BFC Siófok – Kaposvári Rákóczi FC 1:7 (vége) | Kozármisleny – Paksi FC 0:3 (vége) | Tatabánya – Győr 0:4 (vége)
– MTK Budapest FC 2:1 (vége) | Szolnok – Újpest FC 2:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Kisvárda 7:1 (vége)
Nyíregyháza – Debreceni VSC 0:2 (vége) | Sopron – Ferencvárosi Torna Club 1:3 (vége)
Soproni VSE
1:3 (1:1)
Ferencvárosi Torna Club
szerda 20.11.2013, 17:00 • Városi Stadion, Sopron • Magyar Ligakupa

A mérkőzést góllal kezdte a Sopron, majd az 5. percben már emberelőnybe került. Ezután mindkét csapat veszélyesen futballozott, de gólt szerezni csak a Ferencváros tudott, még az első félidőben egyenlítettek.

Második félidőre már egy összeszedettebb Ferencváros jött ki, és emberhátrányban is a hazaiak fölé tudtak kerekedni, és így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Ezzel az is eldőlt, hogy csoportelsőként jutnak tovább. (18:57:10)

90
    Paos ível be középre, Jovanovic fejeli ki, az ismétlést is ő fejeli haza 8 méterről, üggyel-bajjal, de megszerzi a labdát Kunsági!

89
    Pados előreívelése után Gaál lő 25 méterről, lepattan Busairól a labda

87
    Zsivoczky ad be ismét balról, Böde 6 méterről csúsztat mellé

85
    Zsivoczky ad be balról, Valpoort a hosszú saroknál érkezik, és nagy helyzetben, 5 méterről éppen az elvetődő Dénes kezei közé fejel!

83
    Diallo megy el a bal szélen, a középre adását Németh menti Böde elől, de a kapu felé pattanó labdát Dénesnek kell bravúrral védenie, kis híján öngól lett így!

81
    Pados megy csúnyán egy labdáért Busai ellenében, szabadrúgás, a sárga elmarad a hazai játékos szerencséjére

80
    Horváth ível be balról, Jovanovic fejeli ki a labdát a támadók elől

79
    Czár és Pető kényszerítője a 16-os vonalánál, pontatlan a visszapassz

78
    Böde tör át a védőfalon középen nagy lendülettel, átesik Keresztesen, kifelé szabadrúgás...

76
    Jobboldali szöglet a Soprontól, Németh adja be, Gerson fejeli föl a labdát, felszabadítanak a védők

75
    Valpoort elé ívelnek a jobbösszekötő helyére, az alapvonalról ad be, a megpattanó labdába Busai botlik bele, mellé megy a lábáról

74
    Baloldali szöglet a Fradinak, Józsi végzi el, a beívelést Diallo fejeli rá, lepattan egy védőről

73
    A játék képén nem látszik meg a ferencvárosi emberhátrány, többet és veszélyesebben támad a vendég együttes.

72
    A szögletet Böde vágja ki, újabb sarokrúgás jön, ezt kifejelik, Pados emelését Kunsági fogja könnyedén

Gólok: 3. Nyilasi – 23. Böde, 57. Böde, 60. Böde

Lapok:   66. Jovanovic (FTC)   5. Valencsik (FTC)

Soproni VSE: Dénes – Maráczi, Baranyai (46' Pados), Keresztes, Czár – Varga (46' Soós), Németh – Balázs (67' Gaál), Nyilasi, Horváth P. – Pető

Cserék: Heinrich – Soós, Szabó, Gaál, Pados

Ferencvárosi Torna Club: Kunsági – Csilus (46' Busai) , Gerson Valencsik (5' Kiállítva) Jovanovic – Ionescu, Józsi – Valpoort, Kovács (24' Diallo), Leonardo (68' Zsivoczky) – Böde

Cserék: Rigő – Diallo, Busai, Nagy, Zsivoczky, Péter, Bene

Játékvezetők: Radványi (Szőts) – Tóth II., Ring