan, kifelé jár a szabadrúgás.

19
    Egy szép Szalai – Godslove összjáték után kivágják a labdát a hazaiak.

20
    Villám Balázst vágják fel a jobb szélen, szabadrúgással jöhet a Dunaújváros, a labda mögött Godslove.

20
    A szabadrúgás teljesen veszélytelen, a labda csúnyán a kapu fölé szállt.

Az utóbbi percekben a dunaújvárosiak helyeznek nyomást az ellenfélre...

22
    Müller passzolt Urbinhoz, akit ellöktek, 24 méterről lőhet szabadrúgást a Balmazújváros.

23
    Szöllősi lőtte kapura a szabadrúgást, ami a sorfal fölött elszállt, s a kaput vette célba, Milinte magabiztosan állt a lábán, s védett.

24
    Kiegyenlítetté vált a mérkőzés, s amit jó látni ,hogy mindkét csapat a támadójáték szellemében futballozik.

26
    Forgács csúszott be megkésve Papp Máténak, 19 méterről jöhet szabadrúgással a Dunaújváros.

26
    A szabadrúgást Szöllősi végezte el, lövése megpattant a sorfalon, de így is kapura ment, ám Szalma védeni tudott.

28
    Csehi Tamás beadása Thiago Ribeiro felé pontatlan, fellélegezhetnek a hazaiak.

29
    Egy beívelés után Oláh fejelte haza Szalma Pálnak a labdát. Az utóbbi időben a Balmazújváros térfelén folyik a játék.

30
    Támad a Balmaz, Urbin Péter vállalkozott el a jobbösszekötő magasságában egy lövéssel, a hosszúra tartó lövése kevéssel ment mellé!

31
    Pintér Norbertet indították a bal szélen, akinek a beadását Beleuc fejelte ki.

Kevesebb, mint negyedóra van hátra az első játékrészből.

33
    Papp Máté volt vállalkozó kedvében, aki nem vacakolt, 30 méterről tűzte kapura a labdát, lövése méterekkel szállt fölé.

Érdekesség, hogy a Dunaújváros ebben a szezonban még pontot sem szerzett idegenben. Vajon most megtörik a jég?

35
    Hátul adogatnak a balmazújvárosi játékosok.

36
    Nagy Róberttel szabálytalankodtak a jobb szélen, veszélyes helyről következhet szabadrúgással a hazai csapat.

37
    A pontrúgást hatástalanítja Burucz, aki fejesével eltakarította a veszélyes zónából a labdát.

38
    Godlove beívelését lehúzza Szalma Pál.

39
    Csehi lőtt a bal oldalon, már a 16-oson belül, lapos lövése centikkel ment a kapu mellé.

Öt perc van hátra a rendes játékidőből.

42
    Egy előreívelés után Belényesi kereste a labdát, majd lőni készült, ám Milinte gyorsabb volt nála, begyűjtötte a játékszert.

43
    Godslove lőtt 14 méterről, lövését hárította Szalma Pál.

44
    Szöglettel felérő szabadrúgást végezhetett el a Balmaz, Szöllősi beadását Forgács fejelte fel a levegőbe, ami a kapu felett hagyta el az alapvonalat.

45
    Nincs sok hátra az első félidőből, támad a Dunaújváros!

A játékvezető nem hosszabbít, lefújja az első játékrészt!

Gól nélkül ért véget az első félidő. A meccs elejét uralta a Balmazújváros, bár helyzeteit nem tudta gólra váltani. Az idő teltével kiegyenlítettebbé vált a játék, visszajött a meccsbe a Dunaújváros, több veszélyes akciót is kialakítva. A játékosok nagyon sportszerűen játszanak, nemhogy gól nincs a meccsen, még lapot sem osztott ki a játékvezető.
    Reméljük, a második félidő góldúsabb lesz, most következzék negyedóra szünet, tartsanak velünk a továbbiakban is!

46

46
    A vendégek kezdték a 2. félidőt.

47
    Godslove kapott középen labdát 2 védő gyűrűjében,majd elesik, a játékvezető továbbot int.

Ha a statisztikákból indulunk ki, akkor most nyugodtabbak lehetnek a Dunaújvárosiak, hisz csapatuk idénybeli góljaik több,mint 78%-át a 2. félidőben szerezték, majd msot meglátjuk, hogy így alakul-e.

Mindenesetre gól nélküli döntetlent egyik fél sem játszott ebben a szezonban, mi több, a Dunaújváros még le sem ikszelt senkivel az 5 forduló alatt,

Még nyugodtan elmélkedhetünk a statisztikában, hisz a pályán mindezidáig semmi jelentős se történt.

51
    Pintér gurította le lövésre a labdát Urbinnak, aki nem cicózott, ráküldte, lövése pár méterrel szállt kapu fölé.

52
    Godslove lövését Papp Ferenc blokkolta fejjel, aki a földön is maradt, ápolásra szorul.

53
    Áll a játék Papp ápolása miatt.

55
    Támadnak a Duna-partiak, egy jobb szélről érkező akciót hiúsít meg Pintér, aki oldalvonalon túlra vágja ki a labdát.

56
    Szabadrúgást kapott a Dunaújváros, a táv 20 méter, a labda mögött Papp Máté és Godslove.

57
    A Dunaújváros gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    A pontrúgást Papp Máté végezte el, aki okosan, a sorfal fölött elcsavarva lőtt a bal alsó sarokba, Szalma esélytelen volt.
    Vezet a Dunaújváros!!

