FK Anzsi Mahacskala – AZ Alkmaar 0:0 (vége) | Valencia – Ludogorets 1:0 (vége) | FC Viktoria Plzen – Olympique Lyon 2:1 (vége)
Benfica – Tottenham Hotspur 2:2 (vége) | ACF Fiorentina – Juventus FC 0:1 (vége) | SSC Napoli – FC Porto 2:2 (vége)
Real Betis – Sevilla 0:2 (3:4 bűnt. vége) | Salzburg – FC Basel 1:2 (vége)
FC Viktoria Plzen
2:1 (0:1)
Olympique Lyon
csütörtök 20.03.2014, 19:00 • Štruncovy Sady Stadion, Plzen • Európa liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:54:13)

5:3-as összesítéssel és nem kis szerencsével továbbjutott az Olympique Lyonnais.

Fantasztikus meccsen majdnem kiharcolta, s meg is érdemelte volna a továbbjutást, de legalább a hosszabbítást a második félidőben egészen elképesztő teljesítményt nyújtó Plzen. Már az első játékrészben sem voltak rosszak, de a hajrában Gomis gólja sorsdöntőnek tűnt. Aztán jöttek a hazai helyzetek futószalagon, két perc alatt két góllal, kihagyott 11-essel, kapufával, hatalmas Lopes-védésekkel. Ha Tecl nem lövi a kapufára a büntetőt, nagyon kemény húsz perc elé nézett volna a Lyon, de így sem volt könnyű dolguk...

90+3
    Hosszú labda jobbra Briand felé, kirúgás a hazaiaknak.

90+2
    Reznik jobb oldali beadása mély, Koncal nem érheti már el a túloldalonm, kirúgás a vendégeknek.

90+1
    Briand kap sárga lapot időhúzásért.

90+1
    Koncal bal oldali beadását Wágner fejeli az ötösről a keresztlécre!

90+1
    Hrosovsky bal oldali szabadrúgását Wágner fejeli 8 méterről Lopes kezébe.

90
    Három perc a hosszabbítás.

89
    Hosszú labda a hazaiaktól középre, Lopes kapus vetődik rá.

88
    Briand léphet ki egyedül jobbösszekötőben Malbranque labdájával, de 12 méteres lapos lövése elsuhan a jobb alsó sarok mellett.

87
    A szögletet Tecl csúsztatja meg középen, a jobb kapufánál érkező Bakos egyméteres fejesét pedig hatalmas bravúrral védi a gólvonalon Lopes!

87
    A jobb szélen harcolnak ki szögletet a hazaiak.

85
    Öt perccel a vége előtt már oda a hazai remények, bár rendületlenül támad a Plzen.

84
    A hazaiaknál pedig Koncal váltja Durist a végére.

84
    Gomis helyére Malbranque érkezik a vendégekhez.

83
    Helyzetei alapján már simán kiharcolhatta volna legalább a hosszabbítást a Viktoria...

82
    Duris húzna befelé balról, de fennakad a hazai védőkön, végül Cisovsky lő óriásit vagy 35 méterről, Lopes hatalmas bravúrral szedi ki a labdát a léc alól!