Ferencváros – Siófok 40:23 (vége) | Debrecen – Fehérvár 21:23 (vége)
21:23 (7:11)
Fehérvár KC
szerda 06.11.2013, 18:00 • Hódos Imre Rendezvénycsarnok • Női kézilabda NB1

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Tisztelt Szurkolók! A szerdai nap folyamán két mérkőzéssel is jelentkezünk a női kézilabda NB1 tizedik fordulójából. Hat órától közvetítjük a Ferencváros – Siófok és a Debrecen – Fehérvár meccseket. Ezen a helyen utóbbit tudják nyomon követni. Kilenc forduló után már körvonalazni látszódnak az erőviszonyok, már jobban lehet előre sejteni egy-egy mérkőzés kimenetelét, mint pár körrel ezelőtt. Ettől a találkozótól például egy szoros, végletekig kiélezett csatát várhatunk. Az eddig remekül teljesítő debreceniek jelenleg 12 ponttal a még éppen felsőházi rájátszásra feljogosító negyedik helyen állnak, a fehérvári egylet pedig szorosan mögöttük, egy ponttal lemaradva a hatodik helyen tanyázik. Igazi hatpontos (pontosabban négypontos) mérkőzés lesz ez, ami a bajnokság helyezései kapcsán is döntő jelentőséggel bírhat. Vajon melyik csapat lesz képes közelebb kerülni a felsőházi rájátszáshoz? Tartsanak az onlajnok.com-mal és megtudják!

A Loki imponáló magabiztossággal kezdte ezt a szezont. Négy győzelem állt a nevük mellett ugyanennyi lejátszott mérkőzés után. Ezt követően becsúszott pár vereség, öt forduló alatt szám szerint három, de mentségükre legyen mondva, hogy ezeket a jó játékerőt képviselő Érd, Vác és Fradi ellen szenvedték el. Jó helyezésük eddigi kedvező sorsolásuknak is köszönhető, hiszen riválisaikat otthon fogadták és nem játszottak még a Győr ellen sem. Azonban, ami az övék, azt ne vegyük el tőlük, hiszen hatalmas csatákat tudtak a maguk javára fordítani és kétség sem fér hozzá, hogy előkelő helyezésük megérdemelt. Az FKC eddig felemás teljesítményt nyújtott, mind pozitív, mind negatív meglepetéseket is mutattak. Megverték például az előzetesen a bajnokság harmadik legerősebb csapatának tartott Érdet, de ikszeltek Veszprémben és súlyos, nyolcgólos zakót könyvelhettek el hazai pályán az egyébként idén remekül szereplő Dunaújváros ellen. Kívácsian várjuk, ma este melyik arcukat mutatják a csapatok!

A találkozó előreláthatólag hozni fog néhány pikáns csatát, hiszen a fehérvári keretből korábban hárman is a Loki játékosai voltak. Kazai Anita például először tér vissza a Hódosba ellenfélként, a válogatott kapus, Kiss Éva is Debrecenben vált NB1-es játékossá, Herr Anita pedig a tavalyi évet töltötte a piros-fehéreknél.

A tizedik forduló már kedden elkezdődött, egy mérkőzést játszottak le akkor, méghozzá a Vác – Győr összecsapást. A találkozó részleteit az alábbi linket tekinthetik meg:

A találkozóval egyidőben rendezendő Fradi – Siófok meccs részletei itt tekinthetők meg:

Múlt szerdán mindkét csapat kupameccsen vett részt. Ezek közül a cívisvárosi csapat meccsét közvetítettük, melynek eseményeit itt nézhetik vissza:

Melegítenek a csapatok, már a lövésekkel hangol mindkét csapat.

Egyelőre túlzás lenne azt állítani, hogy egymás hegyén-hátán volnának a szurkolók. A Hódos kispad felőli oldala nagyjából háromnegyedig van megtelve, az azzal szemben lévő oldal viszont egyelőre elég foghíjas.