58
    Papp Máténak ez a 2. gólja az idei szezonban, ő egyébként a Videotontól érkezett kölcsönbe a nyáron.

59
    Kettős csere a hazai együttesben, Virágh Aladár érkezik Pintér Norbert helyére, ill. Belényesi helyett Tóth Dániel lép pályára.

Fél óra van hátra a meccsből, a hazaiaknak iparkodni kell az egyenlítő gólért.

62
    Németh Ádámnak rúgnak oda, aki a földön marad.

63
    Németh jól van,időközben Milinte jöhet egy kirúgással.

63
    Virágh Aladár beadását magabiztosan húzta le Milinte.

65
    Ismét cseréhez készülődik a hazai gárda, miközben próbálják kicsikarni szélsőik mozgatásával valamiféle akciót.

66
    Oláh Gergő beadását blokkolta Papp Máté.

67
    Utolsó cseréjét használja ki a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő; Nagy Róbert helyére Kónya Márk érkezik.

68
    Az elmúlt percekben kevés említendő esemény történt, nincs meg az a tűz a csapatokban, amit az első félidőben láthattunk.

70
    Csere a Dunaújváros PASE-nél: Az NB I-ben is megforduló Urbán Gábor helyére a szabadkai születésű Perovic érkezett.

71
    A mérkőzés első sárgalapját Oláh Gergő kapja a Balmazújvárosból.

72
    Kontrázhattak a hazaiak, Tóth lódult meg a bal szélen, egészen az alapvonalig sprintelt, mikor beadta, ám középre ívelését lehúzta Milinte Árpád, a vendégek hálóőre.

73
    Forgács előreívelését Godslove fejelte oldalvonalon túlra.

74
    Az elmúlt percekben a Dunaújváros térfelén folyik a játék, támadnak a hazaiak.

75
    A Balmazújváros gólt szerzett!

GÓÓÓL!
    Egy kavarodást követően a felfejelt labdát URBIN PÉTER vette le, ki 8 méterről lőtt a bal alsó sarokba, Milinte esélytelen volt!
    Egyenlítettek a hazaiak!

76
    Ez volt Urbinnak a 6. gólja már az idei szezonban!

77

GÓÓÓL!
    ELKÉPESZTŐ!
    Egy kontrát követően THIAGO RIBEIRO vette le a 16-oson belül a labdát, majd azzal a lendülettel 12 méterről tüzelt, lövése a hosszúba érkezett, Szalma nem tudott védeni!

78
    Újra vezet a Dunaújváros!
    Ribeiro a 2. gólját szerzi az idényben

78
    Papp Ferenc kapott sárgalapos figyelmeztetést.

79
    Milinte Árpád kapott sárgát időhúzás miatt.

81

GÓÓÓL!
    Növelték előnyüket a vendégek!
    GODSLOVE kapott remek labdát a bal szélen, majd egy az egyben vezethette a kijövő Szalma Pálra, aki mellett könnyedén gurította el a labdát, ezzel 2 gólosra növelve csapata előnyét!

82
    Godslove már 3.-jára talált be ebben a szezonban, ezzel vezeti a házi góllövőlistát házon belül.

84
    Hirtelen gólpárbaj alakult ki, csak kapkodja fejét a néző...

85
    5 perc van hátra a rendes játékidőből, s közel áll a Dunaújváros első idegenbeli győzelméhez az idei szezonban.

86
    Villám Balázs indult meg mélységből, a védők csak hosszú idő után tudták szerelni.

86
    Tóth próbálkozása veszélytelen volt a kapura.

87
    Cserélnek a vendégek, a gólt szerző Ribeiro helyére érkezik Sóron Tibor

88
    Csehi adta haza Milintének a labdát.

89
    Kihasználja utolsó cseréjét a Dunaújváros, Szalai helyére Kocsis Gábor érkezik.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90+1
    Az érdemi dolgok itt már eldőltek, ez látszódik a futballistákon is.

90+2
    A hazai drukkerek keservesen káromkodnak fejenként két sort, bizony, ez a stadionavató nem sikerült valami fényesen....

90+2
    A végén még Tóth próbálkozott egy távoli lövéssel, ami tapsot váltott ki a hazai szurkolókból.

90+3

GÓÓL!
    Egy szögletet követően KÓNYA MÁRK fejelt a hálóba 7 méterről, ezzel kozmetikázva az eredményen.

A játékvezető lefújja a találkozót, a Dunaújváros diadalmaskodott 3-2-re!

Az első félidő góltalansága után a második játékrész igazi gólparádét hozott! A Dunaújváros kezdte a gólpárbajt, majd negyedórára rá Urbin egyenlített. Nem sokáig örülhettek a hazaiak, hisz 2 perc nem telt bele, mikor Ribeiro ismét a vendégeknek szerzett vezetést, majd pár minutummal később Godslove biztosította be a győzelmet a Dunaújvárosnak, Virágh Aladár utolsó perces fejesével csak szépíteni tudott.
    Megszerezte első idegenbeli győzelmét a Dunaújváros, míg a Balmazújváros először vesztett hazai pályán, ráadásul a stadion avatását sem így képzelhették el.
    Köszönöm szépen a figyelmet, legközelebb is tartsanak velünk! (17:59:08)