Liverpool F.C. – Arsenal FC 5:1 (vége) | Aston Villa FC – West Ham United 0:2 (vége) | Chelsea F.C. – Newcastle United 3:0 (vége)
Crystal Palace – West Bromwich Albion 3:1 (vége) | Norwich – Manchester City 0:0 (vége) | Southampton FC – Stoke City 2:2 (vége)
Sunderland AFC – Hull City 0:2 (vége) | Swansea City – Cardiff City FC 3:0 (vége)
Liverpool Football Club
5:1 (4:0)
Arsenal FC
szombat 08.02.2014, 13:45 • Anfield Road • Barclays Premier League

A Liverpool erős kezdéssel 20 perc alatt eldöntötte a mérkőzést, hiszen 4 gólt szereztek ez idő alatt. Az Arsenalnak innentől nem volt esélye, lényegében a becsületükért harcoltak és a nagyobb vereség elkerüléséért. A második félidőben már 5 gól volt a különbség, azonban Arteta egy büntetővel szépíteni tudott, és beálította az 5-1-es végeredményt. (15:41:51)

90+3
    Szépen felépített támadás végén még Ibe jutott egy lövéshez, éles szögből leadott lövése centikkel ment el keresztbe a gólvonal előtt.

90+2
    Podolski fejesét könnyen fogta a kapus.

90+1
    Oxlade-Chamberlain került a földre az ellenfél térfelén.

90
    3 perc a hosszabbítás.

90
    Oxlade-Chamberlain lövését blokkolta egy védő.

89
    Cazorla beadását vágta ki egy védő.

87
    Ibe lőtt fölé 20 méterről.

86
    Sterling lőtt a kapus és a kapu mellé 7 méterről ziccerben.

85
    A hazaiak utolsó cseréje: Suarez helyén Aspas a pályán.

84
    Coutinho szerzett labdát a félpályán, ám hosszan szöktette magát, így nem jutott lövéshez.

83
    Szczesny lépett fel remek ütemben Suarez indítására.

82
    Suarez ívelése nem talál társat.

81
    Sterling volt lesen.

80
    Suarez állt lesen, mikor labdát kapott, pedig gólhelyzetben lett volna.

79
    Kifejelte Allen a sarokrúgást.

78
    Az Arsenal jut szöglethez.

Fehér Marcell

Gólok: 1. Skrtel, 10. Skrtel, 17. Sterling, 20. Sturridge, 52. Sterling – 69. Arteta (bünt.)

Lapok:   46. Henderson (LFC) – 48. Giroud (ARS), 58. Wilshere (ARS)

Liverpool Football Club: Mignolet – Flanagan, Toure, Skrtel, Cissokho – Henderson, Sterling, Coutinho, Gerrard (Ibe 76'), Sturridge(Allen 65') – Suarez (Aspas 86')
    Cserék: Jones (K), Alberto, Allen(65'), Aspas, Ibe, Kelly, Moses

Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (Gibbs 60') – Wilshere, Cazorla, Özil(Rosicky 60'), Arteta, Oxlade-Chamberlain – Giroud (Podolski 60')
    Cserék: Fabianski (K), Bendtner, Gibbs(60'), Gnarby, Jenkinson, Podolski(60'), Rosicky(60')