Hamarosan kezdődik a csapatok bemutatása és utána a mérkőzés. Jó szórakozást kívánunk!

A debreceni "keménymag"-ból egy maroknyi tábor azért képviselteti magát a mérkőzésen, most rá is kezdtek, ahngosan buzdítják a csapatukat.

1
    BENZAL volt eredményes a jobb kettő helyéről! (0:1) (0:1)

1
    Slaktát faultolta ziccerben Tilinger, hetes. (0:1) (0:1)

2
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Tilinger (Fehérvár KC). (0:1)

2
    SOPRONYI bevágta! (1:1) (1:1)

3
    Benzal passzát MAYER bal kézzel lőtte be baállóból! (1:2) (1:2)

3
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Sopronyi (DVSC - TVP). (1:2)

4
    Eladott labda mindkét oldalon, most a Loki jöhet. (1:2) (1:2)

4
    Sopronyi lőtt mell, de már neki fújt a bíró. (1:2) (1:2)

5
    KUDOR eresztett el alulról egy bombát a szaggatottról, Kiss lábai között a kapuba ment a labda! (2:2) (2:2)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Valovics (DVSC - TVP). (2:2)

6
    Herr átlövése szállt a kapu mellé, majd Sopronyi próbálkozását védte Kiss. (2:2) (2:2)

6
    Szép figura után SZILÁGYI eredményes a szélről! (3:2) (3:2)

6
    Érkezik a gyors válasz, TILINGER átlövése talál utat a hálóba rendezetlen védelem ellen! (3:3) (3:3)

7
    Tilinger harcolt ki hetest Sopronyi eladott labdája után. (3:3) (3:3)

7
    HERR könnyedén a bal sarokba pattintott. (3:4) (3:4)

7
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Benzal (Fehérvár KC). (3:4)

8
    Benzal megint szabálytalan volt, most ki is áll két percre. (3:4) (3:4)

8
    Slaktára jött ki az emberelőnyös figura, de ejtését Kiss leszedte a levegőből. (3:4) (3:4)

8
    Talán botorság volt egy ilyen magas kapusnak, mint Kiss ejteni. (3:4) (3:4)

9
    Passzív játék a Fehérvárnál, TILINGERnek zártak össze a társak, aki tízről a jibb felsőbe bombázott! (3:5) (3:5)

10
    Kiegészült az FKC. (3:5) (3:5)

10
    Kudor passzát Ábrahám nem tudta megfogni, jöhetnek a vendégek. (3:5) (3:5)

10
    Újabb kiállítás, ezúttal Tilingernek, a megindulni készülő Szilágyit húzta vissza. (3:5) (3:5)

11
    SLAKTA került megint ziccerbe a szélen, most nem hibázott! (4:5) (4:5)

11
    Újabb szép emberelőnyös debreceni figua Lajtos védése után, de Szilágyi lövését bravúrral védte Kiss! (4:5) (4:5)

12
    Fehérvári eladott labda, debreceni kontra, majd Karalyos találta telibe a jobb kapufát! (4:5) (4:5)

12
    Kiegészült az FKC. (4:5) (4:5)

13
    Benzalt kell most ápolni egy ütközés után. (4:5) (4:5)

13
    Szerencsére nincs gond, tudja folytatni a spanyol irányító. (4:5) (4:5)

13
    Valovics kap két percet most. Benzallal volt szabálytalan. (4:5) (4:5)

13
    Benzal futott be beállóba, de Herr labáját a lábára ejtette, jöhet a Loki. (4:5) (4:5)

14
    Vaszari szerzett labdát, majd Barna ért vissza és orozta el a Hajduch felé tartó átadást! (4:5) (4:5)

15
    Passzív játéknál lőtt Sopronyi mellé. (4:5) (4:5)

15
    Kiegészült a DVSC. (4:5) (4:5)

15
    Szép védekezés Valovicstól, bedobással jöhet a vendég csapat. (4:5) (4:5)

16
    Benzal tört be Sopronyi mellett, de lövését védte Lajtos! (4:5) (4:5)

16
    Benzal hetest szeretett volna és mindezt túl erélyesen adta a játékvezető tudtára. Két perces kiállítás a jutalma. (4:5) (4:5)

