Dab.Docler – Corona Brasov Wolves 1:2 (vége) | Nové Zámky – DVTK Jegesmedvék 4:2 (vége)
Dab.Docler
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Corona Brasov Wolves
szerda 26.02.2014, 18:00 • Dunaújvárosi Jégcsarnok • MOL Liga

Lényegében végig a dunaújvárosi csapat dominált, a Brassó inkább gyors kontrákra rendezkedett be, de szerencsére a védelem, s Sevela rendre útját állta a próbálkozásoknak. A másik oldalon Polc mellett egy-két alkalommal Fortuna is ott állt a kapuban – két-három alkalommal is vert helyzetben állította meg a hálóőr a pakkot.

A huszonnyolcadik percben Virág révén megszerezte a vezetést a vendég alakulat: egy hosszú cserében egy palánkról visszapattanó korong tréfálta meg a védőket és Sevelát is, a brassóiak 77-ese pedig szemfülesen bepöccintette a játékszert az üresen álló kapuba. Szerencsére sokat nem kellett várni az egyenlítésre, hiszen a következő támadásban, tizenkét másodperc múlva Jabornik a kékről emelt tűpontosan Polc kapujába! Ezután újra a DAB került fölénybe.

A hazai csapat a harmadik harmadot is szinte végigtámadta. A vendégeknek csak kontráik voltak. Majd a 47. percben Péter Róbert révén megszerezték a vezetést. A hazaiak egy kettős emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak, így teljesen megérdemelt a vendégcsapat sikere az elődöntő első mérkőzésén. (20:05:30)

60:00

59:50
    Ladányi kékvonalas lövése megy oldalra Polcról

59:00
    A vendégek kivágják a korongot a harmadból.

54:16
    A hazai csapat időt kért. Muszáj gólt lőniük, hiszen már nem sok van a mérkőzésből, és 1 gólos hátrányban vannak.

54:16
    Ladányi teszi vissza a korongot Lindgrenhez, aki kapuralő, de a lövést Polc hárítja

53:50
    Galanisz lövése marad ki a jobboldalon, majd a másikoldalon Ladányi hagyja ki a kihagyhatatlant

53:17
    Dornic büntetése 2+2 perc magasbottal való játékért

53:06
    Wehrs büntetése 2 perc szabálytalan testjátékért

51:34
    Dornic a kékvonal elől próbálkozik, de Sevela hárítja a lövést, viszont a korongot nem tudja kitenni, így a bedobás a hazai harmadban

50:45
    Nagy kiemelt korongja kerül a pályán kívülre,de nincs kiállítás mivel plexit ért a korong előtte

47:28
    A Brassó gólt szerzett! Gólszerző: PÉTER RÓBERT! Gólpassz: Nagy Csaba, Kevin Wehrs

Nagy lőtt kapura, a korong kijött Seveláról, pont az ott álló Péter Róbert elé, aki bepofozta a korongot a félig üres kapuba

46:03
    Dornic lövése megy el nemsokkal a kapu felett

Lepsényi Zsolt

Gólok és gólpasszok: 28. Jabornik (Pavuk, Somogyi) – 28. Dornic (Hietamaki), 48. Péter R. (Nagy Cs., Wehrs)

Dab.Docler: Sevela (Kiss T.) – Lindgren, Huba, Kiss Á., Ladányi, Szappanos – Hruby, Erdélyi, Azari, Galanisz, Peterdi – Gröschl, Jabornik, Contois, Pavuk, Somogyi – Magosi, Szepessy, Léránt, Papp V., Sabados
    Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Cs., Molnár Zs., Saluga, Dornic – Mataleriu, Hietamaki, Zsók, Gliga, Virág – Pysarenko, János, Petres, Péter, Imecs – Bálint, Márton

Játékvezetők: HASZONITS MIKLÓS, HALASSY GYÖRGY, Abonyi Attila, Pálkövi Botond. Gólbírók: Wolf László, Ladányi Patrik