Magyarország_dup – Horvátország 26:24 (vége)
26:24 (9:11)
Horvátország
hétfő 30.12.2013, 13:30Felkészülési mérkőzések (U18)

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

A magyar férfi ifjúsági válogatott felkészülési mérkőzésen két napon belül kétszer is megmérkőzik Horvátország legjobbjai ellen. Korosztályos válogatottunk az első mérkőzésen öt gólos győzelmet aratott.
    A magyar csapat a január 10-12. között sorra kerülő németországi U18-as Európa-bajnoki selejtezőre készül.
    A felkészülés jegyében egy jó héttel ezelőtt Kecskeméten rangos nemzetközi tornát rendeztek, ahol legjobbjaink Oroszország, Franciaország és Lengyelország társaságában a harmadik helyen végzett.
    A selejtezők előtt ezeken a felkészülési mérkőzéseken lehetőség van a hibák kiküszöbölésére, a védekezés illetve a támadás begyakorolására.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást és szórakozást kívánunk!

Magyarország: Boros, Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok) – Varjú, Bartók, Urbán, Fekete, Fiar, Vizi, Füzi, Ligetvári, Mezei, Árpási, Ménesi

Horvátország: Stojanovic, Vukic, Spikic (kapusok) – Jurakic, Zobec, Babic, Bukva, Mandic, Markusic, Smojver, Rados, Vrdoljak, Vukic, Babic, Severec, Sehic, Sipic, Ivkovic, Obranovic

Játékvezetők: Felhő, Öcsi.

Himnuszok elhangzása után néhány perc késéssel ugyan, de most már pillanatokon belül kezdődik a mérkőzés.

1

1
    A horvátok kezdték a mérkőzést. (0:0) (0:0)

2
    Fiar kapott sárga lapot, földre vitte ellenfelét. (0:0) (0:0)

2
    Eladják a labdát a horvátok, de nem sikerült gyorsan indítani, Ivkovic szabálytalanul állította meg a magyar támadást. (0:0) (0:0)

2
    Ivkovic megy ki két percre lerántásért. (0:0) (0:0)

3
    Füzi harcolt ki a beállóban büntetőt. (0:0) (0:0)

3
    FEKETE könnyedén pattintotta be a büntetőt. Megvan a mérkőzés első gólja. (1:0) (1:0)

3
    Árpási kapott sárga lapot túlzott keménységért. (1:0) (1:0)