17
    Eladott labda mindkét oldalon. Sok a technikai hiba. (4:5) (4:5)

17
    Barna hozta ziccerbe a gyors kontra végén Ábrahámot, de a beálló mellé lőtt! (4:5) (4:5)

17
    EMBEROVICS tört be szépen és vette be Lajtos kapuját középről! (4:6) (4:6)

18
    SLAKTA váaszolt a szélről! (5:6) (5:6)

18
    Kiegészült a vendég csapat. (5:6) (5:6)

18
    Megélénkülnek az események! TILINGER átlövése Lajtos lába között a kapuba jutott! (5:7) (5:7)

19
    BARNA verte meg védőjétés betalált! (6:7) (6:7)

19
    Lajtos-bravúr, majd újabb debreceni hiba. Jöhetnek a vendégek. (6:7) (6:7)

20
    Újra EMBEROVICS tört be szépen és lőtt gólt! (6:8) (6:8)

21
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Emberovics (Fehérvár KC). (6:8)

21
    Kiss hatástalanított lábbal egy átlövést! (6:8) (6:8)

21
    Gyönyörű fehérvári támadás, hatalmas rést nyitottak a fal közepén, amiben TILINGER gyalogolt be és a jobb felső sarokba lőtt! (6:9) (6:9)

21
    Valovics volt az akció közben szabálytalan, két perces kiállítást kap. Ez már neki a második kis büntetése. (6:9) (6:9)

21
    Varga József kap sárgát reklamálásért. (6:9) (6:9)

22
    Hazai időkérés. (6:9) (6:9)

22
    Időkérés vége. (6:9) (6:9)

22
    Barna kezéből csúszott ki a labda, majd a kontrát követően Vaszari ejtett a kapufára. (6:9) (6:9)

22
    Szilágyi fordult be Vaszari mellett, de erőtlen próálkozását könnyen védte Kiss. (6:9) (6:9)

23
    Tilinger lőhetett messziről megint tisztán, de most mellé ment a labda. (6:9) (6:9)

23
    Sopronyi kilencről eleresztett lövését fölé tolta Kiss! (6:9) (6:9)

23
    Kiegészültek a hazaiak. (6:9) (6:9)

24
    Barna harcolt ki egy belemenést ügyesen, Siti ellen ítélt a bíró. (6:9) (6:9)

24
    Ábrahám kapott labdát a vonalon Siskától, de Kiss megint résen volt! (6:9) (6:9)

25
    Siti tört a szaggatotton belülre, lövését azonban kifogta Lajtos! (6:9) (6:9)

25
    Siska alulról eleresztett átlövése szállt fölé. (6:9) (6:9)

26
    Vendég időkérés. (6:9) (6:9)

26
    Egyelőre pontatlan játék és jó kapusteljesítmények jellemzik a találkozót. (6:9) (6:9)

26

26
    Siti talált be egy szép egyéni akció után, de már belesípolt a játékvezető. (6:9) (6:9)

26
    Tilinger nagyon megverte Ábrahámot, de kisodródott helyzetből megkísérelt lövése a kapufát csattant! (6:9) (6:9)

27
    Újabb kiállítás. Hajduch ült le két percre, mert szándékosan ért lábbal a labdához. (6:9) (6:9)

