Real Madrid – Real Sociedad 5:1 (vége) | Getafe CF – Elche CF 1:1 (vége) | Athletic Bilbao – Levante 2:1 (vége)
Real Club Celta de Vigo – Rayo Vallecano 0:2 (vége)
Athletic Bilbao
2:1 (0:1)
Levante UD
szombat 09.11.2013, 20:00 • San Mamés Barria, Bilbao • Primera División

Egy nagyon feszült második félidőn vannak túl a csapatok, ahol végül is a baszkok "vért izzadva" meg tudák fordítani a mérkőzést.
    Valverde cseréi jól sültek el, mindkét találatot a padról beállva szerezték a hazaiak.
    Összességében tekintve megérdemeltnek mondható a hazai siker, hiszen a baszkok szinte kapujukhoz szögezték ellenfelüket a második játékrészben.
    Nem szabad megfeledkeznünk azonban arról sem, hogy a játékvezető többször a Levante kárára tévedett az összecsapás folyamán.
    A Bilbao ezzel tovább üldözi a Villarealt a 4. helyért, a vendégek pedig maradnak a középmezőnyben. (21:56:26)

90+6
    Nong könyökli le Iturraspet egy felugrásnál.

90+5
    Csúnya belépő vendég részről, a játékvezető érdekes módon észre sem veszi az esetet! Minimum sárgát kellett volna adnia!

90+4
    Iraizoz vetődik rá egy hosszan előrevágott labdára.

90+4
    Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak a saját térfelükön, ezzel sok idő elmegy most.

90+3
    Emberhátrányban az Athletic!

90+2
    Adurizt (Athletic) állítja ki a játékvezető, Nong játssza el, hogy a baszk játékos megütötte! Hihetetlen bírói tévedés!

90+1
    Kezezést reklamálnak a vendégek a tizenhatoson belül.

90
    4 perc lesz a ráadás.

90
    Les miatt szabadrúgással jöhetnek a baszkok.

89
    Taktikusan játszik a Bilbao.

88
    Utolsó vendég változtatás: Diop le, Nong be.

88
    Szabadrúgással jöhet az Athletic az oldalvonal mellől.

87
    Tisztáznak a hazaiak, kontra indul, de Ibai Gomez nem tud beadni Juanfran mellett.

87
    Szöglethez jut a vendég gárda, ez lesz a második.

86
    Aduriz kezezése miatt jöhet a Levante a saját térfeléről.

85
    Teljesen megérdemelt – a második félidei játék alapján – a hazai vezetés.

84
    A Bilbao gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Megfordítja az eredményt a Bilbao! Iturraspe ível előre, ARITZ ADURIZ 12 méterről a csúszós fűre fejeli a labdát, ami onnan a kapu sarkába pattant, Navas hiába vetődött! 2:1!

Nagy Zalán

Gólok: 72. Mikel Rico, 84. Aduriz – 33. Barral

Lapok:   42. Laporte (ATB), 43. Benat (ATB), 68. de Marcos (ATB) – 11. P. López (LEV), 60. Ivanschitz (LEV), 80. Rodas (LEV), 81. Diop (LEV), 90+6. Nong (LEV)   90+2. Aduriz (ATB)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, Laporte, de Marcos – Iturraspe, Benat(Mikel Rico, a szünetben) – Susaeta, Muniain(Aduriz, a szünetben), Ibai Gomez – Guillermo(Toquero , 69.)
    Levante UD: Navas – P. López, Rodas, El Adoua, Juanfran – Diop(Nong, 88.), Junior – Xumetra, Ivanschitz(Karabelas, 63.), R. Garcia – Barral(El Zhar, 76.)

Játékvezetők: Fernández Borbalan – Calvo Guadamuro, Canelo Prieto

Nézőszám: 30000