Borussia Dortmund – Hannover 96 1:0 (vége) | Bayern München – 1. FSV Mainz 05 4:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Norimberk 1:1 (vége)
Hertha BSC – Borussia M'gladbach 1:0 (vége)
Hertha BSC
1:0 (1:0)
Borussia M'gladbach
szombat 19.10.2013, 18:30 • Olympiastadion Berlin, Berlin • Bundesliga

Hatalmas az öröm Berlinben, ugyanis mindhárom pontot otthon tartja a Hertha Berlin, így pedig egészen a negyedik helyre lép előre a csapat. A mérkőzés egy tűrhető első félidő után egy kifejezetten rossz másodikat tartogatott számunkra, a Hertha végül jobb helyzetkihasználásának köszönhetően soványka, 1:0-ás győzelemmel tovább folytatja remeklését feljutó évében. A Borussia ezúttal nem érdemelt pontot, bár többet támadtak, elképzelés nélkül játszott a csapat, és tovább folytatódik a gladbachi együttes hullámzó szereplése. A végeredménnyel búcsúzom, Hertha BSC – Borussia Mönchengladbach 1:0! Köszönjük a figyelmet! (20:30:02)

90+4
    A kapus is feljön a szöglethez, őt keresi a beadás, de ter Stegen nem tud kapura fejelni, így pedig kirúgás.

90+4
    Jantschke még kiharcol egy szögletet.

90+3
    Ramos futott lesre, majd sípszó után még a labdát is elrúgta, sárga lapért.

90+2
    Mennyire buta hiba Stranzltól! Egy újabb felívelt labda érkezett felé, ezúttal is odakönyököl Langkamp arcába, megkapja második sárga lapját, majd még a bírónak is nekimegy. Ez nem méltó egy csapatkapitányhoz, mehet zuhanyozni az osztrák.

90+1
    Három perc a ráadás.

90
    Ter Stegen íveli fel a labdát a felhúzódó Stranlznak, aki Langkampnak könyökölt oda. Sárga lap a jutalma, teljes joggal.

89
    Cigerci szerez labdát a vendég térfélen, Xhakara viheti rá, de elcselezi magát.

88
    Kruse indulhatott a leshatárról a bal szélen, a beadása a tizenhatoson kívül álló Hrgotához szállt, aki át is vehette volna, ehelyett egyből ellőtte, borzasztóan fölé.

87
    A jól játszó Allagui hagyja el utolsóként a pályát, Cigerci váltja az utolsó 5 percre.

86
    De Jong passza hosszú Kruse felé, Kraft szedi fel a labdát.

85
    Allagui csinálta meg a cselt Wendttel szemben, majd a svéd szabálytalan vele szemben.

85
    Jantschke adja el a labdát, Schulz passzát viszont nem éri el Ramos.

84
    Ramos és Schulz nem értették meg egymást a bal szélen.

83
    A berlini szurkolók remek hangulatban ünnepelnek a lelátókon, nincs benne a Borussia játékában az egyenlítő gól.

82
    Kruse kereste egy átadással de Jongot, Langkamp előzte meg a támadót.

81
    Ramos szerzett labdát Stranzllal szemben, a felérkező támadók közül Schulzhoz passzol, aki hosszan tolja meg a tizenhatoson kívül, így Jantschke felszabadít.