27
    Slakta a jobb szélről próbálkozott, ezt védte Kiss, de a kipattanót KUDOR bevágta! (7:9) (7:9)

28
    MAYER maradt tisztán beállóban, majd a jobb alsó sarokba lőtt! (7:10) (7:10)

28
    Slakta lépett rá a vonalra. (7:10) (7:10)

29
    Kiegészültek a vendégek. (7:11) (7:11)

29
    Most AZARI maradt tisztán egy labda nélküli üres befutást követően, és a léc alá pattintott! (7:11) (7:11)

29
    Emberovics kap két percet. (7:11) (7:11)

30
    Megint a szélről próbálkozott a Loki, ezúttal Szilágyi révén, ezt is kivédte Kiss! Hatalmasat játszik a vendégek hálóőre! (7:11) (7:11)

30
    Siska áll ki két percre, mert többszöri figyelmeztetés ellenére sem adta meg a három métert egy szabaddobásnál. (7:11) (7:11)

30
    A félidőt jelző dudaszó pillanatában még Tilinger a kapufát találta el tízről! (7:11) (7:11)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (7:11)

Érdekes első félidőt láthattunk, ahol mindkét csapatnál rendkívül sok pontatlanság, eladott labda és technikai hiba esett. A kevés gólt ezt és a két kapus remek teljesítményét mutatja, elsősorban Kissét, akinek ma szinte lehetetlen gólt lőni. A fehérváriak annak köszönhetően vezetnek, hogy többször találták meg a rést a debreceni falon, mint fordítva. A négygólos vezetésük ellenére még semmi sem dőlt el, a debreceniek nem egy mérkőzést fordítottak már a maguk javára a második játékrészben. Azonban, reméljük, a második félidő magasabb színvonalú lesz az elsőnél, mivel ez hagyott nmi kivánnivalót maga után. Ne menjenek sehova, még három perc van a szünetből, azután jövünk vissza!

Kint vannak a pályán a csapatok, pillanatokon belül kezdődik a második félidő!

31
    Elkezdődött a második félidő. (7:11)

31
    A Loki kezdte a játékrészt. (7:11) (7:11)

31
    BARNA lövése csorgott be egy szép betörés után! (8:11) (8:11)

31
    Kiegészültek a vendégek. (8:11) (8:11)

31
    TILINGER ügyesen kihasználta, hogy eggyel többen vannak. Egy passzcsellel elküldte védőjét, majd a jobb kettő helyén begyalogolt és a bal alsóba bombázott! (8:12) (8:12)

32
    Kiegészültek a hazaiak is. (8:12) (8:12)

32
    Tilinger kap most két percet, mert nem adta meg a három métert. (8:12) (8:12)

32
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kudor (DVSC - TVP). (8:12)

33
    Szilágyi maradt üresen a szélen, de ezt is fogta Kiss! (8:12) (8:12)

33
    Siti ellépte, a hazaiak jöhetnek. (8:12) (8:12)

33
    Sopronyi átadása azonban rossz Slaktának, nem mondhatni, hogy effektíven használjáki ki emberelőnyeiket a debreceniek! (8:12) (8:12)

34
    Hazai labdaszerzés, ezt követően kontra, de Sopronyi találja el most a kapufát! Talán félnek a lokisták Kisstől? (8:12) (8:12)

34
    Tilinger visszajöhetett kiállításából. (8:12) (8:12)

35
    Azarira jött ki egy szép figura, de a balszélső ejtését kifogta Lajtos! (8:12) (8:12)

36
    Sopronyi még kétszer eltalálta a kapufát, Varga József lehívja a pályáról. (8:12) (8:12)

36
    SIMSIK remekül mutatkozott be Szilágyi helyén, az ő lövésével már nem tudott mit kezdeni Kiss! (9:12) (9:12)

37
    HAJDUCH jobbról, kilencről talált be! (9:13) (9:13)

37
    Itt a gyors válasz, BARNA lapos lövése suhant a bal alsóba! (10:13) (10:13)

38
    Valovics húzta vissza Tilingert, újabb két perc. (10:13) (10:13)

38
    Ez volt a harmadik neki, tehát piros lapot kap Valovics (DVSC – TVP). (10:13)

39
    Láb miatt tüntetnek a debreceniek, ezt kihasználva HORVÁTH kapott labdát beállóban és lőtt gólt! (10:14) (10:14)

40
    Kudor lőtt alulról, messziről, Kissnek ez nem okozott problémát. (10:14) (10:14)

40
    Tilinger vert át egy védőt, de nyolcról ellőtt labdáját könnyedén tolta oldalra Lajtos! (10:14) (10:14)

41
    Úgy tűnik, BARNÁra ma lehet számítani, újabb szép góét szerzett! (11:14) (11:14)

