Szolnoki Olaj KK – KTE-Duna Aszfalt 64:53 (vége) | Soproni Sördögök – Atomerőmű SE 66:63 (vége)
Szolnoki Olaj KK
64:53 (15:16, 22:14, 14:10, 13:13)
KTE-Duna Aszfalt
péntek 07.02.2014, 17:30Magyar Kupa

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón a vezetőedzők értékelték a látottakat.

Dragan Aleksic: Elsősorban a jobb játékosállományunknak köszönhetjük a győzelmünket, az elején sokat hibáztunk, de így is sikerült a döntőbe jutás.

Stojan Ivkovic: A fiatal játékosaim most érezhették milyen egy ilyen erős csapat ellen játszani, mint a Szolnok. Több sérülés is nehezítette felkészülésünket. Mindenképpen jó eredmény a harmadik helyért csatázni, ha ezt a szezon elején valaki mondja, szó nélkül aláírtuk volna! (19:23:22)

A Szolnoki Olaj megnyerte a mérkőzést, ezzel holnap az aranyéremért játszik, a KTE pedig a bronzéremért csatázhat.
    A mai mérkőzésen a KTE jól kezdett, de ismét a Szolnok ereje és a hosszú kispadja felőrölte az ellenfelet, az utolsó negyedre szinte el is dőlt a mérkőzés. A Szolnoknak így már csak vigyáznia kellett az előnyére és ezt sikerült is véghezvinni.