4
    Passzív határán dobták el a horvátok, jó blokk után marad a vendégeknél a labda. (1:0) (1:0)

4
    Boros védett nagyot kapuban, Magyarország támadhat. (1:0) (1:0)

5
    Varjú hagyta ki a ziccert a szélen, a horvátok jöhetnek . (1:0) (1:0)

5
    IVKOVIC nagyon bevarrta a szaggatottról. (1:1) (1:1)

6
    Fiar kapufája után a vendégek támadhatnak. (1:1) (1:1)

7
    Hosszas vendégtámadás végén szélről BABIC eredményes. (1:2) (1:2)

8
    Gyönyörűen hozták helyzetbe a társak FIART a beállóban, nem is hibázta el a ziccert. (2:2) (2:2)

9
    Eladják a vendégek, ismét a magyarok támadhatnak. (2:2) (2:2)

9
    BARTÓK nagyon megverte egy csellel ellenfelét. jobbátlövőből a rövidet választotta. (3:2) (3:2)

10
    Babic lövését a szélről Boros védi, mi támadhatunk. (3:2) (3:2)

11
    Kemény és jó védekezés mindkét oldalon, nem kímélik egymást a játékosok. (3:2) (3:2)

11
    Fiart tüntették el a darálóban, büntetőt dobhatunk. (3:2) (3:2)

12
    FEKETE könnyedén értékesíti a büntetőt. (4:2) (4:2)

12
    SIPICET sikerült megjátszani a beállóban, onnan pedig a léc alá bombázott. (4:3) (4:3)

13
    Kivédekezték a horvátok a támadást, utána lerohanásból SIPIC egalizál. (4:4) (4:4)

13
    Füzi kapott sárga lapot, meggyötörte rendesen ellenfelét. (4:4) (4:4)

14
    JURAKIC szedett össze egy kipattanót, ziccerből keményen bevágja. (4:5) (4:5)

14
    Zobec kapott két percet miután földre vitte ellenfelét. (4:5) (4:5)

15
    BARTÓK ment be a falba, határozottsága gólt hozott a csapatnak. (5:5) (5:5)

16
    Horvát belemenés után Magyarország támadhat. (5:5) (5:5)

17
    Eladjuk a labdát, de Boros hatalmasat véd ziccerben. (5:5) (5:5)

17
    Fiar szépen szakadt el ellenfelétől, de után mellédurrantott. (5:5) (5:5)

18
    Severec a vonalra lépett, mi támadhatunk. (5:5) (5:5)

19
    Jól mozgatták meg a fiúk a horvátok falát, Fiar harcolt ki beállóban büntetőt. (5:5) (5:5)

19
    MEZEI a jobb sarkot választotta, Spikicnek esélye se volt. (6:5) (6:5)

20
    A beállóban harcoltak ki büntetőt a vendégek, Boros viszont lábbal kitornázta Markusic hetesét. (6:5) (6:5)

21
    Kihagyott hazai támadás után jobbátlövőből IVKOVIC nagyon bevarrta. (6:6) (6:6)

22
    MEZEI dobhatta a hazaiak büntetőjét, ezúttal is pontosan célzott. (7:6) (7:6)

22
    Kivédekeztük a vendégek támadását, Magyarország támadhat. (7:6) (7:6)

23
    Páros kiállítás. Varjú és Babic akaszkodott össze. (7:6) (7:6)

24
    FEKETE betörésből növeli a hazaiak előnyét. Egy csellel becsapta ellenfelét, onnantól kezdve pedig már nem volt nehéz dolga. (8:6) (8:6)

24
    RADOS a szaggatottról bombáz a magyar kapuba. (8:7) (8:7)

25
    Ligetvári lövése lejön a blokkról, a vendégek támadhatnak. (8:7) (8:7)

25
    Ligetvári a levegőben szedte le ellenfelét, két perc büntetést kapott. (8:7) (8:7)

26
    RADOS átlövésből egalizál. Emberelőnyben ügyesen mozgatták meg a magyar falat. (8:8) (8:8)

26
    Magyarország időt kért. (8:8) (8:8)

27
    Emberhátrányban eladtuk a labdát, a vendégek támadhatnak. (8:8) (8:8)

27
    JURAKIC egyedül maradt a szélen, berepülése után hatalmasat akasztott a jobb felsőbe. (8:9) (8:9)

28
    Bartókot tüntették el a darálóban, büntetőt dobhatunk. (8:9) (8:9)

28
    MEZEI a kapus lábai között pattintja be. (9:9) (9:9)

29
    BABICRA nem figyeltünk a szélen, szép ejtésével vendégelőny. (9:10) (9:10)

29
    Jól és keményen védekeznek most a horvátok, Ligetvári lövése lejött a blokkról. (9:10) (9:10)

30
    SIPIC betörésből szerez gólt, a félidő végén lankad a mieink figyelme. (9:11) (9:11)

30
    A horvát válogatott időt kért. (9:11) (9:11)

30
    Vrdoljak a vonalra lépett, így maradt a kétgólos vendégvezetés. (9:11) (9:11)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (9:11)

Az első félidő mindkét oldalon a védekezésről szólt, nem véletlen a viszonylag kevés gól. Válogatottunk támadásban nem úgy pörög mint a tegnapi napon, a beállót jól és általában eredményesen is játszottuk meg, más posztokon viszont nem igazán megy a játék.
    A vendégektől Ivkovic lövéseire jobban oda kellene figyelnünk. Nehezen tartottuk eddig a horvátok hórihorgas játékosát.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