41
    Horváth kapott ismét egy szép labdát, de Lajtos megint védett! (11:14) (11:14)

41
    Siska kap két percet még egy korábbi szabálytalanságért. (11:14) (11:14)

42
    Eladják a labdát a hazaiak. (12:15) (12:15)

42
    AZARI volt szemfüles, elhozta Simsik elől a labdát és betalált a szélről! (11:15) (11:15)

42
    SIMSIKet sem kell azonban félteni! Most ő ugrott be Azari mellett és szerzett gólt! (12:15) (12:15)

43
    Slakta szedte el Tilinger kezéből a labdát, jöhet a DVSC! (12:15) (12:15)

43
    Kiegészült a Loki. (12:15) (12:15)

44
    Slakta próbálkozását védi Kiss, majd kétszer a kapufa segítette ki a hálóőrt! (12:15) (12:15)

44
    Technikai hiba, Benzal lépte el. (12:15) (12:15)

45
    Ábrahám kapott labdát a vonalon, de Kiss ezt is kivédte! (12:15) (12:15)

46
    BENZAL most nem hibázott, egy betörés után bombázott a bal felsőbe! (12:16) (12:16)

46
    Hazai időkérés. (12:16) (12:16)

46
    Egyre feszültebb a meccs a második félidő középhez érve. (12:16) (12:16)

46
    Időkérés vége. (12:16) (12:16)

46
    BOHUS-KARNIK volt megjátszható beállóban és nem hibázott! (13:16) (13:16)

47
    MAYER maradt egyedül Kudoral beáálóban, erőfölényét kihasználva befordult és a jobb alsóba lőtt! (13:17) (13:17)

47
    Barnát sáncolta le Hajduch, majd a kontra végén Horváth ziccerét tolta kapufára Lajtos! (13:17) (13:17)

48
    Varsányi került helyzetbe a szélen, de éles szögből mellé lőtt. (13:17) (13:17)

48
    Az ellenfél jobbszélsője azonban már nem! AZARI lőtt a hosszúba! (13:18) (13:18)

49
    Sopronyi bombázott a sáncba, ismét jöhet az FKC. (13:18) (13:18)

49
    Benzal átlövését Lajtos kivédte, de oldalt ment ki a labda. (13:18) (13:18)

50
    Már hat van közte! HERR távoli bombája talált utat a jobb felsőbe! (13:19) (13:19)

50
    Barna lőtte fejbe ziccerben Kisst, ápolni kell. (13:19) (13:19)

50
    Tudja folytatni a kapus, jöhet a Loki! (13:19) (13:19)

50
    Kiss elképesztő! Simsik bal oldali ziccerét védte ki! (13:19) (13:19)

51
    Emberovics lőtt mellé. (13:19) (13:19)

52
    Kudor tört be, szabálytalankodtak vele, hetes. (13:19) (13:19)

52
    SOPRONYI megtáncoltatta Kisst, majd a bal alsóba lőtt! (14:19) (14:19)

53
    Kudor rántotta le Emberovicsot, két perc. (14:19) (14:19)

53
    Mayer követett el belemenést Siskával szemben. (14:19) (14:19)

54
    Karalyos lepte meg egy hirtelen átlövéssel Kisst, de csak a jobb kapufát találta el! (14:19) (14:19)

54
    Vendég időkérés. (14:19) (14:19)

54
    6:23 van vissza. Vajon képes lesz valami extrára ez idő alatt a Loki? (14:19) (14:19)

