28:27 (18:13)
HBC Nantes
vasárnap 09.02.2014, 12:30 • Újszegedi Sportcsarnok, Szeged • EHF Kupa

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (14:06:39)

A vártnál ugyan a végén szorosabb lett ez a mérkőzés, de a lényeg az, hogy a végére kifulladó Pick Szeged megszerezte a győzelmet masszív francia ellenfelével szemben. A meccs elejét nagyon megnyomták a hazaiak, akik a hajráig tartották is a négy-ötgólos különbséget. A vége kissé horrorisztikusra sikerült aztán, támadásban elfogytak a hazaiak, feljavult a Nantes, s ha még egy percig tart a mérkőzés, akkor a Pick Szeged vélhetően nem nyeri meg. De nem tartott...

60
    Mérkőzés vége. (28:27)

60
    Zubai kap szabaddobást, s a végén ugyan Mindegía még betalál, de már idő után tette. (28:27) (28:27)

60
    16 másodperc van még hátra, s a Szeged támadhat emberelőnyben. (28:27) (28:27)

60
    Hazai időkérés. (28:27) (28:27)

60
    A Prcével szemben szabálytalan Gharbit küldik ki két percre. (28:27) (28:27)

60
    CLAIRE talál be balról betörve a hazai kapuba, majd ápolás miatt áll a játék. (28:27) (28:27)

60
    Mindegía bejátszása után szabaddobás, 40 másodperc van még, de Lasica a jobb szélről az égbe lövi a ziccert. (28:26) (28:26)

59
    VALERO RIVERA hetesét védi ugyan Tatai, de a kipattanóval szemben már tehetetlen. (28:26) (28:26)

59
    Claire tör be bal kettőben, s büntetőt harcol ki csapatának. (28:25) (28:25)

58
    Prce bejátszásával Lasica lép a vonalra, támadhatnak a vendégek. (28:25) (28:25)

58
    Jónsson átlövését védi Mikler, a miénk a labda! (28:25) (28:25)

57
    BALOGH Zsolt a jobb sarokba lövi a büntetőt. (28:25) (28:25)

57
    Mindegía tör be jobb kettőben, hetest harcol ki, Skof pedig meg tudná ölni most a védőit. (27:25) (27:25)

56
    Maqueda bejátszását JÓNSSON beállóból lövi a bal alsó sarokba. (27:25) (27:25)

56
    Prce közbelövését könnyedén fogja Skof, a vendégeké a labda. (27:24) (27:24)

55
    JORGE MAQUEDA középről lő nagy átlövésgólt a bal alsó sarokba. (27:24) (27:24)

55
    Ancsin passza rossz Prcének, indulhatnak a franciák, s a Claire-rel szemben szabálytalan Ancsint ki is küldik két percre a bírók. (27:23) (27:23)

Attila Varsányi

OTP Bank - PICK Szeged: 12 Tatai, 16 Mikler – 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Larholm, 11 Gidai, 14 Prce, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Lasica, 77 Vranjes, 90 Ancsin. Edző: Juan Carlos Pastor
    HBC Nantes: 12 Maggaiez, 16 Skof – 3 Toumi, 4 Vujic, 5 Gharbi, 6 Claire, 7 Valero Rivera, 8 Nyateu, 9 Camarero, 10 Jónsson, 11 Sayad, 13 Feliho, 15 Javier García, 19 Jorge Maqueda. Edző: Thierry Anti

Játékvezetők: Taras Kouz, Viktor Zhoba (UKR)