31
    Elkezdődött a második félidő. (9:11)

31
    A magyarok kezdték a második félidőt. (9:11) (9:11)

32
    Bartól kidobja a labdát, a vendégek támadhatnak. (9:11) (9:11)

32
    Jó hazai blokk, de maradt a labda a horvátoknál. (9:11) (9:11)

33
    VRDOLJAK átlövésből nagyon bevágja a bal alsóba. (9:12) (9:12)

33
    LIGETVÁRI betörésből azonnal válaszolt. (10:12) (10:12)

33
    A horvátok kapufája után lerohanásból BARTÓK eredményes. (11:12) (11:12)

34
    Jó most a magyar védekezés, bátran ütköznek játékosaink. (11:12) (11:12)

34
    BARTÓKOT sikerült megjátszani, beállóból nem is hibázza el a lehetőséget. (12:12) (12:12)

35
    Beállóban harcoltunk ki büntetőt, FEKETE magabiztosan pattintotta be. (13:12) (13:12)

36
    BUKVA se hibázik büntetőből, góljával ismét egyenlő. (13:13) (13:13)

37
    Eladjuk a labdát, de a horvátok is rosszul indítottak. A magyarok támadhatnak ismét. (13:13) (13:13)

38
    LIGETVÁRI átlövésével ismét magyar előnyt regisztrálhatunk. (14:13) (14:13)

38
    IVKOVIC ismét jobbátlövőből. nagyon él a vendégek hórihorgas játékosa. (14:14) (14:14)

39
    Jurakic kapott két percet. (14:14) (14:14)

39
    BARTÓK betörése után ismét nálunk az előny. (15:14) (15:14)

40
    BUKVA egalizál büntetőből. (15:15) (15:15)

40
    BARTÓK nagyon él ma, betörésből eredményes ezúttal. (16:15) (16:15)

41
    LIGETVÁRI klasszikus átlövésgólt szerez, kipókhálózza a jobb felsőt. (17:15) (17:15)

41
    RADOST sikerült megjátszani a beállóban, ki is használta a ziccert. (17:16) (17:16)

42
    FEKETE lerohanás után pontosan céloz. (18:16) (18:16)

42
    VUKIC csapta be ellenfelét, szép gólt szerez betörésből. (18:17) (18:17)

43
    LIGETVÁRI a szaggatottról engedi el a jobbost. (19:17) (19:17)

43
    A vendégek időt kértek. (19:17) (19:17)

44
    IVKOVIC ismét a befejező ember, nagyon él jobbátlövőben. (19:18) (19:18)

45
    FEKETÉRE játszottuk ki a figurát, fontos gólt szerez átlövésből. (20:18) (20:18)

46
    Kivédekeztük a horvátok támadását, növelhetjük az előnyt. (20:18) (20:18)

47
    Elajándékozzuk a labdát, BABIC végigrobog vele. (20:19) (20:19)

48
    Hosszas támadás végén RADOS bombája utat talál a magyar kapuba. (20:20) (20:20)

49
    Potyognak a gólok, ezúttal LIGETVÁRI jobbátlövőből varrja be. (21:20) (21:20)

50
    BABIC szélről cselezett befelé, majd lövése után ismét egyenlő. (21:21) (21:21)

50
    Ligetvári bombája a kapufán csattant, sajnos BABIC szélről most se hibázott. (21:22) (21:22)

51
    Magyarország időt kért. (21:22) (21:22)

51
    Feketére játszották ki a társak a figurát, szélről Stojanovicba lövi a labdát. A vendégek támadhatnak. (21:22) (21:22)

52
    Pásztor védett nagyon fontos pillanatban, az egyenlítésért támadhatunk. (21:22) (21:22)

53
    Egy horvát kézen megpattant a labda, FEKETE szemfülesen összeszedte, góljával egyenlő. (22:22) (22:22)

54
    A horvátok belementek, LIGETVÁRI bombája viszont a vezetést jelenti a magyar csapatnak. (23:22) (23:22)

55
    SIPIC szedte össze a kipattanót, lövésénél Pásztor már tehetetlen volt. (23:23) (23:23)

56
    BARTÓKNAK volt vér a pucájában, bátran bement a darálóba, góljával magyar vezetés. (24:23) (24:23)

57
    BABIC góljai tartják most a lelket a horvát csapatban, szélről tudott eredményes lenni. (24:24) (24:24)

57
    BARTÓK átlövésből azonnal válaszol. (25:24) (25:24)

58
    Füzi kapott két percet, földre vitte ellenfelét. (25:24) (25:24)

58
    A szélre játszották ki a figurát a vendégek, Babic ejtését ezúttal megfogta Pásztor, hatalmas ováció a csarnokban. (25:24) (25:24)

59
    Magyar időkérés. (25:24) (25:24)

59
    Kijönnek nyitott védekezésre a horvátok, FEKETE vált le ellenfeléről, góljával eldőlt. (26:24) (26:24)

60
    A horvátok utolsó támadásánál Pásztor még bemutatott egy bravúrt, ezt követően már hagyjuk leperegni a másodperceket. (26:24) (26:24)

60
    Mérkőzés vége. (26:24)

A tegnapi nap könnyedebb győzelme után ma jobban meg kellett izzadni a sikerért. Az első félidőben még akadozott a magyar gépezet, aztán a másodikban Ligetvári és Bartók vezérletével sikerült megfordítani az eredményt. Az utolsó perceket teljes extázisban játszották a fiúk, jó védekezésük mellett hatalmas szívvel küzdöttek. A közönség felállva tapsolta meg a csapatot.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (15:14:51)

Magyarország_dup: Boros, Rózsavölgyi, Pásztor (kapusok) – Varjú, Bartók, Urbán, Fekete, Fiar, Vizi, Füzi, Ligetvári, Mezei, Árpási, Ménesi

Játékvezetők: Felhő, Öcsi