54
    Időkérés vége. (14:19) (14:19)

54
    Gyönyörű figura! Benzal találta meg egy ügyes kombináció után teljesen üresen MAYERt, aki beállóból betalált! (14:20) (14:20)

55
    Kiegészült a DVSC. (14:20) (14:20)

55
    SOPRONYInak talán ez volt az első jó megmozdulása mezőnyből. Két védőt lerázott magáról, majd Kiss lábai között a hálóba lőtt! (15:20) (15:20)

56
    MAYER maradt megint üresen és Lajtos mozgásával ellentétesen a jobb alsóba lőtt! (15:21) (15:21)

56
    SOPRONYI most átlövésből eredményes! (16:21) (16:21)

57
    MAYER is átlövésből! Talpról lepte meg Lajtost! (16:22) (16:22)

57
    Újra SOPRONYI volt eredményes, ezúttal átlövésből! (17:22) (17:22)

57
    Tilinger volt szabálytalan a ziccerben kapura törő Simsikkel szemben, két perc. (17:22) (17:22)

57
    Tilinger is megkapja a piros lapot, harmadik két perces kiállításért.

57
    És hetes is. (17:22) (17:22)

58
    SOPRONYI bevágta! (18:22) (18:22)

58
    VASZARI tört be középen és lőtt Lajtos kapujába! (18:23) (18:23)

59
    SIMSIK lőtt estében Kiss lába mellett a kapuba! (19:23) (19:23)

59
    Herr lövését védte Lajtos, majd Varsányi vétette el a labdát. (19:23) (19:23)

60
    SOPRONYI a végén megszórja magát! Ismét a kapuba talált, ezúttal átlövésből! (20:23) (20:23)

60
    Hazai labdaszerzés. (20:23) (20:23)

60
    Simsik a földön, hetes jön. (21:23) (21:23)

60
    SOPRONYI lőtte rá a hetest, a kapuba álló Trimmel kivédte, de a kipattanó már bent van! (21:23) (21:23)

60
    Mérkőzés vége. (21:23)

Egy alacsony színvonalú mérkőzésen a kevesebb hibával játszó csapat nyerte meg a találkozót. A fehérváriak győzelme a meccs első időszakát leszámítva egyáltalán nem volt kétséges, a Loki csak a végén zárkózott közelebb egy kicsit. Kiss Éva parádézott, egyszerűen áthatolhatatlan volt sok esetben. A debreceniek eddigi talán legkevésbé hatékony játékukat nyújtották idén, ma egyszerűen csak ennyit engedtek nekik a fehérváriak! Az FKC ezze a győzelmével megelőzte a hazai csapatot, 13 ponttal a negyedikek, a Loki maradt 12 pontos és az ötödik helyen áll a többi mai mérkőzés eredményének ismeretének hiányában. Köszönjük, hogy nálunk követték a mérkőzést, reméljük, élvezték a találkozót! A legközelebbi viszontlátásra! (19:31:45)

Salacz Bence

DVSC - TVP AQUATICUM: Lajtos Nóra, Makai Veronika – Bohus-Karnik Mercédesz, Szilágyi Ágnes, Varsányi Nóra, Karalyos Orsolya, Simsik Cynthia, Sopronyi Anett, Slakta Petra, Ábrahám Szilvia, Barna Éva, Siska Pálma, Mikula Dóra, Karnik Szabina, Valovics Nóra, Kudor Kitti
    Fehérvár KC: Trimmel Brigitta, Kiss Éva – Azari Fruzsina, Vaszari Virág, Tilinger Tamara, Horváth Bernadett, Becséri Kitti, Kuhinkó Vivien, Hajduch Csenge, Siti Eszter, Herr Anita, Mayer Szabina, Kazai Anita, Emberovics Míra, Nuria Benzal

Játékvezetők: Oláh Viktor, Bonifert Ferenc